Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalhytterullen
2016-09-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
David Nykvist
Sunne SLF
42:58.257700
7km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Alexander Melin
Sundbybergs IK
22:03.132200
2
D 16
Maja Eriksson
Filipstads SF
22:23.134200
+20.1900
3
D 16
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
24:36.147500
+2:33.15200
4
H 16
Arvid Andersson
Garphyttans IF
25:08.150700
+3:05.18400
5
D 16
Minna Seger
Garphyttans IF
27:54.167300
+5:51.35000
6
H 16
Carl Svensson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
6
D 16
Alicia Jansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
3km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 14
Emma Eriksson
Filipstads SF
11:24.68300
2
H 14
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
11:36.69500
+12.1100
3
H 14
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
11:49.70800
+25.2400
4
H 14
Nils Schagerström
Garphyttans IF
11:54.71300
+30.2900
5
D 14
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
11:58.71700
+34.3300
6
H 14
Fabian Hermansson
Filipstads SF
12:05.72400
+41.4000
7
H 14
Emanuel Alsin
Åmåls OK
12:32.75100
+1:08.6700
8
H 14
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
12:40.75900
+1:16.7500
9
D 12
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
12:41.76000
+1:17.7600
10
H 12
Alfons Wedin
Garphyttans IF
12:59.77800
+1:35.9400
11
H 14
David Dudal
Garphyttans IF
13:00.77900
+1:36.9500
12
D 12
Alma Olsson
Garphyttans IF
13:05.78400
+1:41.10000
13
H 12
Filip Sundin
Grava SK
13:19.79800
+1:55.11400
14
H 12
Daniel Nykvist
Sunne SLF
13:31.81000
+2:07.12600
15
D 14
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
14:49.88800
+3:25.20400
16
D 14
Anja Stolpe
Filipstads SF
14:53.89200
+3:29.20800
17
D 14
Kajsa Sköld
Filipstads SF
14:56.89500
+3:32.21100
18
D 12
Linnea Hedin
Brandsbols SK
15:01.90000
+3:37.21600
19
H 12
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
15:20.91900
+3:56.23500
20
D 12
Paulina Frid
Filipstads SF
17:38.105700
+6:14.37300
21
D 14
Ellen Hedeberg
SK Bore
23:59:59.8639800
21
D 14
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
21
H 14
Rasmus Hedeberg
SK Bore
23:59:59.8639800
2km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Albin Larsson
Filipstads SF
8:24.50300
2
D 10
Philippa Eriksson
Filipstads SF
8:26.50500
+2.100
3
D 10
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:42.52100
+18.1700
4
H 10
Zeb Nykvist
Sunne SLF
9:15.55400
+51.5000
5
H 10
Emil Larsson
Filipstads SF
9:21.56000
+57.5600
6
D 10
Fanny Jansson
Filipstads SF
9:22.56100
+58.5700
7
H 10
Linus Wedin
Garphyttans IF
9:49.58800
+1:25.8400
8
H 10
Noel Alsin
Åmåls OK
10:19.61800
+1:55.11400
9
D 10
Amanda Frid
Filipstads SF
10:28.62700
+2:04.12300
10
D 10
Ellen Berg
Granbergsdals IF
10:45.64400
+2:21.14000
11
D 10
Klara Sköld
Filipstads SF
15:07.90600
+6:43.40200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)