Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons minne
2015-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Arvid Jonsson
Duveds IF
23:31.141010
85.3p
2
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
23:49.142830
+18.1720
84.2p
3
Emil Talsi
One Way Proteam
24:02.144110
+31.3000
83.3p
4
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
24:09.144830
+38.3720
82.9p
5
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
24:10.144910
+39.3800
82.8p
6
Carl Rotvold
Åsarna IK
24:23.146230
+52.5120
82.0p
7
Anton Elvseth
Lierne IL
24:24.146320
+53.5210
82.0p
8
Felix Forsberg
Järpens SK
25:04.150310
+1:33.9200
79.6p
9
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
25:05.150470
+1:34.9360
79.5p
10
Kevin LINDHOLM
One Way Proteam
25:13.151210
+1:42.10100
79.1p
11
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
25:36.153550
+2:05.12440
77.8p
12
Simon Salomonsson
Tullus Sg
25:52.155170
+2:21.14060
76.9p
13
Emil Simonsson
Lima IF
26:03.156240
+2:32.15130
76.3p
14
Philip Kristoffersson
Alnö SK
26:32.159130
+3:01.18020
74.8p
15
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
26:55.161470
+3:24.20360
73.7p
16
Timor Sandberg
Jättendals IF
27:21.164020
+3:50.22910
72.4p
17
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
29:40.177910
+6:09.36800
66.4p
18
Anton Modin
Järpens SK
31:37.189620
+8:06.48510
62.0p
-
Anton Eriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Richard Engholm
Stöde IF
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Olsson
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
H 20
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonas Austad
Henning Sl
22:21.134060
90.2p
2
Max Novak
Offerdals SK
23:04.138310
+42.4150
87.2p
3
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
23:05.138430
+43.4270
87.1p
4
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
23:30.140910
+1:08.6750
85.4p
5
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
23:44.142330
+1:22.8170
84.5p
6
John Leander
Åsarna IK
23:46.142510
+1:24.8350
84.4p
7
Emil Thyrèn
Trönö IK
23:59.143830
+1:37.9670
83.5p
8
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
24:18.145720
+1:56.11560
82.3p
9
Elias Olofsson
Vårby IK
24:38.147790
+2:17.13630
81.1p
10
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
24:55.149470
+2:34.15310
80.1p
11
Filip Åslin
Stockviks SF
25:13.151210
+2:51.17050
79.1p
12
Anders Roos
Östersunds SK
25:13.151250
+2:51.17090
79.1p
13
Nicklas Olausson
Tullus Sg
25:14.151310
+2:52.17150
79.0p
14
Arvid Aronsson
Matfors SK
25:27.152610
+3:05.18450
78.3p
15
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
25:51.155090
+3:30.20930
76.9p
16
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
26:28.158710
+4:06.24550
75.0p
17
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
26:32.159140
+4:10.24980
74.8p
18
Andreas Hamrin
Alnö SK
26:37.159680
+4:16.25520
74.5p
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
David Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:59.8639800
-
-
Oliver Gabrielsson
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
H 21
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
21:53.131260
92.3p
2
Anders Jonsson
Stockviks SF
22:01.132090
+8.730
91.7p
3
Marcus Ruus
Åsarna IK
22:02.132140
+8.780
91.6p
4
Björn Sandström
Täfteå IK
22:02.132170
+9.810
91.6p
5
Jens Burman
Åsarna IK
22:03.132210
+9.850
91.6p
6
Axel Ekström
Garphyttans IF
22:09.132880
+16.1520
91.1p
7
Simon Lageson
Åsarna IK
22:18.133700
+24.2340
90.5p
8
Oscar Kardin
Östersunds SK
22:18.133740
+24.2380
90.4p
9
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
22:20.133930
+26.2570
90.3p
10
Anton Karlsson
Åsarna IK
22:21.134000
+27.2640
90.2p
11
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
22:22.134110
+28.2750
90.2p
12
Petter Engdahl
Östersunds SK
22:40.135930
+46.4570
88.8p
13
Emil Svensson
Åsarna IK
22:41.136010
+47.4650
88.8p
14
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
22:42.136100
+48.4740
88.7p
15
Arvid Forss
Åsarna IK
22:42.136110
+48.4750
88.7p
16
Edvard Sundman
Åsarna IK
22:54.137350
+1:00.5990
87.8p
17
Eddie Edström
Stockviks SF
22:56.137550
+1:02.6190
87.7p
18
Sebastian Olsson
Stockviks SF
22:58.137700
+1:04.6340
87.6p
19
Håkan Emilsson
Offerdals SK
22:58.137710
+1:04.6350
87.6p
20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:02.138190
+1:09.6830
87.2p
21
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:03.138270
+1:10.6910
87.2p
22
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
23:07.138610
+1:13.7250
87.0p
23
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
23:07.138690
+1:14.7330
86.9p
24
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:12.139150
+1:18.7790
86.6p
25
Carl Olander
IK Stern
23:16.139590
+1:23.8230
86.3p
26
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
23:23.140250
+1:29.8890
85.8p
27
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:24.140330
+1:30.8970
85.8p
28
Emil Persson
Östersunds SK
23:41.142040
+1:47.10680
84.7p
29
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
23:58.143780
+2:05.12420
83.5p
30
Andreas Grann
Sunne SLF
24:16.145590
+2:23.14230
82.4p
31
Henrik Ottosson
Åsarna IK
24:17.145600
+2:23.14240
82.4p
32
Martin Emilsson
Offerdals SK
24:20.145930
+2:26.14570
82.2p
33
Gunnar Hammarberg
Sweden
24:24.146320
+2:30.14960
82.0p
34
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
24:34.147320
+2:40.15960
81.4p
35
Jesper Thor
Åsarna IK
24:34.147340
+2:40.15980
81.3p
36
Martin Johansson
Linköpings SK
25:06.150530
+3:12.19170
79.5p
37
Erik Strindlund
Östersunds SK
25:46.154540
+3:52.23180
77.2p
38
Nils Persson
Östersunds SK
26:24.158310
+4:30.26950
75.2p
39
Zebastian Modin
Östersunds SK
30:46.184520
+8:52.53160
63.8p
-
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Lukas Berglund
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Södersten
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
17:09.102830
78.2p
2
Alicia Persson
Stockviks SF
17:17.103640
+8.710
77.5p
3
Johanna Andersson
Falu IK
17:42.106180
+33.3250
75.2p
4
Josefina Sundman
Åsarna IK
17:43.106210
+33.3280
75.2p
5
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
18:09.108810
+59.5880
73.0p
6
Fanny Johansson
Stockviks SF
18:26.110520
+1:16.7590
71.7p
7
Louise Roslin
Strömnäs GIF
18:55.113430
+1:46.10500
69.5p
8
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
19:04.114340
+1:55.11410
68.8p
9
Maja Petersson
Vårby IK
19:39.117840
+2:30.14910
66.4p
10
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
19:44.118350
+2:35.15420
66.0p
11
Anja Svedholm
Östersunds SK
20:11.121070
+3:02.18140
64.3p
12
Emma Wasell
Järpens SK
20:53.125280
+3:44.22350
61.7p
-
Vendela Blom
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
-
Frida Cavallin
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
-
D 20
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
16:03.96240
84.9p
2
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
17:10.102970
+1:07.6630
78.1p
3
Signe Rosenberg
Duveds IF
18:03.108250
+2:00.11910
73.5p
4
Maria Jonasson
Östersunds SK
18:10.108940
+2:07.12600
72.9p
5
Ellionore Bäckman
Hede SK
18:10.108950
+2:07.12610
72.9p
6
Linn Larsson
Hede SK
18:36.111590
+2:33.15250
70.8p
7
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
19:05.114400
+3:01.18060
68.8p
8
Hanna Claréus
Östersunds SK
19:35.117420
+3:31.21080
66.6p
9
Anna Hedström
Graninge-Alliansen
19:38.117750
+3:35.21410
66.4p
10
Emma Jonsson
Åsarna IK
19:38.117770
+3:35.21430
66.4p
11
Nicolina Lindqvist
Biathlon Östersund IF
19:39.117840
+3:36.21500
66.4p
12
Ida Hallquist
Åsarna IK
19:45.118440
+3:42.22100
66.0p
13
Ilona Lusth
Åsarna IK
20:11.121080
+4:08.24740
64.3p
-
Karianne Forsberg
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
-
Maja Westin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
D 21
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Hallquist
Åsarna IK
16:36.99580
81.4p
2
Elin Mohlin
Åsarna IK
16:44.100310
+7.630
80.7p
3
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
16:46.100520
+9.840
80.4p
4
Sara Lindborg
Östersunds SK
16:47.100680
+11.1000
80.3p
5
Lisa K Svensson
Åsarna IK
17:08.102780
+32.3100
78.3p
6
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
17:09.102800
+32.3120
78.3p
7
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
17:14.103300
+37.3620
77.8p
8
Sofie Elebro
IFK Umeå
17:14.103360
+37.3680
77.7p
9
Evelina Bångman
Offerdals SK
17:25.104450
+48.4770
76.8p
10
Jennie Jirhed
Östersunds SK
17:27.104630
+50.4950
76.6p
11
Isabelle Persson
Stockviks SF
17:43.106250
+1:06.6570
75.2p
12
Frida Gustavsson
Biathlon Östersund IF
17:54.107310
+1:17.7630
74.3p
13
Madelene Norman
Graninge-Alliansen
18:24.110360
+1:47.10680
71.8p
14
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
18:24.110370
+1:47.10690
71.8p
15
Sara Hallquist
Åsarna IK
18:29.110810
+1:52.11130
71.4p
16
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
19:42.118170
+3:05.18490
66.1p
-
Eva Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-