Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2016-03-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
22:00.131910
94.2p
2
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
22:57.137600
+56.5590
91.0p
3
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:06.138510
+1:06.6500
90.6p
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:15.139480
+1:15.7470
90.0p
5
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
23:35.141430
+1:35.9420
89.0p
6
Martin Herbert
Sundbybergs IK
23:38.141720
+1:38.9710
88.9p
7
Max Novak
Offerdals SK
23:41.142030
+1:41.10020
88.7p
8
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
23:46.142550
+1:46.10540
88.5p
9
Jonathan Engström
Borås SK
23:53.143280
+1:53.11270
88.1p
10
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
23:55.143420
+1:55.11410
88.0p
11
Marcus Grate
Täfteå IK
23:55.143430
+1:55.11420
88.0p
12
Alfred Buskqvist
IK Stern
24:04.144390
+2:04.12380
87.6p
13
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
24:08.144720
+2:08.12710
87.4p
14
Elias Dahl
Offerdals SK
24:21.146000
+2:20.13990
86.8p
15
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
24:25.146440
+2:25.14430
86.6p
16
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
24:25.146480
+2:25.14470
86.6p
17
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
24:28.146730
+2:28.14720
86.4p
18
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
24:31.147060
+2:31.15050
86.3p
19
Elias Andersson
Sunderby SK
24:34.147300
+2:33.15290
86.2p
20
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
24:44.148300
+2:43.16290
85.7p
21
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
24:46.148550
+2:46.16540
85.6p
22
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
24:58.149700
+2:57.17690
85.0p
23
Elias Olofsson
Vårby IK
25:01.150030
+3:01.18020
84.9p
24
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
25:02.150180
+3:02.18170
84.8p
25
David Larsson
Hudiksvalls IF
25:03.150200
+3:02.18190
84.8p
26
Jens Selahn
Stockviks SF
25:03.150270
+3:03.18260
84.8p
27
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
25:05.150410
+3:05.18400
84.7p
28
Emil Nykvist
Sunne SLF
25:09.150820
+3:09.18810
84.5p
29
Mattias Sundin
Vårby IK
25:12.151130
+3:12.19120
84.4p
30
Sebastian Olsson
SK Bore
25:18.151790
+3:18.19780
84.1p
31
Emil Thyrèn
Trönö IK
25:20.151930
+3:20.19920
84.0p
32
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
25:21.152080
+3:21.20070
83.9p
33
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
25:27.152630
+3:27.20620
83.7p
34
August Spik
SK Leksand
25:27.152670
+3:27.20660
83.7p
35
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
25:40.153970
+3:40.21960
83.1p
36
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
25:42.154100
+3:41.22090
83.0p
37
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
25:50.154990
+3:50.22980
82.7p
38
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
25:51.155030
+3:51.23020
82.6p
39
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
25:51.155090
+3:51.23080
82.6p
40
Anders Roos
Östersunds SK
25:58.155760
+3:58.23750
82.3p
41
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
25:59.155810
+3:59.23800
82.3p
41
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
25:59.155810
+3:59.23800
82.3p
43
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
26:00.155940
+4:00.23930
82.2p
44
Oscar Lindell
Stockviks SF
26:16.157570
+4:16.25560
81.5p
45
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:23.158250
+4:23.26240
81.3p
46
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
26:26.158520
+4:26.26510
81.1p
47
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
26:28.158760
+4:28.26750
81.0p
48
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
26:30.158900
+4:29.26890
81.0p
49
Jakob Jansson
Östersunds SK
26:38.159740
+4:38.27730
80.6p
50
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
26:47.160680
+4:47.28670
80.2p
51
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
26:48.160700
+4:47.28690
80.2p
52
Emil Eriksson
Tierps IF
27:03.162270
+5:03.30260
79.6p
53
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
27:08.162720
+5:08.30710
79.4p
54
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
27:08.162740
+5:08.30730
79.4p
55
Jonas Persson
Trönö IK
27:18.163740
+5:18.31730
79.0p
56
William Westerlund
Falu IK
27:30.164900
+5:29.32890
78.5p
57
Emil Bennermo
Hybo AIK
27:31.165010
+5:31.33000
78.5p
58
David Dahl
Visborgs OK
27:31.165090
+5:31.33080
78.5p
59
Marcus Karlsson
Kalix SK
27:33.165280
+5:33.33270
78.4p
60
Martin Edman
Ulricehamns IF
27:43.166260
+5:43.34250
78.0p
61
Joakim Ståhl
Järbo IF
27:45.166450
+5:45.34440
77.9p
62
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
27:46.166580
+5:46.34570
77.9p
63
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
27:53.167240
+5:53.35230
77.6p
64
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
28:00.167950
+6:00.35940
77.3p
65
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
28:11.169090
+6:11.37080
76.9p
66
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
28:14.169390
+6:14.37380
76.8p
67
Oliver Hallberg
Falköpings AIK SK
28:23.170260
+6:23.38250
76.5p
68
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
28:25.170410
+6:25.38400
76.4p
69
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
28:34.171340
+6:34.39330
76.1p
70
Jens Filipsson
Sunne SLF
28:37.171610
+6:37.39600
76.0p
71
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
29:00.173900
+6:59.41890
75.1p
72
Tobias Pentonen
Hestra IF
29:54.179340
+7:54.47330
73.2p
73
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
30:37.183610
+8:37.51600
71.8p
74
Lucas Schön
SK Bore
30:41.184010
+8:41.52000
71.6p
75
Markus Nordmark
Nässjö SF
32:22.194190
+10:22.62180
68.4p
-
Johan Forslund
Lycksele IF
23:59:58.8639700
-
-
John Leander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Strid
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
-
Nils Augustsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Carl Schogster
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:59.8639800
-