Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Harsa Ski Marathon
2016-01-30
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2016
<<< Bessemerloppet
Värmdöloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:13:15.799400
65.6p
2
Helena Wiklund
Hybo Aik
2:16:12.817100
+2:57.17600
63.8p
3
Anna Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
2:25:36.873500
+12:21.74000
58.8p
4
Elin Vedin
Sundsvalls OK
2:25:50.874900
+12:35.75400
58.7p
5
Sandra Norén
Yuppie Ski Club
2:26:03.876200
+12:48.76700
58.6p
6
Sandra Hänninen
Ockelbo SK
2:32:18.913700
+19:03.114200
55.7p
7
Amy Rankka
Ulricehamns IF
2:32:58.917700
+19:43.118200
55.4p
8
Malin Johansson
Offerdals SK
2:42:11.973000
+28:56.173500
51.7p
9
Maria Berglöf
Årsunda IF
2:43:06.978500
+29:51.179000
51.3p
10
Malin Lindberg
Forsa OK
2:44:16.985500
+31:01.186000
50.9p
11
Malin Löfgren
Atlas Copco IF
2:47:51.1007000
+34:36.207500
49.6p
12
Johanna Björklund Hansson
Rehns BK
2:49:41.1018000
+36:26.218500
49.0p
13
Anna Persson
Njutångers IF SK
3:03:37.1101600
+50:22.302100
44.7p
14
Åsa Kronander
Vassunda IF
3:04:31.1107000
+51:16.307500
44.4p
15
Katharina Carlsen
Järvsö IF
3:05:29.1112800
+52:14.313300
44.2p
16
Josefin Hallman
Föreningen IKJ Haninge
3:06:19.1117800
+53:04.318300
43.9p
17
Jennie Mattes
Edsbyns SK
3:06:27.1118600
+53:12.319100
43.9p
18
Claire Hedberg
Hybo Aik
3:08:13.1129200
+54:58.329700
43.4p
19
Anna Karin Berglund
Stockviks SF
3:11:42.1150100
+58:27.350600
42.5p
20
Maria Bryngelsson
Forsa OK
3:12:08.1152700
+58:53.353200
42.4p
21
Maja Andersson
Gnosjö FK
3:15:23.1172200
+1:02:08.372700
41.6p
22
Monica Hansson
Åshammars IK
3:15:57.1175600
+1:02:42.376100
41.4p
23
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
3:16:16.1177500
+1:03:01.378000
41.4p
24
Sara Berlin
Björklinge SOK
3:26:30.1238900
+1:13:15.439400
39.0p
25
Johanna Gunér
Försvarets Sk
3:26:50.1240900
+1:13:35.441400
39.0p
26
Ljungström Sandra
Axa SC
3:28:45.1252400
+1:15:30.452900
38.6p
27
Britta Persson
Axa SC
3:28:49.1252800
+1:15:34.453300
38.5p
28
Charlotta Svahn
Telia IoFF
3:30:35.1263400
+1:17:20.463900
38.2p
29
Kerstin Eriksson
Söderhamns SK
3:32:51.1277000
+1:19:36.477500
37.7p
30
Ulla Karnebäck
Turebergs IF
3:35:59.1295800
+1:22:44.496300
37.1p
31
Anna-Lena Engvall
Täby IS SK
3:42:27.1334600
+1:29:12.535100
35.9p
32
Patricia Limousy
Hybo Aik
3:45:52.1355100
+1:32:37.555600
35.3p
33
Louise Andersson
Gävle SK
3:46:00.1355900
+1:32:45.556400
35.2p
34
Åsa Betcke
Seb IF
3:48:28.1370700
+1:35:13.571200
34.8p
35
Theresé Larsson
Axa SC
4:00:55.1445400
+1:47:40.645900
32.8p
-
Jessica Svensson
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
-
Lotta Tano
Njutångers IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Sofia Lindberg
Njutångers IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Ingrid Segerberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Malin Sparrman
OK Linné
23:59:59.8639800
-
-
Marie Revell
No Club
23:59:59.8639800
-
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:47:07.642600
86.6p
2
Adam Steen
Axa SC
1:50:18.661700
+3:11.19000
83.3p
3
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
1:52:34.675300
+5:27.32600
81.2p
4
Rickard Noberius
Falu IK
1:53:23.680200
+6:16.37500
80.4p
5
Lars Ljung
Norrala IF
1:54:00.683900
+6:53.41200
79.8p
6
Nils Persson
Östersunds SK
1:54:21.686000
+7:14.43300
79.5p
7
Emil Thyrén
Trönö IK
1:54:28.686700
+7:21.44000
79.4p
8
Joakim Engström
Perbellum SS
1:56:15.697400
+9:08.54700
77.9p
9
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:56:16.697500
+9:09.54800
77.9p
10
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:57:14.703300
+10:07.60600
77.0p
11
Fredrik Wallström
Gävle SK
1:58:05.708400
+10:58.65700
76.3p
12
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
1:58:32.711100
+11:25.68400
76.0p
13
Nils Dahlqvist
Storviks IF
1:59:11.715000
+12:04.72300
75.4p
14
John Wiklund
Stockholms RK
1:59:19.715800
+12:12.73100
75.3p
15
Jonas Öhrn
Stockholms RK
1:59:20.715900
+12:13.73200
75.3p
16
Martin Sander
Nässjö SF
1:59:24.716300
+12:17.73600
75.3p
17
David Flinkfeldt
Hudiksvalls IF
1:59:45.718400
+12:38.75700
75.0p
18
Claes Steimert
Stockholms RK
2:00:07.720600
+13:00.77900
74.7p
19
Ronny Larsson
Roslagsbro IF
2:00:18.721700
+13:11.79000
74.5p
20
Johan Nilsson
Edsbyns SK
2:00:37.723600
+13:30.80900
74.3p
21
Anders Holmer
Stockholms RK
2:01:31.729000
+14:24.86300
73.6p
22
Oskar Grangert
IK Nocout.se
2:02:29.734800
+15:22.92100
72.9p
23
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:02:48.736700
+15:41.94000
72.6p
24
Rasmus Klintberg
Gävle SK
2:03:34.741300
+16:27.98600
72.1p
25
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:03:51.743000
+16:44.100300
71.8p
26
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
2:04:07.744600
+17:00.101900
71.7p
27
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:06:02.756100
+18:55.113400
70.3p
28
Henrik Allansson
Hybo Aik
2:06:15.757400
+19:08.114700
70.1p
29
Jan Östlund
Högbo GOIF
2:06:18.757700
+19:11.115000
70.1p
30
Jim Fröblom
Stockholms RK
2:06:36.759500
+19:29.116800
69.9p
31
Tomas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:07:00.761900
+19:53.119200
69.6p
32
Lars Norin
Järvsö IF
2:07:08.762700
+20:01.120000
69.5p
33
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:07:19.763800
+20:12.121100
69.4p
34
Simon Karlsson
Karlslunds IF SF
2:07:27.764600
+20:20.121900
69.3p
35
Jörgen Lind
Svenska Fönster
2:07:31.765000
+20:24.122300
69.3p
36
Olof Burström
SK Järven
2:07:36.765500
+20:29.122800
69.2p
37
Christian Höijer
Trönö IK
2:08:21.770000
+21:14.127300
68.7p
38
Erik Arebro
Axa SC
2:08:31.771000
+21:24.128300
68.6p
39
Göran Härdin
Söderhamns SK
2:08:44.772300
+21:37.129600
68.4p
40
David Bergkvist
SK Bore
2:09:01.774000
+21:54.131300
68.3p
41
Gunnar Neselius
Brandkårens IK
2:09:06.774500
+21:59.131800
68.2p
42
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:09:18.775700
+22:11.133000
68.1p
43
Emil Bennermo
Hybo Aik
2:09:29.776800
+22:22.134100
68.0p
43
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:09:29.776800
+22:22.134100
68.0p
45
Göran Hammarson
Stockholms RK
2:09:53.779200
+22:46.136500
67.7p
45
Thomas Jonsson
Svenska Fönster
2:09:53.779200
+22:46.136500
67.7p
47
Edvin Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
2:09:55.779400
+22:48.136700
67.7p
48
Roberth Eghammar
Rehns BK
2:09:58.779700
+22:51.137000
67.6p
49
Lennart Romin
Gävle SK
2:10:01.780000
+22:54.137300
67.6p
50
Magnus Nygren
Axa SC
2:10:04.780300
+22:57.137600
67.6p
51
Jonas Sjöstedt
Ufk
2:11:09.786800
+24:02.144100
66.9p
52
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:11:34.789300
+24:27.146600
66.6p
53
Lars Eriksson
Söderhamns SK
2:11:36.789500
+24:29.146800
66.6p
54
Fredrik Björck
IK Rex
2:11:47.790600
+24:40.147900
66.5p
55
Joel Ericsson
Täby IS SK
2:11:51.791000
+24:44.148300
66.4p
56
Johan Åkesson
Svenska Fönster
2:11:53.791200
+24:46.148500
66.4p
57
Kalevi Penna
Edsbyns SK
2:12:35.795400
+25:28.152700
66.0p
58
Kristian Stenshamn
Turebergs IF
2:12:37.795600
+25:30.152900
66.0p
59
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:12:43.796200
+25:36.153500
65.9p
60
Patrik Bredolt
Axa SC
2:13:08.798700
+26:01.156000
65.6p
61
Per Granqvist
Loos IF
2:13:53.803200
+26:46.160500
65.2p
62
Ales Berce
Rehns BK
2:13:57.803600
+26:50.160900
65.2p
63
Simon Andersson
Forsa OK
2:14:37.807600
+27:30.164900
64.8p
64
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:14:38.807700
+27:31.165000
64.7p
65
Adam Burström
SK Järven
2:15:25.812400
+28:18.169700
64.3p
66
Jonas Jonsson
Stockviks SF
2:15:54.815300
+28:47.172600
64.0p
67
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
2:16:07.816600
+29:00.173900
63.9p
67
Mikael Lange
Storvreta IK
2:16:07.816600
+29:00.173900
63.9p
69
Martti Mustonen
Roslagsbro IF
2:17:00.821900
+29:53.179200
63.4p
70
Björn Strömbäck
Vallsta SK
2:17:02.822100
+29:55.179400
63.4p
71
Martin Svanborg-östlin
Stockholms RK
2:17:35.825400
+30:28.182700
63.0p
72
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:17:50.826900
+30:43.184200
62.9p
73
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:18:38.831700
+31:31.189000
62.5p
74
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:19:11.835000
+32:04.192300
62.2p
75
Johan Stridh
Ockelbo SK
2:19:50.838900
+32:43.196200
61.8p
76
David Kroon
Hybo Aik
2:20:17.841600
+33:10.198900
61.6p
77
Peter Gylderud
Högbo GOIF
2:20:34.843300
+33:27.200600
61.4p
78
David Frieberg
Ufk
2:20:44.844300
+33:37.201600
61.3p
79
Anders Berglund
Åkersberga SK
2:20:49.844800
+33:42.202100
61.3p
80
Henrik Thomson
Sundborns Goif
2:21:35.849400
+34:28.206700
60.9p
81
Anders Svensson
Gävle SK
2:21:36.849500
+34:29.206800
60.9p
82
Elon Strömbäck
Vallsta SK
2:21:45.850400
+34:38.207700
60.8p
82
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:21:45.850400
+34:38.207700
60.8p
84
Per Martinsson
Täby IS SK
2:21:47.850600
+34:40.207900
60.8p
85
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:21:51.851000
+34:44.208300
60.7p
86
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:22:00.851900
+34:53.209200
60.6p
87
Karl Ingard
IK Rex
2:22:15.853400
+35:08.210700
60.5p
87
Tomas Bjernudd
Volkswagens IF
2:22:15.853400
+35:08.210700
60.5p
89
Magnus Lindberg
Ockelbo SK
2:22:24.854300
+35:17.211600
60.4p
90
Mårten Törnquist
Rehns BK
2:22:34.855300
+35:27.212600
60.4p
91
Stefan Högman
Turebergs IF
2:22:41.856000
+35:34.213300
60.3p
92
Robert Bronegård
No Club
2:22:54.857300
+35:47.214600
60.2p
93
Gregoire Letort
Hybo Aik
2:23:12.859100
+36:05.216400
60.0p
94
Tomas Wahlund
Högbo GOIF
2:24:03.864200
+36:56.221500
59.6p
95
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:24:21.866000
+37:14.223300
59.4p
96
Erik Sundvall
Axa SC
2:25:02.870100
+37:55.227400
59.1p
97
Fredrik Broman
Edsbyns SK
2:25:04.870300
+37:57.227600
59.1p
98
Mats Bergqvist
Falu IK
2:25:20.871900
+38:13.229200
59.0p
99
Tobias Larsson
Upplands-Ekeby IF
2:25:35.873400
+38:28.230700
58.8p
100
Viktor Sandberg
Täby IS SK
2:25:37.873600
+38:30.230900
58.8p
101
Johan Thomson
Korsnäs IF SK
2:26:01.876000
+38:54.233300
58.6p
102
Petter Bäckebjörk
Kilafors SK
2:26:13.877200
+39:06.234500
58.5p
103
Nils Engstrand
Vreta Kloster
2:26:14.877300
+39:07.234600
58.5p
104
Patrik Hallman
Föreningen IKJ Haninge
2:26:57.881600
+39:50.238900
58.2p
105
Johan Molander
Bälinge IF
2:27:19.883800
+40:12.241100
58.0p
106
Jan Karlsson
OK Borgen
2:28:03.888200
+40:56.245500
57.7p
107
Peter Åkesson
Svenska Fönster
2:28:04.888300
+40:57.245600
57.6p
108
Simon Mellerstedt
Axa SC
2:28:25.890400
+41:18.247700
57.5p
109
Ulf Hedman
Valbo AIF
2:29:35.897400
+42:28.254700
56.9p
110
Peter Westerlund
Föreningen IKJ Haninge
2:29:40.897900
+42:33.255200
56.9p
111
Mathias Loqvist
Fagersta Södra IK
2:29:59.899800
+42:52.257100
56.8p
112
Thomas Persson
Roslagsbro IF
2:30:30.902900
+43:23.260200
56.5p
113
Johnny Berglöf
Årsunda IF
2:31:07.906600
+44:00.263900
56.2p
114
Andreas Wenngren
Östervåla IF
2:31:38.909700
+44:31.267000
56.0p
115
Olof Widenfalk
Hybo Aik
2:32:19.913800
+45:12.271100
55.7p
116
Rikard Larsson
Hudiksvalls IF
2:32:27.914600
+45:20.271900
55.7p
117
Olle Andersson
Rehns BK
2:32:30.914900
+45:23.272200
55.6p
118
Peter Ramström
Brottby SK
2:32:54.917300
+45:47.274600
55.5p
119
Tommy Lahdenperä
Undersåkers IF
2:33:00.917900
+45:53.275200
55.4p
120
Stefan Ramström
Axa SC
2:33:04.918300
+45:57.275600
55.4p
120
Henrik Jakobsson
Axa SC
2:33:04.918300
+45:57.275600
55.4p
122
Andreas Andersson
Storviks IF
2:33:10.918900
+46:03.276200
55.3p
123
Stefan Bohm
Delsbo If
2:33:16.919500
+46:09.276800
55.3p
124
Håkan Stenskog
Axa SC
2:33:21.920000
+46:14.277300
55.3p
124
Magnus Boäng
Hybo Aik
2:33:21.920000
+46:14.277300
55.3p
126
Patrik Wejnemark
Östervåla IF
2:33:29.920800
+46:22.278100
55.2p
127
Tony Svensson
Stöde IF
2:33:31.921000
+46:24.278300
55.2p
127
Håkan Lindström
Föreningen IKJ Haninge
2:33:31.921000
+46:24.278300
55.2p
129
Ronnie Branteström
IK Rex
2:33:49.922800
+46:42.280100
55.1p
130
Pål Jansson
OK Roslagen
2:34:05.924400
+46:58.281700
54.9p
131
Magnus Blom
Söderhamns SK
2:34:19.925800
+47:12.283100
54.8p
132
Lars Worén
Svenska Fönster
2:34:22.926100
+47:15.283400
54.8p
133
Fredrik Stennert
Axa SC
2:35:10.930900
+48:03.288200
54.5p
134
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:35:28.932700
+48:21.290000
54.4p
135
Niklas Wenngren
Östervåla IF
2:36:23.938200
+49:16.295500
54.0p
136
Markus Keränen
Filipstads SF
2:36:25.938400
+49:18.295700
54.0p
137
Mats-Åke Ahlström
Vallsta SK
2:37:02.942100
+49:55.299400
53.7p
138
Johan Karlsson
Axa SC
2:37:08.942700
+50:01.300000
53.7p
139
Stefan Jonsson
Hudiksvalls IF
2:37:17.943600
+50:10.300900
53.6p
140
Mark Magnusson
Njutångers IF SK
2:37:32.945100
+50:25.302400
53.5p
141
Christofer Lindkvist
Sya SK
2:37:43.946200
+50:36.303500
53.4p
142
Björn Steffen
Hybo Aik
2:38:03.948200
+50:56.305500
53.3p
143
Fredrik Bergman
Västerås Skidklubb
2:38:11.949000
+51:04.306300
53.2p
144
Mikael Grelsson
Ånge SK
2:38:18.949700
+51:11.307000
53.2p
145
Wilmer Grelsson
Ånge SK
2:38:35.951400
+51:28.308700
53.1p
145
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:38:35.951400
+51:28.308700
53.1p
147
Peter Lundberg
IF Åland
2:38:42.952100
+51:35.309400
53.0p
148
Micke Rönnlund
Atlas Copco IF
2:38:57.953600
+51:50.310900
52.9p
149
Jonas Schenning
Axa SC
2:39:05.954400
+51:58.311700
52.9p
150
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
2:39:06.954500
+51:59.311800
52.9p
151
Peter Englund
Åshammars IK
2:39:17.955600
+52:10.312900
52.8p
152
Martin Uddh
Hybo Aik
2:39:18.955700
+52:11.313000
52.8p
153
Henrik Tunér
Yuppie Ski Club
2:39:21.956000
+52:14.313300
52.8p
154
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:39:33.957200
+52:26.314500
52.7p
155
Mats Rodin
Vallsta SK
2:39:40.957900
+52:33.315200
52.7p
156
Erik Bylund
Hybo Aik
2:40:01.960000
+52:54.317300
52.5p
157
Fredrik Antevik
Axa SC
2:40:40.963900
+53:33.321200
52.3p
158
Thomas Jansson
Almunge IK
2:41:03.966200
+53:56.323500
52.1p
159
Jarmo Rantakokko
Storvreta IK
2:41:08.966700
+54:01.324000
52.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
160
Mikael Nyrönen
Atlas Copco IF
2:41:40.969900
+54:33.327200
51.9p
161
Dan Jonsson
Edsbyns SK
2:41:44.970300
+54:37.327600
51.9p
162
Marcus Eriksson
Storviks IF
2:41:50.970900
+54:43.328200
51.8p
163
Tomasz Pilewicz
Forsa OK
2:42:00.971900
+54:53.329200
51.8p
164
Per Lindvall
Telia IoFF
2:42:03.972200
+54:56.329500
51.7p
165
Marcus Svedare
IK Rex
2:42:35.975400
+55:28.332700
51.5p
166
Fredrik Steinwall
IFK Lidingö Slalomklubb
2:42:39.975800
+55:32.333100
51.5p
167
Johan Moquist
Åkersberga SK
2:42:44.976300
+55:37.333600
51.5p
168
Andreas Madsen
Hybo Aik
2:43:04.978300
+55:57.335600
51.4p
169
Fredrik Olsson
Åmots SK
2:43:07.978600
+56:00.335900
51.3p
170
Anders Karnebäck
Hybo Aik
2:43:43.982200
+56:36.339500
51.1p
171
Lars Persson
Delsbo IF
2:44:02.984100
+56:55.341400
51.0p
172
Jonas Persson
Järvsö IF
2:44:03.984200
+56:56.341500
51.0p
173
Jörgen Hedlund
Loos IF
2:44:12.985100
+57:05.342400
50.9p
174
Johan Fornander
IK Rex
2:44:32.987100
+57:25.344400
50.8p
175
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:44:33.987200
+57:26.344500
50.8p
176
Torbjörn Nordling
Högbo GOIF
2:45:42.994100
+58:35.351400
50.4p
177
Mikael Högblad
Gävle SK
2:46:28.998700
+59:21.356000
50.1p
178
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
2:46:39.999800
+59:32.357100
50.1p
179
Per Sjögrund
Telia IoFF
2:46:52.1001100
+59:45.358400
50.0p
180
Marcus Ekermo
Stockholms RK
2:47:46.1006500
+1:00:39.363800
49.7p
181
Andreas Wigholm
Axa SC
2:47:56.1007500
+1:00:49.364800
49.6p
182
Pierre Hållen
Östervåla IF
2:48:23.1010200
+1:01:16.367500
49.4p
182
Stefan Bergsten
Spirit IF
2:48:23.1010200
+1:01:16.367500
49.4p
184
Albert Bäckebjörk
Kilafors SK
2:48:36.1011500
+1:01:29.368800
49.4p
185
Jörgen Andersson
Rehns BK
2:48:47.1012600
+1:01:40.369900
49.3p
186
Anders Johansson
Näsvikens IK
2:48:48.1012700
+1:01:41.370000
49.3p
187
Allan Johansson
Telia IoFF
2:49:12.1015100
+1:02:05.372400
49.2p
188
Roger Carlsson
OK Borgen
2:49:16.1015500
+1:02:09.372800
49.1p
189
Justin Lee Cowlin
Söderhamns SK
2:49:40.1017900
+1:02:33.375200
49.0p
190
Anders Santoft
Hybo Aik
2:49:43.1018200
+1:02:36.375500
49.0p
191
Anders Flodin
Telia IoFF
2:50:15.1021400
+1:03:08.378700
48.8p
192
Christian Lindberg
IFK Lidingö Slalomklubb
2:50:34.1023300
+1:03:27.380600
48.7p
193
Jonas Svensson
Gimo IF SK
2:50:52.1025100
+1:03:45.382400
48.6p
194
Tomi Yli-länttä
Axa SC
2:51:13.1027200
+1:04:06.384500
48.5p
195
Daniel Arvidsson
Rehns BK
2:51:16.1027500
+1:04:09.384800
48.5p
196
Bosse Olsson
Söderhamns SK
2:52:05.1032400
+1:04:58.389700
48.2p
197
Henrik Lokander
Axa SC
2:52:44.1036300
+1:05:37.393600
48.0p
198
Tomas Jansson
Axa SC
2:53:05.1038400
+1:05:58.395700
47.9p
199
Niklas Gehlin
Blåvitt
2:53:06.1038500
+1:05:59.395800
47.9p
200
Lars Olovsson
Rehns BK
2:53:17.1039600
+1:06:10.396900
47.8p
201
Mats Jansson
Hybo Aik
2:53:57.1043600
+1:06:50.400900
47.6p
202
Daniel Von Bergen
Täby IS SK
2:53:58.1043700
+1:06:51.401000
47.6p
203
Ola Jakobsson
Svenska Fönster
2:54:04.1044300
+1:06:57.401600
47.6p
204
Björn Cronquist
Axa SC
2:54:36.1047500
+1:07:29.404800
47.4p
205
Peter Johnsson
Högbo GOIF
2:55:07.1050600
+1:08:00.407900
47.2p
206
Jonas Björklund
Ufk
2:55:43.1054200
+1:08:36.411500
47.0p
207
Patrik Käll
IK Rex
2:55:46.1054500
+1:08:39.411800
47.0p
208
Kjell Hedblom
Ericsson IK
2:55:49.1054800
+1:08:42.412100
47.0p
209
Andreas Sörfelt
Gävle SK
2:56:01.1056000
+1:08:54.413300
46.9p
210
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
2:56:04.1056300
+1:08:57.413600
46.9p
211
Pål Peterson
Storvreta IK
2:56:07.1056600
+1:09:00.413900
46.9p
212
Osmon Scipio
Stockholms RK
2:56:16.1057500
+1:09:09.414800
46.9p
213
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
2:56:17.1057600
+1:09:10.414900
46.9p
214
Jan Lindgren
Hybo Aik
2:56:37.1059600
+1:09:30.416900
46.8p
215
David Alledal
Ugglan IK
2:56:40.1059900
+1:09:33.417200
46.7p
216
Per Engstad
Hällbybrunns IF
2:56:41.1060000
+1:09:34.417300
46.7p
217
Gunnar Söderlind
IFK Umeå
2:56:50.1060900
+1:09:43.418200
46.7p
218
Marko Stugbäck
Gävle SK
2:57:21.1064000
+1:10:14.421300
46.5p
219
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
2:57:22.1064100
+1:10:15.421400
46.5p
220
Mathias Lang
Funäsdalens IF
2:59:12.1075100
+1:12:05.432400
46.0p
221
Per Englin Staberger
No Club
2:59:24.1076300
+1:12:17.433600
45.9p
222
Patrick Livijn
Hybo AIK
3:00:46.1084500
+1:13:39.441800
45.5p
223
David Crémoux
Axa SC
3:00:51.1085000
+1:13:44.442300
45.5p
224
Mats Wenner
Hybo Aik
3:02:03.1092200
+1:14:56.449500
45.1p
225
Johan Bengtsson
Hudiksvalls IF
3:02:07.1092600
+1:15:00.449900
45.1p
226
Nils-Olof Biderholt
Täby IS SK
3:02:33.1095200
+1:15:26.452500
45.0p
227
Erik Berg
Vallsta SK
3:02:56.1097500
+1:15:49.454800
44.9p
228
Thomas Hemström
OK Borgen
3:04:10.1104900
+1:17:03.462200
44.5p
229
Anders KimJohansson
Sya SK
3:04:12.1105100
+1:17:05.462400
44.5p
230
Gustav Bockgård
IFK Sala
3:04:13.1105200
+1:17:06.462500
44.5p
231
Theo Zätterström
Bravur Sports Club
3:04:37.1107600
+1:17:30.464900
44.4p
232
Martin Davén
Axa SC
3:04:44.1108300
+1:17:37.465600
44.4p
233
Henrik Sparreus
Hudiksvalls IF
3:04:50.1108900
+1:17:43.466200
44.3p
234
Fredrik Nordling
Hudiksvalls IF
3:04:52.1109100
+1:17:45.466400
44.3p
235
Johan Olsson
Järvsö IF
3:05:29.1112800
+1:18:22.470100
44.2p
236
Henric Larsson
Axa SC
3:05:31.1113000
+1:18:24.470300
44.2p
236
Jonas Kronander
Vassunda IF
3:05:31.1113000
+1:18:24.470300
44.2p
238
Mathias Degervall
Rehns BK
3:05:32.1113100
+1:18:25.470400
44.1p
239
Karl-Åke Bergqkvist
IFK Bergvik
3:05:46.1114500
+1:18:39.471800
44.1p
240
Holger Ecke
Vattenfall IF Älvkarleby
3:05:57.1115600
+1:18:50.472900
44.0p
241
Kjell Bergman
Västerås Skidklubb
3:06:01.1116000
+1:18:54.473300
44.0p
242
Henrik Dikvall
SAAB FF Järfälla
3:06:02.1116100
+1:18:55.473400
44.0p
243
Magnus Mårtensson
Axa SC
3:06:04.1116300
+1:18:57.473600
44.0p
244
Jonathan Jansson
Hybo Aik
3:07:16.1123500
+1:20:09.480800
43.7p
245
Stefan Pettersson
Nacka Värmdö SK
3:07:29.1124800
+1:20:22.482100
43.6p
246
Boyve Fredriksson
Valbo AIF
3:07:31.1125000
+1:20:24.482300
43.6p
247
Magnus König
Hybo Aik
3:07:40.1125900
+1:20:33.483200
43.6p
248
Måns Edman
Spirit IF
3:08:27.1130600
+1:21:20.487900
43.4p
249
Fredrik Nilert
Stockholm City Triathlon
3:09:19.1135800
+1:22:12.493100
43.1p
250
Niklas Andersson
Nacka Värmdö SK
3:09:35.1137400
+1:22:28.494700
43.1p
251
Bengt Liedberg
Telia IoFF
3:11:33.1149200
+1:24:26.506500
42.5p
252
Mattias Forsman
Jädraås AIK
3:11:39.1149800
+1:24:32.507100
42.5p
253
Mats Nyberg
Täby
3:13:28.1160700
+1:26:21.518000
42.1p
254
Olle Östlund
Storvreta IK
3:14:26.1166500
+1:27:19.523800
41.8p
255
Viktor Mörsell
Stennäsets IF
3:15:23.1172200
+1:28:16.529500
41.6p
256
Mats Duvner
Storvreta IK
3:15:49.1174800
+1:28:42.532100
41.5p
257
Göran Jansson
Accenture IF
3:16:53.1181200
+1:29:46.538500
41.2p
258
Jan Jakobsson
Svenska Fönster
3:18:17.1189600
+1:31:10.546900
40.9p
259
Lars Liljeqvist
Axa SC
3:22:40.1215900
+1:35:33.573200
39.9p
260
Per Fläckman
Rejlers IF
3:23:56.1223500
+1:36:49.580800
39.6p
261
Per Jemth
Arvika IS
3:24:09.1224800
+1:37:02.582100
39.5p
262
Johan Geijstedt
IK Rex
3:24:22.1226100
+1:37:15.583400
39.5p
263
Roger Andreasson
Bullarens GOIF
3:27:14.1243300
+1:40:07.600600
38.9p
264
Magnus Scherp
Hybo Aik
3:28:01.1248000
+1:40:54.605300
38.7p
265
Philip Fredriksson
Valbo AIF
3:28:02.1248100
+1:40:55.605400
38.7p
266
Tommy Henriksen
Hybo Aik
3:30:01.1260000
+1:42:54.617300
38.3p
267
Bo Larsson
Järvsö IF
3:30:38.1263700
+1:43:31.621000
38.2p
268
Linus Wellander
Gävle SK
3:30:42.1264100
+1:43:35.621400
38.1p
269
Lars Fransson
Hybo Aik
3:31:13.1267200
+1:44:06.624500
38.0p
270
Thomas Gustafsson
IK Rex
3:34:37.1287600
+1:47:30.644900
37.4p
271
Jonas Jakobsson
Svenska Fönster
3:34:57.1289600
+1:47:50.646900
37.3p
272
Robin Collin-Karlsson
Hybo Aik
3:35:53.1295200
+1:48:46.652500
37.1p
273
Fredrik Wellander
Gävle SK
3:36:04.1296300
+1:48:57.653600
37.1p
274
Jesper Olsson
Axa SC
3:36:35.1299400
+1:49:28.656700
37.0p
275
Per Ola Gustavsson
Ramsjö SK
3:38:29.1310800
+1:51:22.668100
36.6p
276
Erik Martinsson
Axa SC
3:39:03.1314200
+1:51:56.671500
36.5p
277
Mikael Omma
No Club
3:39:39.1317800
+1:52:32.675100
36.4p
278
Johan Aldén
Telia IoFF
3:41:46.1330500
+1:54:39.687800
36.0p
279
Stefan Aldén
Telia IoFF
3:41:48.1330700
+1:54:41.688000
36.0p
280
Joakim Oknefjell
Hudiksvalls IF
3:42:21.1334000
+1:55:14.691300
35.9p
281
Robert Larsson
Bravuras Skidvänner
3:43:13.1339200
+1:56:06.696500
35.7p
282
Mattias Eng
Hybo Aik
3:45:21.1352000
+1:58:14.709300
35.3p
283
Patrik Lager
Björklinge SOK
4:03:31.1461000
+2:16:24.818300
32.4p
284
Fabrice Degeneve
Hybo Aik
4:13:45.1522400
+2:26:38.879700
30.9p
284
Debaud Thierry
No Club
4:13:45.1522400
+2:26:38.879700
30.9p
286
Tord Eng
Hybo Aik
4:37:23.1664200
+2:50:16.1021500
28.0p
287
Jacques Mathieu
Hybo Aik
4:53:50.1762900
+3:06:43.1120200
26.3p
-
Anders Runhem
Hybo Aik
23:59:58.8639700
-
-
Lars Degerheim
Telia IoFF
23:59:58.8639700
-
-
Nicklas Grönberg
Mälarö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Ulf Arvidsson
Falu IK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Olofsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Eriksson
Vallsta SK
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Bärj
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
-
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Malm
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Stenshamn
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Olle Düring
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Lagerbäck
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Pär Arvidsson
Edsbyns SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael ÖH
Enebyberg
23:59:59.8639800
-
-
Lars Wedholm
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Nordenfors
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Hjertberg
Hassela IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan LogartWiklund
Hybo Aik
23:59:59.8639800
-
-
Erik Sparrman
OK Linné
23:59:59.8639800
-
-
Erik Törnqvist
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
-
Joakim RamqvistHallin
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Leek
Söderhamns SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Kåvius
Tullinge SK
23:59:59.8639800
-
-
Sjur Jensen
Vattenfalls If
23:59:59.8639800
-
-
Urban Johansson
Väsby SK
23:59:59.8639800
-
-
Hans-Erik Wahlund
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Johan Månflod
Ufk
23:59:59.8639800
-
-
Peter Hedenstedt
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Parhans
Alfta-Ösa OK
23:59:59.8639800
-
-
Lundberg Johan
Ccc1000
23:59:59.8639800
-
-
Arne Peterson
Edsbyns SK
23:59:59.8639800
-
-
Christopher Dahlström
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Robert Bryngelsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
BO Johansson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
D 20
21.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:09:10.414900
66.1p
2
Ellinore Bäckman
Hede SK
1:12:49.436800
+3:39.21800
62.4p
3
Elin Karlsson
OK Borgen
1:15:53.455200
+6:43.40200
59.5p
3
Alva Karlsson
OK Borgen
1:15:53.455200
+6:43.40200
59.5p
5
Moa Karlsson
Högbo GOIF
1:18:17.469600
+9:07.54600
57.5p
6
Nora Nordlund
Hybo Aik
1:25:10.510900
+16:00.95900
52.3p
7
Klara Nordlund
Hybo Aik
1:33:58.563700
+24:48.148700
46.9p
8
Alexandra Högblad
Gävle SK
1:50:16.661500
+41:06.246500
39.3p
9
Filippa Ramberg
Nacka Värmdö SK
1:52:42.676100
+43:32.261100
38.4p
-
Michela Andreasson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
H 20
21.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Marsch
Näsvikens IK
1:07:14.403300
68.3p
D 21 Motion
21.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Larsson
Hybo Aik
1:11:50.430900
63.3p
2
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
1:13:21.440000
+1:31.9000
61.8p
3
Märit Wallberg
Hybo Aik
1:15:21.452000
+3:31.21000
60.0p
4
Kerstin Larsson
IK Jarl Rättvik
1:15:26.452500
+3:36.21500
59.9p
5
Amanda Steen
Tynderö Ik
1:21:29.488800
+9:39.57800
54.9p
6
Erika Sundin
Östersunds SK
1:23:52.503100
+12:02.72100
53.2p
7
Evelina Johansson
Hybo Aik
1:24:46.508500
+12:56.77500
52.6p
8
Ann-christine Kihlström
Axa SC
1:26:48.520700
+14:58.89700
51.2p
9
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
1:31:31.549000
+19:41.118000
48.3p
10
Evelina Gallon
No Club
1:31:37.549600
+19:47.118600
48.2p
11
Susanna Lindblom
Atlas Copco IF
1:34:15.565400
+22:25.134400
46.7p
12
Marita Andersson
Korsnäs IF SK
1:36:30.578900
+24:40.147900
45.5p
13
Erika Klockar
SK Gruvspårets vänner
1:40:05.600400
+28:15.169400
43.7p
14
Helena Högblad
Gävle SK
1:40:49.604800
+28:59.173800
43.4p
15
Kerstin Caap Hällgren
Brännans IF
1:47:51.647000
+36:01.216000
40.3p
16
Anna-Liisa Olsson
Åmots SK
1:49:53.659200
+38:03.228200
39.5p
17
Lina Bylund
Svenska Fönster
1:52:09.672800
+40:19.241800
38.6p
18
Mikaela Andric Blom
Storvreta IK
1:57:51.707000
+46:01.276000
36.6p
19
Emelie Jenå
Axa SC
1:59:03.714200
+47:13.283200
36.2p
20
Kristine Christensen
No Club
2:01:30.728900
+49:40.297900
35.4p
21
Ingrid Wiklander Nylander
Sundsvalls OK
2:06:04.756300
+54:14.325300
34.0p
22
Kicki Skogsberg
Valbo AIF
2:15:29.812800
+1:03:39.381800
31.5p
23
Marina Wendin
Valbo AIF
2:28:29.890800
+1:16:39.459800
28.6p
24
Lisa Persson
Telia IoFF
2:35:16.931500
+1:23:26.500500
27.3p
-
Catharina Ehlton
Edsbyns SK
23:59:59.8639800
-
-
Anita Ramberg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Ulrika Kollin
No Club
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
21.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
Logga in för att slippa de här annonserna
1
Joakim Hålldin
Svenska Fönster
1:16:50.460900
58.7p
2
Johan Nyman
Ulricehamns IF
1:17:35.465400
+45.4400
58.0p
3
Nicklas Olsson
Svenska Fönster
1:22:27.494600
+5:37.33600
54.2p
4
Hans Söderlund
Telia IoFF
1:22:45.496400
+5:55.35400
54.0p
5
Jon Kvarmans
Svenska Fönster
1:25:45.514400
+8:55.53400
51.9p
6
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
1:30:21.542000
+13:31.81000
49.0p
7
Erik Tennerud
Väsby SK
1:33:32.561100
+16:42.100100
47.1p
8
Bengt Andersson
Atlas Copco IF
1:33:40.561900
+16:50.100900
47.0p
9
Emil Nilsson
Hybo Aik
1:34:05.564400
+17:15.103400
46.8p
10
Ulrik Kollin
Bergsjö IF
1:34:07.564600
+17:17.103600
46.8p
11
Douglas Erliden
Flens Fs
1:36:45.580400
+19:55.119400
45.4p
12
Olivier Vizuete
No Club
1:38:13.589200
+21:23.128200
44.7p
13
Bertil Engman
Bergsjö IF
1:39:46.598500
+22:56.137500
43.9p
14
Ulf Wiklund
Skellefteå SK
1:44:29.626800
+27:39.165800
41.7p
15
Joakim Norrgård
Ramböll Sverige AB
1:51:00.665900
+34:10.204900
39.1p
16
Ola Domanders
Svenska Fönster
1:51:12.667100
+34:22.206100
39.0p
17
Åke Wansölin
Telia IoFF
1:53:55.683400
+37:05.222400
38.0p
18
Rolf Berggren
Telia IoFF
2:03:29.740800
+46:39.279800
34.8p