11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alexander Karlsson | Källbottens IK | 30:57.185640 | 83.1p | ||||
2 | Axel Jutterström | IFK Mora SK | 30:58.185790 | 83.1p | ||||
3 | Oskar Danielson Frost | Dala-Järna IK | 32:10.192970 | 80.0p | ||||
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Hugo Jacobsson | Falun Borlänge SK | 29:28.176760 | 87.3p | ||||
2 | Adam Gillman | Garphyttans IF | 31:18.187730 | 82.2p | ||||
3 | Oskar Lundqvist | Sellnäs IF | 31:47.190610 | 81.0p | ||||
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Callum Watson | Team Dala Sports Academy IF | 29:35.177460 | 87.0p | ||||
2 | Måns Sunesson | Sellnäs IF | 29:36.177590 | 86.9p | ||||
3 | Gilberto Panisi | Team Dala Sports Academy IF | 30:09.180800 | 85.4p | ||||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Tilda Östberg | Stora Tuna IK SK | 20:52.125110 | |||||
2 | Linn Tapani | Sågmyra SK | 21:45.130420 | |||||
3 | Gabriella Thors | Malungs IF | 21:52.131170 | |||||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Katrin Sjödén | Älvdalens IF SK | 20:17.121600 | |||||
2 | Judith Dolleris | Falu IK | 21:31.129080 | |||||
3 | Lina Andersson | Älvdalens IF SK | 21:33.129270 | |||||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emma Larsson | Kvarnsvedens GOIF SK | 20:33.123210 | 66.1p | ||||
2 | Amelia Furunäs | IFK Grängesberg SK | 20:58.125770 | 64.7p | ||||
3 | Elin Theander | Malungs IF | 20:59.125860 | 64.6p | ||||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Mathilda Björn | Rembo IK | 20:17.121660 | 67.0p | ||||
2 | Madelene Nord | IFK Grängesberg SK | 21:12.127170 | 63.9p | ||||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Sandra Bierfeldt | Hällbybrunns IF | 22:48.136750 | 59.3p | ||||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alfred Eriksson | Dala-Järna IK | 18:54.113310 | |||||
2 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 19:41.118010 | |||||
3 | John Hermansson | IFK Mora SK | 20:00.119980 | |||||
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Samuel Oskarsson | SK Leksand | 18:53.113230 | |||||
2 | Axel Eriksson | Kvarnsvedens GOIF SK | 19:12.115140 | |||||
3 | Erik Ejnarsson | Källbottens IK | 19:53.119230 | |||||
4.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elsa Hermansson | IFK Mora SK | 15:38.93700 | |||||
2 | Clara Zetterwall | Domnarvets GOIF | 15:42.94130 | |||||
3 | Linn Palmberg | Högbo GOIF | 15:49.94860 | |||||
4.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Kajsa Rapp | SK Leksand | 14:25.86460 | |||||
2 | Klara Andersson | Dala-Järna IK | 14:40.87950 | |||||
3 | Tilda Ström | Dala-Järna IK | 14:44.88380 | |||||
4.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Kalle Georgsson | Högbo GOIF | 13:53.83200 | |||||
2 | Mattias Östberg | Stora Tuna IK SK | 14:10.84910 | |||||
3 | Markus Melén | Falu IK | 14:53.89250 | |||||
4.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Edvin Anger | IFK Hedemora SK | 12:41.76040 | |||||
2 | Nils Bergström | Domnarvets GOIF | 13:05.78490 | |||||
3 | Sander Krouwel | Stora Tuna IK SK | 13:40.81990 | |||||
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elsa Brandt | Domnarvets GOIF | 8:16.49530 | |||||
2 | Moa Birkebaek | Stora Tuna IK SK | 8:30.50900 | |||||
3 | Ellen Heldt Cassel | Källbottens IK | 8:37.51640 | |||||
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alva Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 7:22.44100 | |||||
2 | Ellen Björk | Orsa SK | 7:48.46740 | |||||
3 | Lina Rydén | IFK Mora SK | 7:56.47570 | |||||
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Erik Bergström | Domnarvets GOIF | 7:11.43050 | |||||
2 | Jonathan Lindberg | SK Leksand | 8:04.48320 | |||||
3 | Gustav Ejnarsson | Källbottens IK | 8:24.50390 | |||||
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elias Danielsson | Högbo GOIF | 7:10.42930 | |||||
2 | Fabian Nordgren | Falu IK | 7:20.43930 | |||||
3 | Hugo Ström | Dala-Järna IK | 7:30.44910 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Astrid Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 6:43.40270 | |||||
2 | Maja Mases | Domnarvets GOIF | 7:50.46940 | |||||
3 | Signe Eriksson Björling | Domnarvets GOIF | 8:14.49360 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elin Lönnqvist | Ärla IF | 6:54.41360 | |||||
2 | Tuva Furunäs | IFK Grängesberg SK | 7:00.41930 | |||||
3 | Linnea Hermansson | IFK Mora SK | 7:54.47380 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Pelle Anger | IFK Hedemora SK | 6:29.38810 | |||||
2 | Oskar Söder | IFK Grängesberg SK | 6:54.41370 | |||||
3 | Oskar Eklöf | Rembo IK | 7:06.42500 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alvar Myhlback | Bjursås IK | 5:26.32510 | |||||
2 | Eddie Pettersson | Oxbergs IF | 6:06.36570 | |||||
3 | Leo Kristiansson | Dala-Järna IK | 6:07.36690 | |||||
8.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Mikael Söderlund | Falu IK | 27:15.163460 | |||||
2 | Per Carlsson | Stora Tuna IK SK | 29:22.176130 |