Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora vildmannaloppet
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Jonasson
Sweden
2:11:55.791400
65.0p
2
Jan-anders Karlsson
1life IF
2:16:54.821300
+4:59.29800
62.2p
3
Petter Wangby
Skellefteå SK
2:19:37.837600
+7:42.46100
60.8p
3
Victor Lundgren
Skellefteå SK
2:19:37.837600
+7:42.46100
60.8p
5
Dennis Westermark
Axa SC
2:19:44.838300
+7:49.46800
60.8p
6
Alfred Wikner
Håknäs IF
2:25:26.872500
+13:31.81000
58.0p
7
Patrik Salo
Röbäcks SK
2:27:20.883900
+15:25.92400
57.2p
8
Christer Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
2:27:41.886000
+15:46.94500
57.0p
9
Andre Nygård
Håknäs IF
2:27:57.887600
+16:02.96100
56.9p
10
Peter Öbrand
Lycksele IF
2:31:01.906000
+19:06.114500
55.6p
11
Pär Myrlund
Täfteå IK
2:31:26.908500
+19:31.117000
55.4p
12
Magnus Vinblad
Team Esplanad
2:32:51.917000
+20:56.125500
54.8p
13
André Ekedahl
Axa SC
2:33:14.919300
+21:19.127800
54.7p
14
Simon Johansson
Nyåkers IK
2:33:22.920100
+21:27.128600
54.6p
15
Erik Jonsson
Täfteå IK
2:34:33.927200
+22:38.135700
54.2p
16
Jens Pettersson
Team Esplanad
2:35:40.933900
+23:45.142400
53.7p
17
Patrik Andersson
Volvo IF
2:36:26.938500
+24:31.147000
53.4p
18
Markus Thunberg
Axa SC
2:36:46.940500
+24:51.149000
53.3p
18
Anders Johansson
Sweden
2:36:46.940500
+24:51.149000
53.3p
20
Johan Sandström
Team Esplanad
2:37:38.945700
+25:43.154200
53.0p
21
Robin Andersson
Gimo IF SK
2:37:41.946000
+25:46.154500
52.9p
22
Victor Andersson
Örnsköldsvik
2:38:05.948400
+26:10.156900
52.8p
23
Mikael Olsson
Sävar IK
2:38:13.949200
+26:18.157700
52.7p
24
Petter Conradsson
Brälappen
2:38:55.953400
+27:00.161900
52.5p
25
Lars-Gustav Eriksson
Nyåkers IK
2:41:14.967300
+29:19.175800
51.6p
26
Mikael Krane
Byske SK
2:41:43.970200
+29:48.178700
51.4p
27
David Renman
Axa SC
2:42:01.972000
+30:06.180500
51.3p
28
Stefan Björklund
IK Studenterna
2:42:31.975000
+30:36.183500
51.2p
29
Pierre Johansson
Norrfors IK
2:42:41.976000
+30:46.184500
51.1p
30
Frans Ljungblad
Sweden
2:44:09.984800
+32:14.193300
50.6p
31
Johan Sunesson
IFK Umeå
2:44:27.986600
+32:32.195100
50.5p
32
Wilhelm Pettersson
Kexholms SK
2:45:18.991700
+33:23.200200
50.2p
33
Måns Lundberg
IFK Umeå
2:46:04.996300
+34:09.204800
49.9p
34
Peter Häggmark
Sweden
2:47:29.1004800
+35:34.213300
49.5p
35
Marcus Lindmark
Spöland Vännäs IF
2:47:38.1005700
+35:43.214200
49.4p
36
Greger Berglund
Norsjö SK
2:49:17.1015600
+37:22.224100
48.9p
37
Erik Olsson
Obbola IK
2:49:26.1016500
+37:31.225000
48.8p
38
Daniel Ekdahl
Axa SC
2:49:27.1016600
+37:32.225100
48.8p
39
Johan Wikner
Håknäs IF
2:52:14.1033300
+40:19.241800
47.9p
40
Anders Gustavsson
Norrfors IK
2:52:59.1037800
+41:04.246300
47.7p
41
Johan Schols
Spöland Vännäs IF
2:54:00.1043900
+42:05.252400
47.4p
42
Filip Agestedt
Gräsmyr IK
2:55:11.1051000
+43:16.259500
47.0p
43
Oskar Ahlstrand
Tåsjö IF
2:55:51.1055000
+43:56.263500
46.8p
44
Lennart Flygaare
IFK Umeå
2:56:10.1056900
+44:15.265400
46.7p
45
Robert Sandström
Axa SC
2:57:04.1062300
+45:09.270800
46.5p
46
Victor Krane
Byske SK
2:57:16.1063500
+45:21.272000
46.4p
47
Jonny Viklund
Team Skills
2:57:26.1064500
+45:31.273000
46.4p
48
Mikael Carlehed
Hybo AIK
2:58:03.1068200
+46:08.276700
46.2p
49
Patrik Stenlund
Lycksele IF
2:59:16.1075500
+47:21.284000
45.8p
50
Per Carlehed
Lycksele IF
3:01:36.1089500
+49:41.298000
45.2p
51
Peter Wikström
Sävar IK
3:03:03.1098200
+51:08.306700
44.8p
52
Jan Lundström
Volvo FK
3:03:59.1103800
+52:04.312300
44.5p
53
Mats Persson
Röbäcks SK
3:04:00.1103900
+52:05.312400
44.5p
54
Martin Jönsson
IF Ski Team Skåne
3:04:27.1106600
+52:32.315100
44.4p
55
Magnus Sneen
Hägglunds Ski Team SK
3:07:44.1126300
+55:49.334800
43.5p
56
Matts Norberg
Molidens IK
3:09:16.1135500
+57:21.344000
43.1p
57
Mikael Karlsson
Spöland Vännäs IF
3:11:33.1149200
+59:38.357700
42.6p
58
Jonas Sandström
Hörnefors IF
3:14:31.1167000
+1:02:36.375500
41.9p
59
Jonas Forsberg
Håknäs IF
3:17:33.1185200
+1:05:38.393700
41.2p
60
Staffan Sten
Sweden
3:20:30.1202900
+1:08:35.411400
40.5p
61
Fredric Genberg
Axa SC
3:35:29.1292800
+1:23:34.501300
37.4p
62
Erik Krane
Byske SK
3:44:07.1344600
+1:32:12.553100
35.8p
63
Viktor Linder
Axa SC
3:55:58.1415700
+1:44:03.624200
33.9p
64
Björn Axelsson
IFK Umeå
4:04:41.1468000
+1:52:46.676500
32.6p
-
Tormund Anesäter
Umedalens IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Ölvebro
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Ander Sandström
Obbola IK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hällgren
Skogis IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Berglund
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
-
Filip Efternamn
Gräsmyr IK
23:59:59.8639800
-