Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
HuvudstadsCrossen
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Agnes Josefsson
Täby IS SK
9:39.57800
2
Ida Zeffer
Mälarö SOK
10:53.65290
+1:14.7390
3
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
11:53.71200
+2:14.13300
4
Irma Lind
Täby IS SK
12:02.72150
+2:23.14250
5
Tilde Gyllbäck
Sundbybergs IK
13:01.78080
+3:22.20180
6
Ellinore Sparf
Åkersberga SK
14:06.84540
+4:27.26640
D 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Kerstin Åberg
Tumba-Mälarhöjden OK
12:13.73210
2
Tilde Josefsson
Täby IS SK
12:28.74740
+15.1430
3
Hilma Claesson
Tumba-Mälarhöjden OK
12:47.76680
+34.3370
4
Klara Skåninger
Täby IS SK
13:16.79580
+1:03.6270
5
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
13:19.79880
+1:06.6570
6
Evelina Sparf
Åkersberga SK
13:55.83440
+1:42.10130
7
Bella Prtic
Sundbybergs IK
14:08.84760
+1:55.11450
8
Nathalie Edqvist
Täby IS SK
14:10.84900
+1:56.11590
9
Elsa Larsson
Täby IS SK
14:16.85570
+2:03.12260
10
Fanny Karlsson
Täby IS SK
14:17.85680
+2:04.12370
11
Ingrid Dahlqvist
Täby IS SK
15:28.92730
+3:15.19420
12
Lisa Appelquist
Mälarö SOK
15:30.92990
+3:17.19680
13
Karin Nordkvist
Sundbybergs IK
16:59.101820
+4:46.28510
-
Greta Lind
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Erika Lavén
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Stina Ylipää
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
D 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
10:19.61820
2
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
10:55.65430
+36.3510
3
Lisa Nystedt
Täby IS SK
10:56.65530
+37.3610
4
Louisa Sjöholm
Sundbybergs IK
11:31.69070
+1:12.7150
5
Linda-Louise Köld
Medåkers IF
11:39.69840
+1:20.7920
6
Agnes Bennett
Täby IS SK
11:48.70780
+1:29.8860
7
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
11:51.71000
+1:31.9080
8
Ingrid Junzell
Föreningen IKJ Haninge
13:14.79330
+2:55.17410
9
Kristine Feste
Täby IS SK
13:15.79400
+2:55.17480
D 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Olivia Lavén
Täby IS SK
16:58.101730
2
Signe Svensson
IKJ Haninge
17:08.102720
+9.890
-
Paige Lembke
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
H 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Erik Nederheim
IKJ Haninge
7:45.46470
2
Olle Rune
Täby IS SK
8:21.50060
+35.3490
3
Malte Lessing
Sundbybergs IK
8:23.50250
+37.3680
4
Love Tholander
Sundbybergs IK
9:14.55390
+1:29.8820
5
Noah Rådmark
Täby IS SK
9:27.56620
+1:41.10050
6
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
9:33.57280
+1:48.10710
7
Leo Leckne
Täby IS SK
9:49.58840
+2:03.12270
8
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
10:04.60390
+2:19.13820
9
Anton Hörling
Sundbybergs IK
10:07.60640
+2:21.14070
10
Markus Larsson
Täby IS SK
10:09.60830
+2:23.14260
11
Hugo Enhörning
Täby IS SK
10:09.60860
+2:23.14290
12
Anton Hedmark
Täby IS SK
10:19.61890
+2:34.15320
13
Vilmar Aastrup
Täby IS SK
10:27.62630
+2:41.16060
14
Wilmer Hagrot
Sundbybergs IK
10:54.65320
+3:08.18750
15
Linus Granström
Sundbybergs IK
11:01.66020
+3:15.19450
16
Carl Svensson
Sundbybergs IK
11:54.71360
+4:08.24790
17
Loke Andersson Forsberg
Järfälla SK
12:26.74590
+4:41.28020
18
Tom Hammar
Täby IS SK
15:24.92300
+7:38.45730
-
Linus Lindell
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
-
Oscar Forngren
Täby IS SK
23:59:59.8639800
H 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Hampus Skoglund
Täby IS SK
10:16.61500
2
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
10:22.62100
+6.500
3
Hugo Granström
Sundbybergs IK
11:11.67040
+55.5440
4
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
11:46.70520
+1:30.8920
5
Vigor Aastrup
Täby IS SK
12:22.74140
+2:06.12540
6
Oskar Strömblad
Täby IS SK
12:28.74720
+2:12.13120
7
Alvin Söderström
Sundbybergs IK
12:34.75370
+2:18.13770
8
Gustav Skogsjö
Skogsluffarnas OK
12:35.75470
+2:19.13870
9
Simon Stridh
Skogsluffarnas OK
13:03.78260
+2:47.16660
10
Erik Gustafsson
Täby IS SK
13:09.78880
+2:53.17280
11
Hugo Fryxell
Täby IS SK
13:11.79030
+2:55.17430
12
Axel Rudehill-Sundell
Nacka Värmdö SK
13:46.82580
+3:30.20980
13
Rafael Bröms-Thell
Täby IS SK
13:47.82620
+3:31.21020
14
Axel Svensson
Sundbybergs IK
14:31.87070
+4:15.25470
15
Malte Enström
Täby IS SK
14:32.87120
+4:16.25520
16
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
14:47.88620
+4:31.27020
17
Axel Balck
Täby IS SK
18:20.109930
+8:04.48330
18
Eskil Lindell
Täby IS SK
21:35.129430
+11:19.67830
-
Emil Carlsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Ludvig Lundquist
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Ivar Junzell
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
9:03.54290
2
Carl Rune
Täby IS SK
9:26.56570
+22.2180
3
Hugo Enetjärn
Nyköpings OK
10:07.60680
+1:03.6290
4
Philip Forngren
Täby IS SK
10:43.64210
+1:39.9820
5
Axel Karlsson
Täby IS SK
10:48.64700
+1:44.10310
6
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
10:49.64890
+1:46.10500
7
Albert Mattsson
Sundbybergs IK
11:00.65970
+1:56.11580
8
Anton Lindén
Medåkers IF
11:13.67240
+2:09.12850
9
Walter Helldén
Sundbybergs IK
11:15.67480
+2:11.13090
10
Carl-Filip Köld
Medåkers IF
11:29.68830
+2:25.14440
11
Erik Danielsson
Nacka Värmdö SK
11:37.69660
+2:33.15270
12
Max Enström
Täby IS SK
11:41.70040
+2:37.15650
13
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
11:42.70110
+2:38.15720
14
Helmer Lönnkvist
IKJ Haninge
12:11.73080
+3:07.18690
15
Otto Balck
Täby IS SK
12:25.74480
+3:21.20090
16
Adam Flermoen
Bålsta SK
14:52.89110
+5:48.34720
-
Albin Carlsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
H 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
14:35.87490
2
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
19:18.115760
+4:42.28170
3
Erik Dahlqvist
Täby IS SK
19:24.116320
+4:48.28730
4
Carl Svensson
Sundbybergs IK
19:40.117990
+5:05.30400
5
Emil Schough
Täby IS SK
21:06.126520
+6:30.38930
-
Alexander Melin
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Johannes Josefsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
H/D 8
Längdskidor, Skicross, Fristil
-
Pauline Dahl
Sundbybergs IK
-
Valerie Danielsson
Täby IS SK
-
William Dovander
Sundbybergs IK
-
Max Enhörning
Täby IS SK
-
Hedda Fochsen
Täby IS SK
-
Elias Furustad
Täby IS SK
-
Ella Furustad
Täby IS SK
-
Lovisa Gyllbäck
Sundbybergs IK
-
Ebba Hedmark
Täby IS SK
-
Folke Helldén
Sundbybergs IK
-
Isak Josefsson
Täby IS SK
-
Frans Lessing
Sundbybergs IK
-
Sigge Lindell
Täby IS SK
-
Lovisa Nederheim
Föreningen IKJ Haninge
-
Melvin Norebrink
Sundbybergs IK
-
Erik Rosenquist
Täby IS SK
-
Erik Skoglund
Täby IS SK
-
Harald Strömblad
Täby IS SK
-
Anton Werdenhoff
Sundbybergs IK
-
Stella Werdenhoff
Sundbybergs IK
-
Emil Wågberg
Täby IS SK
-
Lina Wågberg
Täby IS SK
-
Junior Ylipää
Mälarö SOK
-
Ella Åhström
Sundbybergs IK
-
Linnea Åkerlund
Sundbybergs IK
-
Oscar Thell
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Axel Högberg
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Lukas Lindell
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
-
Saga Lindell
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Pontus Åkerlund
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Erik Balck
Täby IS SK
23:59:59.8639800
D 17 Motion
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
16:58.101760
2
Helena Falk
IKJ Haninge
22:47.136640
+5:48.34780
H 17 Motion
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Peter Rune
Täby IS SK
15:07.90630
2
Anders Svensson
Sundbybergs IK
16:07.96650
+1:00.5920
3
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
16:32.99160
+1:25.8430
4
Jerker Åberg
Tumba-Mälarhöjden OK
16:48.100780
+1:41.10050
5
Oskar Nederheim
IKJ Haninge
17:17.103660
+2:10.12930
6
Jan Stridh
Skogsluffarnas OK
18:55.113450
+3:48.22720
7
Dag Svensson
IKJ Haninge
20:44.124380
+5:37.33650
-
Anders Lavén
Täby IS SK
23:59:59.8639800