Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2016-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Victor Lindquist
Östergötland
1:45.10410
2
Edvin Anger
Dalarna
1:46.10540
+1.30
3
Nils Bergström
Dalarna
1:51.11020
+6.510
4
Gustav Pålsson
Jämtland-härjedalen
1:51.11050
+6.540
5
Gustav Hedström
Jämtland-härjedalen
1:52.11100
+6.590
6
Rasmus Westerlund
Medelpad
1:53.11220
+8.710
7
Isak Garfvé
Dalarna
1:53.11270
+8.760
8
Albin Åström
Norrbotten
1:53.11290
+8.780
9
Rasmus Hedeberg
Värmland
1:54.11360
+9.850
10
Simon Nilsson
Småland
1:55.11420
+10.910
11
Tobias Snell
Norrbotten
1:56.11510
+11.1000
12
Måns Skoglund
Stockholm
1:57.11620
+12.1110
13
Sander Krouwel
Dalarna
1:59.11800
+13.1290
14
Martin Blomberg
Västerbotten
1:59.11800
+13.1290
15
Gustav Karlsson
Stockholm
1:59.11810
+14.1300
16
Emil Granstedt
Småland
1:59.11890
+14.1380
17
David Borg
Södermanland
1:59.11890
+14.1380
18
Aksel Halvarsson
Jämtland-härjedalen
2:00.11950
+15.1440
19
Hugo Sjögren
Västergötland
2:02.12110
+17.1600
20
Carl Rune
Stockholm
2:02.12120
+17.1610
21
Olof Hedin
Småland
2:03.12220
+18.1710
22
Martin Lundström
Norrbotten
2:03.12280
+18.1770
23
Jonas Carlsson
Dalarna
2:04.12300
+18.1790
24
Wilhelm Bergentz
Örebro Län
2:04.12350
+19.1840
25
Oscar Andersson
Dalarna
2:04.12360
+19.1850
26
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:05.12410
+20.1900
27
Kasper Olsen
Värmland
2:05.12420
+20.1910
28
Alexander Thudeén
Östergötland
2:06.12510
+21.2000
29
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:06.12530
+21.2020
30
Alexander Jonsson
Småland
2:06.12540
+21.2030
30
Oskar Algotsson
Jämtland-härjedalen
2:06.12540
+21.2030
32
Pontus Lundholm
Norrbotten
2:06.12560
+21.2050
33
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:06.12590
+21.2080
34
Johan Källström
Göteborg
2:07.12620
+22.2110
35
Oskar Lundberg
Västergötland
2:07.12650
+22.2140
36
Olle Andersson
Västergötland
2:07.12660
+22.2150
37
Fabian Hermansson
Värmland
2:07.12690
+22.2180
38
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:08.12760
+23.2250
39
Laban Nordin
Ångermanland
2:08.12790
+23.2280
40
Axel Elmblad
Småland
2:09.12800
+23.2290
41
B Hampus Hallberg
Hälsingland
2:09.12810
+24.2300
42
Arvid Aronsson
Bohuslän-dal
2:09.12820
+24.2310
43
Gustav Ohlin
Västergötland
2:09.12840
+24.2330
44
Eric Westerberg
Värmland
2:09.12880
+24.2370
45
Albert Mattsson
Stockholm
2:09.12890
+24.2380
46
Vidar Lindqvist
Jämtland-härjedalen
2:09.12890
+24.2380
47
Isac Morin
Jämtland-härjedalen
2:11.13020
+26.2510
48
Axel Lundgren
Medelpad
2:11.13030
+26.2520
49
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:11.13060
+26.2550
50
Axel Gustavsson
Småland
2:11.13060
+26.2550
51
Jonne Liukkonen
Medelpad
2:11.13090
+26.2580
52
Rickard Mårtensson
Medelpad
2:12.13150
+27.2640
53
David Melin
Uppland
2:12.13150
+27.2640
54
Birk Blomqvist
Jämtland-härjedalen
2:12.13170
+27.2660
55
Jens Nilsson
Ångermanland
2:12.13170
+27.2660
56
Samuel Henning
Bohuslän-dal
2:13.13220
+28.2710
57
Sebastian Norr
Uppland
2:13.13270
+28.2760
58
Oliver Vengelin
Hälsingland
2:13.13290
+28.2780
59
Arvid Henning
Ångermanland
2:14.13330
+29.2820
60
Marius Madsstuen
Halland
2:15.13490
+30.2980
61
Gustav Andersson
Västergötland
2:16.13520
+31.3010
62
Melker Eklund
Ångermanland
2:16.13530
+31.3020
63
Axel Saitton
Ångermanland
2:16.13560
+31.3050
64
Elias Thun Hansson
Medelpad
2:16.13570
+31.3060
65
Tor Rönnestrand
Jämtland-härjedalen
2:17.13690
+32.3180
66
Filip Ericson
Hälsingland
2:18.13740
+33.3230
67
Philip Forngren
Stockholm
2:18.13790
+33.3280
68
Erik Gräntz
Hälsingland
2:19.13810
+34.3300
69
Gabriel Nordgren
Västerbotten
2:19.13840
+34.3330
70
Alvar Melin
Stockholm
2:19.13880
+34.3370
71
Gustav Ribbholm
Småland
2:19.13890
+34.3380
72
Jonas Lenz
Medelpad
2:20.13970
+35.3460
73
Hampus Arnestrand
Uppland
2:23.14270
+38.3760
74
Nils Körle
Göteborg
2:24.14300
+38.3790
75
Isac Karlsson
Västergötland
2:24.14350
+39.3840
76
Adam Näslund
Medelpad
2:27.14630
+42.4120
77
Gabriel Häggkvist
Värmland
2:29.14820
+44.4310
78
Erik Danielsson
Stockholm
2:30.14970
+45.4460
79
Gustav Rautila
Medelpad
2:30.14990
+45.4480
79
Theodor Wall
Värmland
2:30.14990
+45.4480
81
Gabriel Johansson
Bohuslän-dal
2:31.15040
+46.4530
82
Felix Bäckstäde
Gotland
2:31.15080
+46.4570
83
Oscar Eriksson
Värmland
2:33.15280
+48.4770
84
Daniel Näs
Värmland
2:36.15540
+51.5030
-
David Dudal
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Axel Mattson
Jämtland-härjedalen
23:59:59.8639800
-
Karl Grywenz
Uppland
23:59:59.8639800