Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Nasaloppet
2016-03-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Bodén
Täfteå IK
1:47:53.647200
83.9p
2
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:48:07.648600
+14.1300
83.7p
3
Johan Samuelsson
SK Järven
1:49:42.658100
+1:49.10800
82.1p
4
Erik Johansson
Tranemo IF
1:51:04.666300
+3:11.19000
80.8p
5
Tom Ankerstål
Rehns BK
1:51:47.670600
+3:54.23300
80.2p
6
Calle Sjöstrand
Sollefteå SK
1:53:09.678800
+5:16.31500
78.9p
7
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:54:35.687400
+6:42.40100
77.6p
8
Martin Ottosson
Skellefteå SK
1:57:08.702700
+9:15.55400
75.5p
9
Martin Åkerlund
Kågedalens SK
1:57:11.703000
+9:18.55700
75.5p
10
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
1:59:26.716500
+11:33.69200
73.6p
11
Jonatan Landström
IFK Arvidsjaur SK
1:59:51.719000
+11:58.71700
73.3p
12
Johan Sandberg
Täfteå IK
2:00:27.722600
+12:34.75300
72.9p
13
Christian Lejon
IFK Umeå
2:00:40.723900
+12:47.76600
72.7p
14
Jim Lundmark
Skellefteå XC
2:00:43.724200
+12:50.76900
72.7p
15
Jonathan Dahlberg
Byske SK
2:01:01.726000
+13:08.78700
72.4p
16
Fredrik Mattsson
IFK Arvidsjaur SK
2:01:06.726500
+13:13.79200
72.4p
17
Johan Nilsson
Byske SK
2:01:13.727200
+13:20.79900
72.3p
18
Olof Burström
SK Järven
2:01:19.727800
+13:26.80500
72.2p
19
Andre Vollan Johansson
Ammarnäs IF
2:03:33.741200
+15:40.93900
70.6p
20
Patrik Rådström
Volvo FK
2:04:04.744300
+16:11.97000
70.2p
21
Lukas Ternborg
Norsjö SK
2:04:35.747400
+16:42.100100
69.8p
22
Johan Nilimaa
Alimak IF
2:05:11.751000
+17:18.103700
69.4p
23
Ola Edström
IFK Arvidsjaur SK
2:08:10.768900
+20:17.121600
67.4p
24
Oskar Burström
Axa SC
2:08:52.773100
+20:59.125800
66.9p
25
Marcus Ness
Volvo FK
2:09:49.778800
+21:56.131500
66.3p
26
Andréas Neves
Vindelns IF
2:11:26.788500
+23:33.141200
65.3p
27
Anton Kindlund
Bälinge IF
2:12:30.794900
+24:37.147600
64.7p
28
Dennis Henriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:13:24.800300
+25:31.153000
64.1p
29
Ralf Andersson
Hotings IF
2:13:29.800800
+25:36.153500
64.1p
30
Jonas Nyström
Skellefteå SK
2:14:50.808900
+26:57.161600
63.3p
31
Henrik Karlborg
Stöcke TS Järnet
2:15:45.814400
+27:52.167100
62.8p
32
Alfred Wikner
Håknäs IF
2:18:20.829900
+30:27.182600
61.3p
33
Andre Nygård
Håknäs IF
2:19:05.834400
+31:12.187100
60.9p
34
Per Gunnarsson
Lycksele IF
2:19:24.836300
+31:31.189000
60.8p
35
Johan Göranson
IK Ymer
2:22:42.856100
+34:49.208800
59.1p
36
Mathias Marklund
Hemmingsmarks IF
2:23:03.858200
+35:10.210900
58.9p
37
Johan Bellgran
Getryggens SK
2:25:10.870900
+37:17.223600
57.8p
38
Oscar Lindgren
Skellefteå SK
2:27:42.886100
+39:49.238800
56.7p
39
Hans Evert Fransson
SK Järven
2:32:11.913000
+44:18.265700
54.7p
40
Andreas Lundbäck
Skellefteå XC
2:37:12.943100
+49:19.295800
52.6p
41
Jonas HELMERSSON
Axa SC
2:47:48.1006700
+59:55.359400
48.7p
42
Johan Burström
Kågedalens SK
2:54:32.1047100
+1:06:39.399800
46.5p
43
Magnus Westman
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:56:01.1056000
+1:08:08.408700
46.0p
44
Adam Burström
SK Järven
2:56:48.1060700
+1:08:55.413400
45.8p