Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Åsarna Sprint
2016-01-17
Deltävling i
Scandic Cup 2016
<<< Scandic Cup Gällivare Jaktstart
Intersport/Scandic cup Hudiksvall >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Adam Persson
Sweden
2:22.14191
2
Martin Johansson
Sweden
2:23.14297
3
Felix Forsberg
Sweden
2:24.14351
4
Elias Andersson
Sweden
2:25.14400
5
Erik Lieback
Sweden
2:27.14638
6
Alexander Karlsson
Sweden
2:28.14762
Semifinal
7
-
No Club
Kvartsfinal
7
Axel Aflodal
Sweden
9
Simon Karlsson
Sweden
9
Jacob Nystedt
Sweden
11
Eric Jansson
Sweden
2:29.14818
12
Carl Rotvold
Sweden
12
Simon Stenberg
Sweden
14
Jonas Granlund
Sweden
2:28.14723
15
Eric Rosjö
Sweden
2:29.14841
16
Jesper Svensk
Sweden
2:31.15024
17
Adam Westman
Sweden
17
Gustav Jonsson
Sweden
19
Linus Lillsjö
Sweden
2:29.14830
20
Gustav Berglund
Sweden
2:30.14905
21
Anton Elvseth
Norway
2:31.15055
22
Jesper Matti
Sweden
22
Johan Herbert
Sweden
24
Zackarias Björn
Sweden
2:30.14946
25
David Ljunglund
Sweden
2:33.15286
26
Ludvig Svenningsson
Sweden
2:34.15346
27
Edvin Nordström
Sweden
27
Tom Forsberg
Sweden
29
Arvid Jonsson
Sweden
2:31.15082
30
Tobias Lindman
Sweden
2:36.15565
31
Anton Eriksson
Sweden
2:42.16157
Kval
32
Axel Jutterström
IFK Mora SK
2:37.15650
33
Viktor Strömberg
Täfteå IK
2:37.15660
34
Samuel Björn
Rembo IK
2:37.15680
35
Jacob Stark
Stockviks SF
2:38.15710
36
Linus Nygren
Ulricehamns IF
2:38.15730
37
Tobias Olsson
Åsarna IK
2:38.15740
38
Elis Berg
Sunne SLF
2:38.15750
39
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
2:38.15780
40
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
2:38.15790
41
Albin Persson
Tranemo IF
2:39.15800
41
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:39.15800
43
Sebastian Eriksson
Falu IK
2:39.15830
44
Valdemar Nilsson
Bodens SK
2:39.15840
45
Leo Johansson
Skillingaryds FK
2:39.15860
46
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:39.15870
47
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
2:39.15880
48
Joel Åström
Bodens SK
2:39.15890
49
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
2:40.15900
50
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
2:40.15930
51
Anton Swedberg
Borås SK
2:41.16020
52
Arvid Vänn
Stockviks SF
2:41.16030
53
Jonatan Palander
Sellnäs IF
2:41.16070
54
Olle Grywenz
Storvreta IK
2:42.16120
55
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
2:42.16190
56
Filip Kyrö
Högbo GOIF
2:43.16210
57
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
2:43.16280
58
Albert Carling
Falu IK
2:44.16360
58
Mattias Wedin
Stockviks SF
2:44.16360
60
Johan Samuelsson
Husums IF SK
2:44.16370
61
Albin Larsson
Sunderby SK
2:45.16480
62
Oskar Årebäck
Bolidens SK
2:46.16510
63
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
2:46.16520
64
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
2:46.16550
65
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
2:47.16630
66
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
2:47.16640
67
Philip Kristoffersson
Alnö SK
2:47.16650
68
Anton Laine
Kalix SK
2:47.16660
69
Timor Sandberg
Jättendals IF
2:48.16710
70
Karl Hjalmarsson
IK Stern
2:48.16720
71
Hampus Millestu
Utrikes SK
2:48.16730
71
Albin Johansson
Sätra IF
2:48.16730
73
Olle Westin
IK Stern
2:48.16760
74
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
2:52.17120
75
Alexander Sjödin
Rembo IK
2:52.17130
76
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
2:53.17220
77
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
2:54.17350
78
Jonathan Dahlberg
Byske SK
2:55.17410
79
Martin Granberg
Strömnäs GIF
2:55.17490
80
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
2:57.17650
81
William Westerlund
Byske SK
2:57.17680
82
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
2:58.17760
83
Nick Berg
Västerås Skidklubb
3:08.18720
84
Isak Augustsson
IFK Mora SK
3:09.18800
85
Alfred Nilsson
Täfteå IK
3:18.19760
86
Adrian Lundberg
Hagfors SF
3:19.19870
87
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
87
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
87
Albin Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
87
Emil Simonsson
Lima IF
23:59:59.8639800
87
Karl Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
87
Petter Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
87
Simon Lundberg
Hagfors SF
23:59:59.8639800
87
Andreas Karlsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
87
Simon Eriksson
Täfteå IK
23:59:59.8639800
87
Ludvig Karlsson
Järpens SK
23:59:59.8639800
87
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800