Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IFK Skövde SK
2:09:04.774300
86.4p
2
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:12:33.795220
+3:29.20820
83.6p
3
Johan Kanto
IK Stern
2:13:58.803710
+4:54.29310
82.5p
4
Peter Arnesson
Ulricehamns IF
2:14:31.807070
+5:27.32670
82.0p
5
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
2:15:41.814060
+6:37.39660
81.2p
6
Martin Liljemark
SK Bore
2:16:59.821870
+7:55.47470
80.2p
7
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
2:17:02.822130
+7:58.47730
80.2p
8
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
2:17:19.823870
+8:15.49470
79.9p
9
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:18:18.829770
+9:14.55370
79.2p
10
Rasmus AX
Ulricehamns IF
2:18:25.830430
+9:21.56030
79.2p
11
Erik Johansson
Tranemo IF
2:18:48.832790
+9:44.58390
78.9p
12
Emil Ekman
Ulricehamns IF
2:21:38.849700
+12:34.75300
76.9p
13
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:21:55.851410
+12:51.77010
76.7p
14
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:24:35.867490
+15:31.93090
75.0p
15
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:26:59.881890
+17:55.107490
73.5p
16
Kristian Larsson
EBECO
2:28:21.890010
+19:17.115610
72.7p
17
David Fransson
ASK Växjö
2:28:41.892010
+19:37.117610
72.5p
18
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
2:29:32.897100
+20:28.122700
72.0p
19
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:29:43.898260
+20:39.123860
71.8p
20
Emil Lundborg
Sya SK
2:30:00.899960
+20:56.125560
71.7p
21
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:32:00.911970
+22:56.137570
70.5p
22
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:32:32.915100
+23:28.140700
70.2p
23
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:32:32.915180
+23:28.140780
70.2p
24
Jens Halvarsson
IK Stern
2:32:48.916730
+23:44.142330
70.1p
25
David Erixon
IF Hallby SOK
2:32:52.917180
+23:48.142780
70.0p
26
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
2:32:57.917660
+23:53.143260
70.0p
27
Marcus Granlund
Borås SK
2:33:10.918960
+24:06.144560
69.9p
28
Alexander Olander
IK Stern
2:33:21.920090
+24:17.145690
69.8p
29
Ivan Hedlund
Göteborg
2:33:37.921650
+24:33.147250
69.6p
30
Johan Levin
Sävedalens AIK
2:34:46.928550
+25:42.154150
69.0p
31
Anders Johansson
Dalstorps IF
2:35:05.930430
+26:01.156030
68.8p
32
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:35:20.931950
+26:16.157550
68.7p
33
Linus Jernbom
IFK Skövde SK
2:36:00.935930
+26:56.161530
68.3p
34
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:36:07.936680
+27:03.162280
68.3p
35
Marcus Ullman
OK Alehof
2:36:14.937330
+27:10.162930
68.2p
36
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:38:24.950300
+29:20.175900
67.1p
37
Linus Svensson
Grönahögs IK
2:38:24.950350
+29:20.175950
67.1p
38
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:39:16.955560
+30:12.181160
66.6p
39
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:39:26.956570
+30:22.182170
66.6p
40
David Johansson
Nässjö SF
2:39:46.958570
+30:42.184170
66.4p
41
Johan Dire
Äspereds IF
2:40:31.963040
+31:27.188640
66.0p
42
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:41:23.968260
+32:19.193860
65.6p
43
Martin Knuuttila
Halmstads Skidklubb
2:41:34.969390
+32:30.194990
65.5p
44
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:41:38.969730
+32:34.195330
65.5p
45
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:42:04.972370
+33:00.197970
65.3p
46
Mattias Gotting
Grönahögs IK
2:42:06.972560
+33:02.198160
65.2p
47
Filip Wadsten
OK Landehof
2:42:08.972750
+33:04.198350
65.2p
48
Robert Davidsson
Ölmstads IS
2:42:08.972750
+33:04.198350
65.2p
49
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
2:43:39.981850
+34:35.207450
64.5p
50
David Elgh
IK Vista
2:44:00.983960
+34:56.209560
64.3p
51
Daniel Åkerberg
Hestra IF
2:44:05.984400
+35:01.210000
64.3p
52
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:44:56.989580
+35:52.215180
63.9p
53
Per Rooth
Brittatorps TK
2:45:00.989990
+35:56.215590
63.9p
54
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:45:54.995380
+36:50.220980
63.4p
55
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:46:06.996520
+37:02.222120
63.4p
56
Fredrik Andersson
Ryda SK
2:46:57.1001670
+37:53.227270
63.0p
57
Mattias Strid
Sya SK
2:47:12.1003120
+38:08.228720
62.9p
58
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:47:42.1006100
+38:38.231700
62.6p
59
Victor Persson
Gnosjö FK
2:48:47.1012660
+39:43.238260
62.2p
60
Jonas Sörensson
Umara Sport Club
2:49:41.1018030
+40:37.243630
61.8p
61
Isak Mankert
IK Stern
2:50:04.1020340
+41:00.245940
61.6p
62
Jesper Hassel
Axa SC
2:50:06.1020560
+41:02.246160
61.6p
63
Erik Svensson
Alvesta SOK
2:50:31.1023050
+41:27.248650
61.4p
64
Emil Tiberg
Boxholm-Ekeby SK
2:50:47.1024610
+41:43.250210
61.3p
65
Per Gustafsson
Bredaryds SOK
2:51:18.1027750
+42:14.253350
61.1p
66
Erik Staxäng
IK Stern
2:51:28.1028740
+42:24.254340
61.0p
67
Björn Börjesson
Vattenfalls IF Trollhättan
2:51:31.1029070
+42:27.254670
61.0p
68
Viktor park
Gnosjö FK
2:51:54.1031340
+42:50.256940
60.8p
69
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:51:54.1031350
+42:50.256950
60.8p
70
Simon Oscarsson
Borås SK
2:52:06.1032540
+43:02.258140
60.7p
71
Johan Gustavsson
Skogsbygdens IF
2:53:38.1041780
+44:34.267380
60.1p
72
Per Orestig
OK Gränsen
2:53:55.1043470
+44:51.269070
60.0p
73
Johan Davidsson
Nässjö SF
2:54:04.1044360
+45:00.269960
59.9p
74
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:56:09.1056800
+47:05.282400
59.1p
75
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:56:36.1059580
+47:32.285180
58.9p
76
Johan Nilsson
Värnamo
2:57:23.1064250
+48:19.289850
58.6p
77
Peter Bråhn
Burseryds IF
2:58:23.1070210
+49:19.295810
58.2p
78
Joakim Isendahl
IF Ski Team Skåne
2:58:51.1073000
+49:47.298600
58.0p
79
Olliver Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
2:59:07.1074690
+50:03.300290
57.9p
80
Emil Fritzell
Mullsjö SOK
2:59:21.1076000
+50:17.301600
57.8p
81
Jonas Karlsson
Landsbro IF SK
2:59:39.1077890
+50:35.303490
57.7p
82
Jimmie Ström
Göteborgs Polismäns IF
2:59:51.1079030
+50:47.304630
57.6p
83
Joakim Lindholm
Trollhättans SOK
2:59:57.1079680
+50:53.305280
57.6p
84
Niklas Åkerström
IK Nocout.se
3:01:06.1086500
+52:02.312100
57.2p
85
Daniel Marinder
OK Kullingshof
3:02:03.1092280
+52:59.317880
56.8p
86
Daniel Wetterheim
Ölmstads IS
3:02:04.1092380
+53:00.317980
56.8p
87
Jonathan Hansson
Burseryds IF
3:02:12.1093140
+53:08.318740
56.8p
88
Viktor Johansson
Axa SC
3:02:34.1095390
+53:30.320990
56.6p
89
Andreas Westlin
IK Stern
3:03:10.1098970
+54:06.324570
56.4p
90
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
3:03:14.1099380
+54:10.324980
56.4p
91
Viktor Hermansson
OK Stigen
3:03:22.1100120
+54:18.325720
56.3p
92
Lucas Martinsson
Vreta Skid o Mk
3:03:32.1101110
+54:28.326710
56.3p
93
Peter Rosén
IK Ymer
3:03:55.1103420
+54:51.329020
56.1p
94
Emil Carlson
IK Uven
3:04:15.1105410
+55:11.331010
56.0p
95
Robbin Slättengren
Nybro Ski
3:04:38.1107700
+55:34.333300
55.9p
96
Mikael Karlsson
Axa SC
3:04:48.1108720
+55:44.334320
55.8p
97
Björn Pehrsson
OK Alehof
3:04:55.1109490
+55:51.335090
55.8p
98
Magnus Andrén
Tranemo IF
3:05:23.1112210
+56:19.337810
55.6p
99
Richard Johansson
IF Hagen SK
3:06:16.1117540
+57:12.343140
55.3p
100
Fredrik Runesson
IK Stern
3:06:30.1118900
+57:26.344500
55.2p
101
Johan Cederholm
Landsbro IF SK
3:06:54.1121300
+57:50.346900
55.1p
102
Benny Woentin
Eksjö SOK
3:07:39.1125860
+58:35.351460
54.8p
103
Viktor Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:08:20.1129920
+59:16.355520
54.6p
104
Peter Johannessen
IK Stern
3:08:33.1131230
+59:29.356830
54.5p
105
Lars Hammarberg
Offerdals SK
3:08:33.1131270
+59:29.356870
54.5p
106
Erik Karlsson
OK Alehof
3:08:58.1133750
+59:54.359350
54.4p
107
Alexander Friberg
Sya SK
3:11:39.1149870
+1:02:35.375470
53.5p
108
Marcus Öhrn
IK Vista
3:11:57.1151600
+1:02:53.377200
53.4p
109
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
3:11:59.1151840
+1:02:55.377440
53.4p
110
Johan Lihné
ASK Växjö
3:12:02.1152180
+1:02:58.377780
53.4p
111
Anton Pettersson
Mariestads FK
3:12:04.1152350
+1:03:00.377950
53.4p
112
Martin Gustafsson
OK Alehof
3:13:19.1159820
+1:04:15.385420
53.0p
113
Christian Melin
Göteborgs Polismäns IF
3:14:00.1163960
+1:04:56.389560
52.7p
114
Daniel Stenmarker
Malmbäck IF
3:14:54.1169300
+1:05:50.394900
52.5p
115
Mattias Bengtsson
OK Nackhe
3:14:54.1169310
+1:05:50.394910
52.5p
116
Tobias Espling
IFK Helsingborg
3:15:18.1171780
+1:06:14.397380
52.3p
117
Kristian Höglind
Mölndal Outdoor IF
3:15:23.1172240
+1:06:19.397840
52.3p
118
Anders Gustavsson
IK Ymer
3:15:50.1174910
+1:06:46.400510
52.2p
119
Rikard Hallgren
SOK Aneby
3:16:55.1181400
+1:07:51.407000
51.8p
120
Markus Lundquist
Sya SK
3:18:38.1191760
+1:09:34.417360
51.3p
121
Josef Romhagen
Malmbäck IF
3:18:55.1193480
+1:09:51.419080
51.2p
122
Joakim Claesson
Grönahögs IK
3:19:56.1199560
+1:10:52.425160
50.9p
123
Jonathan Anesand
IK Stern
3:20:00.1199910
+1:10:56.425510
50.9p
124
Hampus Dahlgren
Karlstad
3:21:42.1210180
+1:12:38.435780
50.4p
125
Jonatan Dahlgren
Axa SC
3:21:46.1210530
+1:12:42.436130
50.4p
126
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
3:22:43.1216230
+1:13:39.441830
50.1p
127
Jacob Vikström
Falkenbergs OK
3:22:47.1216660
+1:13:43.442260
50.1p
128
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
3:23:11.1219090
+1:14:07.444690
50.0p
129
Mikael Ragneheim
Hestra IF
3:23:48.1222750
+1:14:44.448350
49.8p
130
Martin Larsson
EBECO
3:23:58.1223770
+1:14:54.449370
49.8p
131
Joakim Bergfors
IK Stern
3:24:26.1226520
+1:15:22.452120
49.6p
132
Christoffer Josefsson
Axa SC
3:25:00.1229930
+1:15:56.455530
49.5p
133
Bobby Granath
IFK Österbymo
3:26:07.1236600
+1:17:03.462200
49.2p
134
Magnus Hofwing
Axa SC
3:26:24.1238330
+1:17:20.463930
49.1p
135
Tobias Franzén
ASK Växjö
3:26:32.1239160
+1:17:28.464760
49.1p
136
Johan Ahlberg
Ryda SK
3:26:34.1239340
+1:17:30.464940
49.0p
137
Anders Nilsson
Grönahögs IK
3:26:52.1241150
+1:17:48.466750
49.0p
138
Johnny Larsson
Ssk
3:27:05.1242400
+1:18:01.468000
48.9p
139
Fredrik Svensson
Krogsereds IK
3:27:57.1247610
+1:18:53.473210
48.7p
140
Emanuel Ekström
Axa SC
3:28:09.1248840
+1:19:05.474440
48.6p
141
Ronny Andersson
Lugi SK
3:29:13.1255250
+1:20:09.480850
48.3p
142
Martin Karlsson
Öregrunds IK
3:29:21.1256070
+1:20:17.481670
48.3p
143
Mads Heinkov
Slagelse Skiklub
3:29:24.1256370
+1:20:20.481970
48.3p
144
Jonas Pettersson
Lidköping
3:29:40.1257910
+1:20:36.483510
48.2p
145
Patrik Jönsson
Axa SC
3:29:53.1259220
+1:20:49.484820
48.2p
146
Mikael Petersson
Landsbro IF SK
3:30:10.1260920
+1:21:06.486520
48.1p
147
Magnus Mellteg
Nybro Ski
3:31:04.1266340
+1:22:00.491940
47.8p
148
Joakim Alriksson
Skogsbygdens IF
3:31:38.1269720
+1:22:34.495320
47.7p
149
Hampus Carlsson
Uddevalla IS
3:32:12.1273160
+1:23:08.498760
47.6p
150
Björn Johansson
Bromölla
3:33:25.1280450
+1:24:21.506050
47.2p
151
Mark Ubbink
Göteborgs SK
3:34:14.1285390
+1:25:10.510990
47.0p
152
Simon Andregård
Linköping
3:34:24.1286310
+1:25:20.511910
47.0p
153
Jonatan Brinck
Hestra IF
3:34:26.1286510
+1:25:22.512110
47.0p
154
Marcus Nilsson
FK Finn
3:36:01.1296090
+1:26:57.521690
46.6p
155
Johan Sjöberg
Falköpings AIK SK
3:37:27.1304600
+1:28:23.530200
46.2p
156
Henrik Esgård
OK Alehof
3:38:59.1313820
+1:29:55.539420
45.9p
157
Daniel Svensson
Borgstena IF
3:40:00.1319910
+1:30:56.545510
45.6p
158
Joel Språng
Blomskogs IF
3:40:57.1325690
+1:31:53.551290
45.4p
159
Johannes Torstensson
OK Vårgårda
3:42:21.1334070
+1:33:17.559670
45.1p
160
Andreas Johansson
Jönköping
3:43:11.1339080
+1:34:07.564680
44.9p
161
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
3:44:30.1346970
+1:35:26.572570
44.6p
162
Robert Ödlund
Ryda SK
3:50:45.1384460
+1:41:41.610060
43.2p
163
Christoffer Almér
IK Stern
3:51:18.1387740
+1:42:14.613340
43.1p
164
Marcus Kleinfeld
Axa SC
3:52:02.1392110
+1:42:58.617710
42.9p
165
Daniel Karlsson
Hästveda OK
3:54:36.1407530
+1:45:32.633130
42.4p
166
Harald Sigh Andertun
Axa SC
3:56:38.1419730
+1:47:34.645330
42.0p
167
Christoffer Thede
Skogsbygdens IF
3:57:30.1424960
+1:48:26.650560
41.8p
168
Felix Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
3:58:31.1431020
+1:49:27.656620
41.6p
169
Lars Lundquister
IK Stern
3:58:57.1433670
+1:49:53.659270
41.5p
170
Daniel Josefsson
Lidköpings VSK
4:00:22.1442110
+1:51:18.667710
41.3p
171
Kennet Ekblom
Axa SC
4:02:29.1454800
+1:53:25.680400
40.9p
172
Martin Gottlieb
København SK
4:03:56.1463510
+1:54:52.689110
40.6p
173
Fredrik Hallenberg
Brännebrona SK
4:04:17.1465660
+1:55:13.691260
40.5p
174
Daniel Jenvén
Hästveda OK
4:07:34.1485350
+1:58:30.710950
39.9p
175
Andreas Hagejärd
IFK Stockaryd
4:08:42.1492120
+1:59:38.717720
39.7p
176
Johan Hagejärd
IFK Stockaryd
4:08:49.1492890
+1:59:45.718490
39.7p
177
Fredrik Mårebeck
Axa SC
4:10:54.1505320
+2:01:50.730920
39.3p
178
Philip Helm
København SK
4:11:00.1505940
+2:01:56.731540
39.3p
179
Lars Ljungström
Söderköpings SK
4:16:26.1538570
+2:07:22.764170
38.4p
180
Patrik Ottosson
Nässjö SF
4:19:41.1558010
+2:10:37.783610
37.8p
181
Andreas Olofsson
Axa SC
4:20:36.1563530
+2:11:32.789130
37.7p
182
Viktor Pettersson
Axa SC
4:21:14.1567310
+2:12:10.792910
37.6p
183
David Ekblad
Axa SC
4:27:15.1603440
+2:18:11.829040
36.6p
184
Richard Ahlstedt
Halmstad
4:39:37.1677610
+2:30:33.903210
34.8p
185
Martin Carlestav
Habo
4:54:44.1768320
+2:45:40.993920
32.9p
-
Linus Ahlquist
Hästveda OK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Andersson
Arboga SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Andersson
Skillingaryds FK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Storviks Berggren
if
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Carlsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Fransson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
David Glans
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Måns Hilling
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Johansson
Hovås
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Johansson
Hovås
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Lindén
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
-
Martin Magnusson
Nässjö SF
23:59:58.8639700
-
-
Simon Magnusson
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Nilsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Rickman
IK Vista
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Thiberg
SOK 68
23:59:58.8639700
-
-
Johan Wehle
Umara SC
23:59:58.8639700
-
-
Odd Löfvendahl
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Hjalmar Svensson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Örmander
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Eliasson
SOK 68
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Hulthén
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Rickard Blomgren
Skogsbygdens IF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Hansson
Stenkullen
23:59:58.8639700
-
-
Björn Andersson
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Emil Andersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
-
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Emir Halalkic
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Hoff
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Johansson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Filip Johansson
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Johansson
IFK Stockaryd
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Kronmarker
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Moreau
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Reimers
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Björn Svernhage
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Erik Wickström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-