Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjällrävenloppet
2016-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint utan tider, ingen ranking.
Visa sprintstege
D 12
0.8km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Elin Näslund
Vårby IK
2
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3
Cecilia EK
Hägglunds Ski Team SK
4
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
5
Johanna Rosenblom
Hägglunds Ski Team SK
B-Final
6
7
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
8
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
C-Final
10
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
11
Stella Eikelboom
Vårby IK
12
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
13
Moa Eklund
Vårby IK
D 14
0.8km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Elin Forsgren
Vårby IK
2
Alva Persson
Vårby IK
3
Sanna Berglund
Vårby IK
4
Elsa Eriksson
Husums IF SK
B-Final
5
Maja Kallin
Hägglunds Ski Team SK
6
Ella Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
7
Amelie Josefsson
Nätra SK
H 12
0.8km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
2
Carl Gustafsson
Vårby IK
3
Erik Byström
Vårby IK
4
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
5
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
6
Hugo Petersson
Vårby IK
B-Final
7
Viking Olsson
Husums IF SK
8
Sebastian Höglund
Kramfors Alliansen
9
Anton Nordlöf
Kramfors Alliansen
10
Linus Grundström
Täfteå IK
11
Knut Saitton
Vårby IK
12
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
C-Final
13
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
14
Anton Jakobsson
Hägglunds Ski Team SK
15
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
16
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
17
Johannes Ulander
Husums IF SK
D-Final
18
Filip Nordström
Hägglunds Ski Team SK
19
William Wennman
Hägglunds Ski Team SK
20
Victor Sandlund
Hägglunds Ski Team SK
21
Isak Abrahamsson
Molidens IK
22
William Gafvelin
Sidensjö IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.8km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Laban Nordin
Vårby IK
2
Martin Engström
Hägglunds Ski Team SK
3
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
4
Axel Saitton
Vårby IK
5
Teo Eikelboom
Vårby IK
B-Final
6
Axel Mannelqvist
Vårby IK
7
Emil Andersson
Hägglunds Ski Team SK
8
Samuel Johansson
Hägglunds Ski Team SK
Semifinal
9
Jacob Persson
Molidens IK
23:59:59.8639800
D 10
0.65km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Emma Forsgren
Vårby IK
2
Minna Mikaelsson
Hägglunds Ski Team SK
3
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
4
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
5
Klara Olofsson
Vårby IK
B-Final
6
Iris Grimbert
IFK Umeå
7
Ronja Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
8
Linna Dynesius
Nätra SK
9
Klara Sondell
Vårby IK
10
Emelie Häggström
Vårby IK
23:59:59.8639800
H 10
0.65km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
2
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3
Erik Gustafsson
Vårby IK
4
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
5
Joel Byström
Vårby IK
6
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
B-Final
7
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
8
Mille Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
9
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
10
Viggo Larsson
Molidens IK
11
Arvid Andersson
Vårby IK
12
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK