Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2016-04-03
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Haldo Hanssons Minne
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
John Kristian DAHL
Strindheim IL
2:01:27.728600
91.0p
2
Jerry Ahrlin
Team Tynell
2:04:49.748800
+3:22.20100
88.0p
3
Jann Inge Rosenvinge
Kolvereid IL
2:11:32.789100
+10:05.60400
82.5p
4
Frode Smevik
Byåsen IL
2:12:21.794000
+10:54.65300
81.9p
5
Arild Olav Sagvold
Leirådal IL
2:13:18.799700
+11:51.71000
81.2p
6
Stig Rune Kveen
Varden IL
2:13:47.802600
+12:20.73900
80.8p
7
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:19:43.838200
+18:16.109500
76.7p
8
Børge Leiren
Norway
2:19:51.839000
+18:24.110300
76.6p
9
Stein Otto Bjørkeng
Leirådal IL
2:20:26.842500
+18:59.113800
76.3p
10
Bjørnar Aksnes
Helgådal IL
2:20:39.843800
+19:12.115100
76.1p
11
Geir Martin Bjørkeng
Leirådal Il
2:22:30.854900
+21:03.126200
74.9p
12
Andreas Vannebo
Spillum IL
2:22:31.855000
+21:04.126300
74.9p
13
Ole Leirvik
Spillum IL
2:23:05.858400
+21:38.129700
74.6p
14
Per Odd Rygg
Henning Sl
2:24:22.866100
+22:55.137400
73.8p
15
Bård Jørgen Elden
Namdalseid IL
2:28:29.890800
+27:02.162100
71.4p
16
Bjørn Tore Nordlund
Elva/Namsskogan IL
2:29:40.897900
+28:13.169200
70.7p
17
Björn Ståle Eikrem
Skogn IL
2:29:52.899100
+28:25.170400
70.6p
18
Marius Berntsen
Elva/Namsskogan IL
2:31:38.909700
+30:11.181000
69.6p
19
Ralf Andersson
Hotings IF
2:31:58.911700
+30:31.183000
69.4p
20
Jogeir Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:32:32.915100
+31:05.186400
69.1p
21
Espen Skjevik
Trondhjems Skl
2:34:03.924200
+32:36.195500
68.3p
22
Roar Brøndbo
Namdal SK
2:34:23.926200
+32:56.197500
68.1p
23
Tore Sundvik
Namdalseid IL
2:37:17.943600
+35:50.214900
66.7p
24
Christian Kvatningen
Trondheim Brannkorps
2:37:46.946500
+36:19.217800
66.4p
25
Olav M Grongstad
IL Hållingen
2:38:34.951300
+37:07.222600
66.0p
26
Ottar Anton Kaldal
Namdalseid IL
2:39:32.957100
+38:05.228400
65.6p
27
Ola Eggen
Ksk
2:41:10.966900
+39:43.238200
64.8p
28
Per Ola Sneve
Strindheim IL
2:42:25.974400
+40:58.245700
64.2p
29
Frank Hjulstad
Malm IL
2:43:27.980600
+42:00.251900
63.7p
30
Sigmund Grimstad
Trondhjems Skl
2:43:42.982100
+42:15.253400
63.6p
31
Håvard Overland
Snåsa IL
2:45:35.993400
+44:08.264700
62.8p
32
Knut Ole Skar
Malm IL
2:46:03.996200
+44:36.267500
62.6p
33
Einar Kvemo
Lierne IL
2:47:04.1002300
+45:37.273600
62.1p
34
Kjell Ove P Tiller
Leksdal IL
2:49:23.1016200
+47:56.287500
61.1p
35
Terje Limandvik
Lierne IL
2:50:43.1024200
+49:16.295500
60.6p
36
Marius Mortensen
Team Nava
2:54:59.1049800
+53:32.321100
58.9p
37
Ole Håvard Haug
Foldereid IL
2:55:11.1051000
+53:44.322300
58.8p
38
Marcus Handler
Ås IL
2:55:57.1055600
+54:30.326900
58.5p
39
Jan Vidar Rønning
Norway
2:56:18.1057700
+54:51.329000
58.4p
40
Robert Hunnestad
Norway
2:59:36.1077500
+58:09.348800
57.1p
41
Magnus Salamon Flaat
Snåsa IL
3:02:10.1092900
+1:00:43.364200
56.2p
42
Ulrich Wahlström
Vattudalens LDK
3:02:11.1093000
+1:00:44.364300
56.2p
43
Børre Furulund
Overhalla IL
3:02:34.1095300
+1:01:07.366600
56.1p
44
Andreas Johansson
Föllinge IK
3:16:37.1179600
+1:15:10.450900
51.5p