Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet tjejer
2016-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF Skidor
1:09:49.418800
71.8p
2
Malin Eriksson
Tranemo IF
1:10:15.421400
+26.2500
71.3p
3
Malin Jonson
IK Stern
1:11:20.427900
+1:31.9000
70.3p
4
Sara Karlsson
Gnosjö FK
1:13:35.441400
+3:46.22500
68.1p
5
Maja Wik
Tvärreds IF
1:16:29.458800
+6:40.39900
65.5p
6
Klara Ask
Borås SK
1:17:04.462300
+7:15.43400
65.0p
7
Maria Thorell
IK Stern
1:17:34.465300
+7:45.46400
64.6p
8
Jonina Kristjansdottir
Vif
1:18:55.473400
+9:06.54500
63.5p
9
Emma Musslinder
Falköpings AIK Ski
1:18:58.473700
+9:09.54800
63.5p
10
Elin Arvidson
OK Lindéna
1:19:03.474200
+9:14.55300
63.4p
11
Lina Nygren
Ulricehamns IF
1:21:39.489800
+11:50.70900
61.4p
12
Eleonor Öström
IK Stern
1:21:46.490500
+11:57.71600
61.3p
13
Isabelle Larsson
Ellos IF
1:23:33.501200
+13:44.82300
60.0p
14
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
1:23:43.502200
+13:54.83300
59.9p
15
Jennifer Gabre
Borås SK
1:24:13.505200
+14:24.86300
59.5p
16
Rebecka Nylin
Karlslunds IF SF
1:24:50.508900
+15:01.90000
59.1p
17
Patricia Fröman
Högaborgs Athleter
1:26:43.520200
+16:54.101300
57.8p
18
Ida Nordberg
Ulricehamns IF
1:27:02.522100
+17:13.103200
57.6p
19
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
1:27:15.523400
+17:26.104500
57.4p
20
Sofi Olsson
Axa SC
1:27:21.524000
+17:32.105100
57.4p
21
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
1:29:34.537300
+19:45.118400
56.0p
22
Frida Gustafsson
Magra IS
1:32:59.557800
+23:10.138900
53.9p
23
Karin Sigurdh
Landsbro IF Skidor
1:33:32.561100
+23:43.142200
53.6p
24
Helen Svanstrom
OK Alehof
1:35:25.572400
+25:36.153500
52.5p
25
Kristina Musslinder
Falköpings AIK SK
1:37:25.584400
+27:36.165500
51.4p
26
Schörling Marie Erikson
Hestra IF
1:42:28.614700
+32:39.195800
48.9p
27
Malin Sigurdh
Landsbro Skidor IF
1:43:04.618300
+33:15.199400
48.6p
28
Marie Linné
IFK Skövde
1:48:12.649100
+38:23.230200
46.3p
29
Sara Perlerot Göransson
Äspereds IF
1:48:33.651200
+38:44.232300
46.2p
30
Johanna Skullered Svensson
Äspereds IF
1:48:55.653400
+39:06.234500
46.0p
31
Maria Hederstierna
OK Alehof
1:55:36.693500
+45:47.274600
43.4p
32
Lena Olsson
OK Alehof
2:02:47.736600
+52:58.317700
40.8p
33
Lena Ullman
OK Alehof
2:06:22.758100
+56:33.339200
39.7p