Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2016-03-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
24:56.149510
85.1p
2
Leo Johansson
Skillingaryds FK
24:59.149820
+3.210
85.0p
3
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
25:08.150790
+12.1180
84.5p
4
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
25:12.151150
+16.1540
84.4p
5
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:34.153360
+38.3750
83.4p
6
Adam Persson
IF Hallby SOK
25:47.154660
+51.5050
82.8p
7
Isak Augustsson
IFK Mora SK
25:54.155380
+58.5770
82.5p
8
Elias Andersson
Landsbro IF SK
25:55.155480
+59.5870
82.4p
9
Johan Herbert
Sundbybergs IK
26:11.157090
+1:15.7480
81.7p
10
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
26:12.157180
+1:16.7570
81.7p
11
Alexander Karlsson
Källbottens IK
26:16.157560
+1:20.7950
81.5p
12
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
26:17.157680
+1:21.8070
81.5p
13
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
26:24.158340
+1:28.8730
81.2p
14
Carl Rotvold
Åsarna IK
26:29.158890
+1:33.9280
81.0p
15
Gustav Berglund
Storvreta IK
26:30.158900
+1:33.9290
81.0p
16
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
26:54.161390
+1:58.11780
79.9p
17
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
26:57.161670
+2:01.12060
79.8p
18
Linus Nygren
Ulricehamns IF
26:57.161690
+2:01.12080
79.8p
19
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
27:03.162230
+2:07.12620
79.6p
20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
27:05.162410
+2:09.12800
79.5p
21
Oskar Årebäck
Bolidens SK
27:07.162620
+2:11.13010
79.4p
22
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
27:15.163480
+2:19.13870
79.1p
23
Jacob Stark
Stockviks SF
27:16.163510
+2:20.13900
79.1p
24
Tobias Lindman
Stockviks SF
27:20.163900
+2:23.14290
78.9p
25
Petter Persson
Borås SK
27:21.164010
+2:25.14400
78.9p
26
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
27:24.164350
+2:28.14740
78.8p
27
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
27:27.164650
+2:31.15040
78.6p
28
Filip Kyrö
Högbo GOIF
27:32.165180
+2:36.15570
78.4p
29
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
27:48.166700
+2:51.17090
77.8p
30
Simon Karlsson
IFK Umeå
28:00.167910
+3:04.18300
77.4p
31
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
28:02.168150
+3:06.18540
77.3p
32
Joel Åström
Bodens SK
28:05.168420
+3:09.18810
77.2p
33
Axel Jutterström
IFK Mora SK
28:05.168450
+3:09.18840
77.2p
34
Philip Kristoffersson
Alnö SK
28:09.168810
+3:13.19200
77.0p
35
Felix Forsberg
Järpens SK
28:21.170090
+3:25.20480
76.5p
36
Andreas Karlsson
Kalix SK
28:32.171110
+3:36.21500
76.2p
37
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
28:42.172100
+3:45.22490
75.8p
38
Zackarias Björn
Rembo IK
28:49.172820
+3:53.23210
75.5p
39
Timor Sandberg
Jättendals IF
28:55.173480
+3:59.23870
75.3p
40
Albert Carling
Falu IK
29:00.173990
+4:04.24380
75.1p
41
Anton Laine
Kalix SK
29:04.174360
+4:08.24750
75.0p
42
Albin Eriksson
Husums IF SK
29:04.174380
+4:08.24770
75.0p
43
Karl Ingard
IK Rex
29:05.174450
+4:09.24840
74.9p
44
Arvid Vänn
Stockviks SF
29:11.175070
+4:15.25460
74.7p
45
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
29:13.175270
+4:17.25660
74.6p
46
Olle Grywenz
Storvreta IK
29:14.175330
+4:18.25720
74.6p
47
Anton Swedberg
Borås SK
29:18.175760
+4:22.26150
74.5p
48
Valdemar Nilsson
Bodens SK
29:22.176150
+4:26.26540
74.3p
49
Tobias Olsson
Åsarna IK
29:25.176470
+4:29.26860
74.2p
50
Albin Johansson
Sätra IF
29:33.177240
+4:37.27630
73.9p
51
Adam Westman
Hudiksvalls IF
29:34.177300
+4:37.27690
73.9p
52
Samuel Björn
Rembo IK
29:36.177540
+4:40.27930
73.8p
53
Elis Berg
Sunne SLF
29:36.177560
+4:40.27950
73.8p
54
Sebastian Eriksson
Falu IK
29:44.178300
+4:47.28690
73.6p
55
Alfred Nilsson
Filipstads SF
29:44.178360
+4:48.28750
73.6p
56
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
29:45.178420
+4:49.28810
73.5p
57
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
29:49.178800
+4:52.29190
73.4p
58
David Ljunglund
Falu IK
29:51.179010
+4:55.29400
73.3p
59
Eric Jansson
Tranemo IF
30:05.180450
+5:09.30840
72.8p
60
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
30:15.181420
+5:19.31810
72.5p
61
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
30:40.183930
+5:44.34320
71.7p
62
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
30:50.184950
+5:54.35340
71.3p
63
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
30:51.185040
+5:55.35430
71.3p
64
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
30:56.185520
+6:00.35910
71.2p
65
Alexander Sjödin
Rembo IK
30:56.185560
+6:00.35950
71.1p
66
Albin Persson
Tranemo IF
31:05.186430
+6:09.36820
70.9p
67
Jonatan Palander
Sellnäs IF
31:11.187070
+6:15.37460
70.7p
68
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
31:17.187660
+6:21.38050
70.5p
69
Nick Berg
Västerås Skidklubb
31:18.187700
+6:21.38090
70.5p
70
Olle Westin
IK Stern
31:29.188850
+6:33.39240
70.1p
71
Adam Östling
Sundbybergs IK
31:35.189400
+6:38.39790
69.9p
72
Hampus Bexelius
Malungs IF
31:44.190370
+6:48.40760
69.6p
73
Jesper Matti
Bodens SK
31:48.190760
+6:52.41150
69.5p
74
Hampus Millestu
Utrikes SK
31:56.191580
+7:00.41970
69.2p
75
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
32:07.192650
+7:11.43040
68.9p
76
Simon Lundberg
Hagfors SF
32:12.193130
+7:16.43520
68.8p
77
David Nykvist
Sunne SLF
32:16.193570
+7:20.43960
68.6p
78
Felix Selin
IFK Kiruna
32:25.194410
+7:29.44800
68.4p
79
Ludvig Karlsson
Järpens SK
32:29.194850
+7:33.45240
68.3p
80
Karl Hjalmarsson
IK Stern
32:51.197050
+7:55.47440
67.6p
81
Mattias Wedin
Stockviks SF
33:09.198890
+8:13.49280
67.1p
82
William Westerlund
Byske SK
33:15.199490
+8:19.49880
66.9p
83
Richard Engholm
Stöde IF
33:21.200010
+8:25.50400
66.7p
84
Axel Svensson
Landsbro IF SK
33:21.200070
+8:25.50460
66.7p
85
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
33:22.200130
+8:26.50520
66.7p
86
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
33:22.200150
+8:26.50540
66.7p
87
Viktor Brandt
Grava SK
33:37.201680
+8:41.52070
66.3p
88
Sebastian Jansson
Sälens IF
33:45.202460
+8:49.52850
66.1p
89
Gösta Malmström
IK Stern
34:22.206190
+9:26.56580
65.0p
90
Jon Zachrisson
Svegs IK
34:55.209450
+9:59.59840
64.2p
91
Truls Lindholm
IFK Kiruna
35:00.209990
+10:04.60380
64.0p
92
Christian Olsson
Årjängs IF
35:12.211150
+10:16.61540
63.7p
93
Anton Modin
Järpens SK
35:38.213720
+10:42.64110
63.1p
94
Markus Norman
Kalix SK
37:32.225170
+12:36.75560
60.3p
95
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
38:28.230730
+13:32.81120
59.0p
96
Adrian Lundberg
Hagfors SF
39:12.235110
+14:16.85500
58.0p
-
Arvid Jonsson
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
-
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Eriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-