Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Upplandscrossen
2016-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 16
4.2km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Alva Sköld
Häverödals SK
15:17.91600
2
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
16:00.95900
+43.4200
3
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
16:03.96200
+46.4500
4
Olivia Lavén
Täby IS SK
16:05.96400
+48.4700
5
Erika Österman
Häverödals SK
16:14.97300
+57.5600
6
Johanna Ingard
IK Rex
16:15.97400
+58.5700
7
Emma Olsson
Storvreta IK
16:38.99700
+1:21.8000
8
Alva Jonsson
Vassunda IF
22:52.137100
+7:35.45400
D 17
4.2km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Helena Falk
Föreningen IKJ Haninge
17:06.102500
H 16
4.2km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Martin Mickels
Bålsta SK
13:42.82100
2
David Sjöberg
Gimo IF SK
14:28.86700
+46.4500
3
Pontus Olofsson Bierfelt
Hällbybrunns IF
14:45.88400
+1:03.6200
4
Alexander Lundstein
Storvreta IK
15:08.90700
+1:26.8500
5
Johan Lüning
Bålsta SK
15:51.95000
+2:09.12800
6
Johannes Josefsson
Täby IS SK
16:30.98900
+2:48.16700
7
David Sundqvist
IK Rex
16:55.101400
+3:13.19200
8
Carl Svensson
Sundbybergs IK
18:20.109900
+4:38.27700
H 17
4.2km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Oskar Nederheim
Föreningen IKJ Haninge
16:14.97300
2
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
19:29.116800
+3:15.19400
D 14
3.1km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
9:54.59300
2
Julia Löfström
Månkarbo IF
9:58.59700
+4.300
3
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
10:11.61000
+17.1600
4
Lisa Nystedt
Täby IS SK
10:24.62300
+30.2900
5
Malin Olofsson Bierfeldt
Hällbybrunns IF
10:32.63100
+38.3700
6
Louisa Sjöholm
Sundbybergs IK
10:49.64800
+55.5400
7
Alma Nordström
Vassunda IF
10:56.65500
+1:02.6100
8
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
11:11.67000
+1:17.7600
9
Sara Ingard
IK Rex
11:16.67500
+1:22.8100
10
Alice Modin
Vassunda IF
11:27.68600
+1:33.9200
11
Agnes Bennett
Täby IS SK
11:33.69200
+1:39.9800
12
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
11:59.71800
+2:05.12400
13
Ellen Bylund
Gimo IF SK
12:03.72200
+2:09.12800
H 14
3.1km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
8:31.51000
2
Karl Grywenz
Storvreta IK
9:06.54500
+35.3400
3
Calle Rune
Täby IS SK
9:16.55500
+45.4400
4
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
9:16.55500
+45.4400
5
David Melin
Gimo IF SK
9:33.57200
+1:02.6100
6
Sebastian Norr
Häverödals SK
9:53.59200
+1:22.8100
7
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
9:57.59600
+1:26.8500
8
Loke Sköld
Häverödals SK
10:25.62400
+1:54.11300
9
Philip Forngren
Täby IS SK
10:28.62700
+1:57.11600
10
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
10:38.63700
+2:07.12600
11
Alvar Melin
Föreningen IKJ Haninge
10:48.64700
+2:17.13600
12
Lukas Karlberg
IK Rex
11:01.66000
+2:30.14900
13
Isak Österman
Häverödals SK
11:03.66200
+2:32.15100
14
Max Enström
Täby IS SK
11:40.69900
+3:09.18800
15
Otto Balck
Täby IS SK
11:42.70100
+3:11.19000
16
Helmer Lönnkvist
Föreningen IKJ Haninge
12:04.72300
+3:33.21200
17
Calle Eriksson
Bålsta SK
12:21.74000
+3:50.22900
18
Niklas Lönnkvist
Ärla IF
12:22.74100
+3:51.23000
19
Adam Flermoen
Bålsta SK
13:53.83200
+5:22.32100
Logga in för att slippa de här annonserna
D 12
2km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
HIlma Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
7:11.43000
2
Elin Björklund
Västerås Skidklubb
7:14.43300
+3.200
3
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
7:17.43600
+6.500
4
Tilde Josefsson
Täby IS SK
7:21.44000
+10.900
5
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
7:26.44500
+15.1400
6
Tuva Åhlen
Vassunda IF
8:41.52000
+1:30.8900
H 12
2km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
6:09.36800
2
Edvin Schön
Storvreta IK
6:52.41100
+43.4200
3
Oskar Strömblad
Täby IS SK
7:24.44300
+1:15.7400
4
Erik Odin
Västerås Skidklubb
7:27.44600
+1:18.7700
5
Johannes Lundstein
Storvreta IK
7:34.45300
+1:25.8400
6
Simon Sandberg
IK Rex
7:38.45700
+1:29.8800
7
Allan Wahlström
Bålsta SK
7:49.46800
+1:40.9900
8
Niklas Erlandsson
Föreningen IKJ Haninge
7:59.47800
+1:50.10900
9
Filip Gustavsson
Västerås Skidklubb
8:09.48800
+2:00.11900
9
Rafael Brömsthell
Täby IS SK
8:09.48800
+2:00.11900
10
Johan Thulin
Bålsta SK
8:11.49000
+2:02.12100
11
Malte Enström
Täby IS SK
8:27.50600
+2:18.13700
12
Felix Skelander
Bålsta SK
8:43.52200
+2:34.15300
13
Anton Fredin
Bålsta SK
8:54.53300
+2:45.16400
D 10
1.1km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Moa Söderqvist
Storvreta IK
4:33.27200
2
Elin Lönnqvist
Ärla IF
5:03.30200
+30.2900
3
Agnes Josefsson
Täby IS SK
5:30.32900
+57.5600
H 10
1.1km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Erik Nederheim
Föreningen IKJ Haninge
4:15.25400
2
Olle Rune
Täby IS SK
4:43.28200
+28.2700
3
Sebastian Tysell
Ärla IF
4:55.29400
+40.3900
4
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
5:05.30400
+50.4900
5
Love Tholander
Sundbybergs IK
5:06.30500
+51.5000
6
Hugo Enhörning
Täby IS SK
5:26.32500
+1:11.7000
7
Alvin Lestander
Västerås Skidklubb
5:27.32600
+1:12.7100
8
Edvin Tögenmark
OK Linné
5:29.32800
+1:14.7300
9
Samuel Gustavsson
Västerås Skidklubb
5:34.33300
+1:19.7800
10
Anton Hedmark
Täby IS SK
5:48.34700
+1:33.9200
11
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
5:57.35600
+1:42.10100
12
Lowe Engström
Vassunda IF
7:29.44800
+3:14.19300