Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stockholm ski marathon
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
John Wiklund
Stockholms RK
2:16:41.820010
76.5p
2
Fredrik Lindström
Vaxholms Kanotsällskap
2:17:44.826370
+1:03.6260
75.8p
3
Anders Wånell
Sundbybergs IK
2:18:08.828730
+1:27.8620
75.5p
4
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:18:50.832940
+2:09.12830
75.0p
5
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:21:34.849380
+4:53.29270
73.2p
6
John Junker
Norrbärke SK
2:22:05.852460
+5:24.32350
72.8p
7
Daniel Nilsson
Sundbybergs IK
2:22:15.853480
+5:34.33370
72.7p
8
Daniel Danielsson
Sya SK
2:24:47.868660
+8:06.48550
71.1p
9
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:25:04.870380
+8:23.50270
70.9p
10
Dan Sundgren
Stockholms RK
2:27:28.884750
+10:47.64640
69.5p
11
Erik Made
Tärna IK Fjällvinden
2:29:42.898100
+13:00.77990
68.2p
12
Joel Ericsson
Täby IS SK
2:31:32.909110
+14:51.89000
67.1p
13
Arne Nordli
Stockholms RK
2:32:04.912370
+15:23.92260
66.8p
14
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:34:15.925450
+17:34.105340
65.7p
15
Jens Kirk
Stockholms RK
2:35:34.933350
+18:53.113240
65.0p
16
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:37:37.945660
+20:56.125550
63.9p
17
Alexander Jansa
Sunnansjö IK
2:40:06.960570
+23:25.140460
62.7p
18
Magnus Cederlöf
Tullinge SK
2:44:56.989520
+28:15.169410
60.4p
19
Thomas Heneryd
Täby IS SK
2:45:10.990990
+28:29.170880
60.3p
20
David Söderström
Sundbybergs IK
2:45:27.992600
+28:45.172490
60.2p
21
Henrik Krook
Täby
2:47:12.1003120
+30:31.183010
59.4p
22
Jonas Viklund
Axa SC
2:49:09.1014870
+32:28.194760
58.6p
23
Jens Kärrman
Strängnäs SK
2:55:38.1053760
+38:57.233650
56.0p
24
Andreas Hiller
Axa SC
2:58:20.1069910
+41:39.249800
54.9p
25
Thomas Bergström
Täby IS SK
3:03:36.1101540
+46:55.281430
53.0p
26
Fredrik Lilja
Nacka
3:04:06.1104540
+47:25.284430
52.9p
27
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
3:06:24.1118360
+49:43.298250
52.1p
28
Henrik Pettersson
Axa SC
3:18:51.1193010
+1:02:10.372900
48.2p
29
Mikael Svedenås
Umara SC
3:27:01.1242010
+1:10:20.421900
46.0p
30
Håkan Lindström
IFK Tumba SOK
3:30:16.1261570
+1:13:35.441460
45.2p
31
Oskar Lindehejd
Visborgs OK
3:36:43.1300270
+1:20:02.480160
43.6p
32
Jon Jonung
Lugi SK
3:40:00.1319920
+1:23:19.499810
42.8p
33
Petter Wilson
Västerås Skidklubb
4:07:00.1481920
+1:50:19.661810
37.5p
-
Jan Sarnet
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Frans Lundqvist
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
-
Carl Troedsson
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
-
Esbjörn Jonsson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Persson
Trosabygdens OK
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Tunér
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
-