Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan Jaktstart
2016-01-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
5.8km, Längdskidor, Jaktstart
1
Isak Garfvé
IFK Mora SK
16:03.96220
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
16:03.96280
+0
3
Nils Bergström
Domnarvets Goif
16:30.98940
+27.2620
4
Måns Skoglund
Täby IS SK
17:07.102690
+1:04.6370
5
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
17:16.103500
+1:12.7180
6
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
17:17.103620
+1:14.7300
7
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
17:17.103690
+1:14.7370
8
Erik Larsson
IFK Mora SK
17:18.103730
+1:15.7410
9
David Borg
Oxvretens SK
17:20.103920
+1:17.7600
10
Kasper Olsen
Grava SK
18:11.109080
+2:08.12760
11
Emil Granstedt
Eksjö SOK
18:15.109450
+2:12.13130
12
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
18:17.109650
+2:14.13330
13
Erik Brandt
Domnarvets Goif
18:18.109720
+2:15.13400
14
Axel Jansson
Dala-järna IK
18:26.110570
+2:23.14250
15
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
18:38.111710
+2:34.15390
16
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
18:57.113600
+2:53.17280
17
Alexander Thudeen
Sya SK
19:01.114010
+2:57.17690
18
Oskar Lundberg
Borås SK
19:04.114340
+3:01.18020
19
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
19:06.114590
+3:03.18270
20
David Melin
Gimo IF SK
19:07.114620
+3:04.18300
21
Hugo Enetjärn
Nyköpings OK
19:12.115170
+3:09.18850
22
Fabian Hermansson
Filipstads SF
19:14.115360
+3:11.19040
23
Gustav Andersson
Borås SK
19:18.115780
+3:15.19460
24
Melker Nordgren
Falu IK
19:35.117410
+3:31.21090
25
Emil Lund-laine
Oxbergs IF
19:50.118950
+3:47.22630
26
Sebastian Norr
Häverödals SK
19:56.119580
+3:53.23260
27
Ludwig Wallertz
IFK Hedemora SK
20:05.120470
+4:02.24150
28
Nils Körle
OK Landehof
20:06.120500
+4:02.24180
29
Philip Forngren
Täby IS SK
20:18.121790
+4:15.25470
30
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
22:01.132070
+5:58.35750
31
Max Enström
Täby IS SK
23:37.141650
+7:34.45330
32
Oscar Eriksson
Årjängs IF
24:21.146060
+8:18.49740
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)