Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
48km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
2:12:17.793690
79.6p
2
Anders Johansson
Ryda SK
2:12:44.796320
+26.2530
79.2p
3
Ragnar Crona
Volvo IF
2:13:17.799690
+1:00.5900
78.7p
4
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:21:07.846640
+8:49.52850
72.5p
5
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:21:11.847060
+8:53.53270
72.5p
6
Kenneth Löfman
Föreningen IKJ Haninge
2:21:30.848930
+9:12.55140
72.3p
7
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:22:33.855200
+10:15.61410
71.5p
8
Magnus Hamp
IK Stern
2:22:44.856390
+10:27.62600
71.4p
9
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
2:23:16.859510
+10:58.65720
71.0p
10
Per Erik JENSEN
No Club
2:24:18.865750
+12:00.71960
70.3p
11
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
2:25:30.872980
+13:12.79190
69.5p
12
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:25:34.873350
+13:16.79560
69.4p
13
Dan Larsson
Karlslunds IF SF
2:28:15.889410
+15:57.95620
67.7p
14
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:30:03.900210
+17:45.106420
66.6p
15
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:30:07.900600
+17:49.106810
66.5p
16
Henrik Larsson
Borås SK
2:30:10.900930
+17:52.107140
66.5p
16
Pär Ekelund
Borås SK
2:30:10.900930
+17:52.107140
66.5p
18
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:30:35.903460
+18:17.109670
66.2p
19
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:30:36.903560
+18:18.109770
66.2p
20
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
2:30:46.904580
+18:28.110790
66.1p
21
Veine Persson
Brandsbols SK
2:31:16.907580
+18:58.113790
65.8p
22
Daniel Schön
Vassunda IF
2:31:39.909830
+19:21.116040
65.6p
23
Peter Hammarbäck
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:31:45.910430
+19:27.116640
65.5p
24
Thomas Wollentz
Team Triathlon O Multisport Club
2:31:51.911020
+19:33.117230
65.5p
25
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:34:02.924110
+21:44.130320
64.2p
26
Henrik Sahlström
Främmestads IK
2:34:39.927840
+22:21.134050
63.9p
27
Martin Hildingh
IF Rigor
2:34:45.928460
+22:27.134670
63.8p
28
Håkan Tibell
OK Tyr
2:35:56.935570
+23:38.141780
63.1p
29
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:36:20.937910
+24:02.144120
62.9p
30
Nicklas Ranström
Sunne SLF
2:36:21.938080
+24:03.144290
62.9p
31
Martin Lindholm
Axa SC
2:37:52.947110
+25:34.153320
62.1p
32
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:38:56.953540
+26:38.159750
61.5p
33
Jörgen Hasselström
Sisu Forshaga SK
2:39:02.954160
+26:44.160370
61.5p
34
Daniel Alvarsson
IFK Skövde SK
2:39:09.954820
+26:51.161030
61.4p
35
Magnus Lundberg
Vreta Skid o Mk
2:39:47.958620
+27:29.164830
61.1p
36
Lars Ahlbom
Högsäters GF
2:40:57.965610
+28:39.171820
60.5p
37
Magnus Isaksson
Peab Bedriftsidrettslag
2:41:08.966760
+28:50.172970
60.4p
38
Björn Bergqvist
Garphyttans IF
2:41:14.967390
+28:57.173600
60.3p
39
Martin Eriksson
Axa SC
2:41:52.971180
+29:34.177390
60.0p
40
Anders Nilsson
SK Bore
2:42:01.972060
+29:43.178270
60.0p
41
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
2:42:10.972940
+29:52.179150
59.9p
42
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:42:49.976850
+30:31.183060
59.6p
43
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:44:24.986370
+32:06.192580
58.8p
44
Andrew Hooker
Orsa SK
2:44:27.986660
+32:09.192870
58.8p
45
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:44:34.987390
+32:17.193600
58.7p
46
Tomas Persson
No Club
2:44:45.988410
+32:27.194620
58.6p
47
Johan Eklöv
Tumba-mälarhöjden OK
2:46:19.997850
+34:01.204060
57.9p
48
Andreas Johansson
No Club
2:47:21.1004080
+35:03.210290
57.4p
49
Gert Nestler
IFK Mora SK
2:47:30.1004940
+35:12.211150
57.3p
50
Martin Othozon
Falu IK
2:47:45.1006460
+35:27.212670
57.2p
51
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:48:49.1012880
+36:31.219090
56.8p
52
Carl-johan Magnusson
SK Bore
2:49:32.1017110
+37:14.223320
56.4p
53
Andreas Martinsson
Lima IF
2:49:51.1019060
+37:33.225270
56.3p
54
David Ramstedt
Sundbybergs IK
2:49:51.1019090
+37:34.225300
56.3p
55
Niklas Sjödin
Meritor FK
2:50:25.1022420
+38:07.228630
56.1p
56
Kasper Lorenzen
No Club
2:52:37.1035670
+40:19.241880
55.1p
57
Jan Hauerslev
No Club
2:52:39.1035840
+40:21.242050
55.1p
58
Johan Hartler
IK Stern
2:53:39.1041820
+41:21.248030
54.7p
59
Daniel Sandberg
Billerud Korsnäs
2:54:13.1045220
+41:55.251430
54.4p
60
Stefan Kaasalainen
Malungs IF
2:54:45.1048400
+42:27.254610
54.2p
61
Andreas Lundquist
IK Rex
2:56:11.1057070
+43:53.263280
53.6p
62
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:57:13.1063200
+44:55.269410
53.2p
63
Niclas Peterson
SK Glädjen Göteborg
2:57:28.1064700
+45:10.270910
53.1p
64
Erik Olofsson
Sisu Forshaga SK
3:00:41.1084060
+48:23.290270
51.9p
65
Fredrik Andersson
Ulvsby IF
3:01:17.1087610
+48:59.293820
51.7p
66
Rickard Persson
Axa SC
3:01:29.1088860
+49:11.295070
51.6p
67
Anders Johansson
Kilsmo IK
3:01:53.1091280
+49:35.297490
51.5p
68
Ingar Thorgrimsbo
Ørje IL
3:02:48.1096720
+50:30.302930
51.1p
69
Christian Domfors
GOIF Tjalve
3:03:10.1098910
+50:52.305120
51.0p
70
Sven Andersson
Sveden Trä IF
3:03:11.1099010
+50:53.305220
51.0p
71
Magnus Skärhem
Domnarvets GOIF
3:06:31.1119090
+54:14.325300
49.8p
72
Jonas Källerman
IFK Skövde SK
3:07:38.1125710
+55:20.331920
49.4p
73
Robert Juhlin
Abb IF SK
3:08:23.1130230
+56:05.336440
49.2p
74
Gustaf Johansson
Stenungsunds OK
3:08:39.1131850
+56:21.338060
49.1p
75
Mikael Larsson
Sisu Forshaga SK
3:10:17.1141640
+57:59.347850
48.6p
76
Anders Vestin
Myssjö-Ovikens IF
3:12:24.1154330
+1:00:06.360540
47.9p
77
Lars-aine Carlsson
Gillberga SK
3:13:49.1162880
+1:01:31.369090
47.4p
78
Anders Pellas
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:15:32.1173160
+1:03:14.379370
46.9p
79
Mikael Pettersson
Skattkärrs SOK
3:16:56.1181570
+1:04:38.387780
46.5p
80
Magnus Jensen
Perbellum SS
3:17:03.1182260
+1:04:45.388470
46.4p
81
Bengt B Hansson
Malungs IF
3:18:22.1190170
+1:06:04.396380
46.1p
82
Mattias Cederborg
No Club
3:19:43.1198240
+1:07:25.404450
45.7p
83
Mikael Lööke
Boxholm-Ekeby SK
3:28:29.1250810
+1:16:11.457020
43.3p
84
Lars Olsson
No Club
3:37:34.1305310
+1:25:16.511520
41.0p
85
Patrik Nagenius
Axa SC
3:39:34.1317390
+1:27:17.523600
40.6p
86
Mathias Nordström
Ekshärads SF
3:39:57.1319670
+1:27:39.525880
40.5p
87
Janne Tuominiemi
Meritor FK
3:43:27.1340610
+1:31:09.546820
39.7p
88
Ola Ragnarsson
No Club
3:49:48.1378710
+1:37:30.584920
38.4p
89
Peter Wikström
Gillberga SK
4:04:59.1469860
+1:52:41.676070
35.5p
90
Fredrik Gustafsson
Boxholm-Ekeby SK
4:08:08.1488740
+1:55:50.694950
35.0p
-
Daniel Tengstad
IFK Hedemora SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Berglind
Insjöns IF OK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Brandén
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Johan Staff
Alecta Kf
23:59:59.8639800
-
-
Robert Johansson
Främmestads IK
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Amneskog
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Mats Thunwall
Fagersta Södra IK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Sebastien Jacquier
3M
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Landin
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Egriell
Malungs SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Bergqvist
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Hult
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
-