Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Maserloppet
2006-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Kvarnsveden GoIF
Plats: Grönklitt Orsa
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofia Pettersson
IFK Sala
59:30.356900
75.7p
2
Unni Ödegård
Molde Og Omegn IF
59:38.357700
75.5p
3
Sandra Hansson
Uddevalla SK
1:00:37.363600
74.3p
D 35
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jeanette Ollén
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:10:37.423600
63.8p
2
Helen Östensson
Sälens IF
1:11:12.427100
63.2p
3
Eva Kristina
IFK Bergvik
1:12:03.432200
62.5p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
54:41.328000
82.3p
2
Anders Hassis
Orsa SK
56:33.339200
79.6p
3
Anders Backéus
Korsnäs IF SK
56:54.341300
79.1p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Svahn
IFK Mora SK
1:45:12.631100
88.7p
2
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
1:45:14.631300
88.6p
3
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
1:45:15.631400
88.6p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Desmeules
Sågmyra SK
1:54:09.684800
79.6p
2
Lars Liljedahl
Orsa SK
1:56:25.698400
77.6p
3
Ulf Tingström
Ikj Haninge
1:57:55.707400
76.3p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Carlsson
Väsby SK
1:54:59.689800
78.8p
2
Thomas Wallinder
City Wolfs SC
1:56:37.699600
77.4p
3
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
1:56:46.700500
77.3p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:06:09.756800
70.0p
2
Lars Gillberg
Sundbybergs IK
2:06:38.759700
69.6p
3
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:08:00.767900
68.7p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
William Nilsson
Tärnsjö IF
2:17:19.823800
62.9p
2
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
2:21:39.849800
60.5p
3
Mats Fredriksson
Malungs IF
2:22:17.853600
60.2p
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Hansson
IFK Mora SK
1:02:07.372600
62.0p
2
Stina Edejern
IFK Bergvik
1:11:30.428900
53.9p
3
Sandra Löfgren
Insjöns IF OK
1:23:39.501800
46.1p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ann-Sofi Holmqvist
Mälarö SOK
2:46:29.998800
49.8p
2
Maria Rindeskog
Falu IK
2:49:11.1015000
48.8p
3
Kristina Holmberg
Fjärdhundra SK
2:56:54.1061300
46.3p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Andersson
Mora Trä SK
2:15:51.815000
63.8p
2
Petter Lykken
Jösse Klättersällskap
2:26:11.877000
58.2p
3
Mikael Eriksson
IFK Västerås SK
2:28:11.889000
57.3p
D 20 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ina Hellberg
Sundbybergs IK
1:02:51.377000
61.3p
2
Kristin Rudert
IFK Mora SK
1:43:57.623600
37.1p
H 20 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bengt Hasselgren
Sundbybergs IK
56:51.341000
67.8p
2
Lars Gunnarsson
Malungs IF
1:08:52.413100
55.9p
3
Johan Nilsson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:11:29.428800
53.9p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Maserloppet 2014
Maserloppet 2011
Maserloppet 2010
Maserloppet 2009
Maserloppet 2008
Maserloppet 2006
Maserloppet 2005
Maserloppet 2004
Tävlingar i närheten
Kanonloppet 2006
Svegsskidan 2006
Evertsbergsrännet 2006
Orsa Grönklitt Skimarathon 2006
Bergebo Skimaraton 2006
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan