Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna
2015-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
8:23.50250
75.0p
2
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
8:31.51080
+8.730
73.8p
3
Kristina Axelsson
Sya SK
8:39.51800
+15.1450
72.8p
4
Linn Svahn
IFK Umeå
8:40.51930
+16.1580
72.6p
5
Tilda Johansson
Duveds IF
8:41.52040
+17.1690
72.5p
6
Sofie Oskarsson
SK Leksand
8:42.52180
+19.1830
72.3p
7
Moa Lundgren
IFK Umeå
8:43.52230
+19.1880
72.2p
8
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
8:43.52270
+20.1920
72.2p
9
Sanna Sjödén
Stuguns SOK Gjurd
8:49.52860
+26.2510
71.4p
10
Johanna Andersson
Falu IK
8:53.53240
+29.2890
70.9p
11
Ida Palmberg
Högbo GOIF
8:55.53410
+31.3060
70.7p
12
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
9:06.54520
+42.4170
69.2p
13
Ida Persson
Högbo GOIF
9:07.54690
+44.4340
69.0p
14
Sanna Forsman
Öje IF
9:10.54980
+47.4630
68.7p
15
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
9:11.55000
+47.4650
68.6p
16
Fanny Johansson
Stockviks SF
9:18.55700
+54.5350
67.8p
17
Maja Petersson
Vårby IK
9:19.55850
+56.5500
67.6p
18
Stine.lise Truu
Estonia
9:20.55900
+56.5550
67.5p
19
Nora Jacobsson
Rembo IK
9:20.55990
+57.5640
67.4p
20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
9:26.56530
+1:02.6180
66.8p
21
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
9:27.56610
+1:03.6260
66.7p
22
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:30.56930
+1:06.6580
66.3p
23
Sara Thyni
Kalix SK
9:31.57080
+1:08.6730
66.2p
24
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
9:32.57190
+1:09.6840
66.0p
25
Madelene Melin
Malungs IF
9:37.57610
+1:13.7260
65.6p
26
Jenny Movitz
Borås SK
9:37.57650
+1:14.7300
65.5p
27
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
9:41.58030
+1:17.7680
65.1p
28
Maria Olofsson
Kalix SK
9:41.58060
+1:18.7710
65.1p
29
Anja Svedholm
Östersunds SK
9:41.58090
+1:18.7740
65.0p
30
Frida Olofsson
Vårby IK
9:42.58100
+1:18.7750
65.0p
31
Elin Theander
Malungs IF
9:42.58120
+1:18.7770
65.0p
32
Evelina Lax
Nässjö SF
9:42.58170
+1:19.7820
64.9p
33
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
9:43.58200
+1:19.7850
64.9p
34
Carolina Yngvesson
Rembo IK
9:43.58220
+1:19.7870
64.9p
35
Matilda Melén
Falu IK
9:47.58650
+1:24.8300
64.4p
36
Victoria Andersson
Tranemo IF
9:48.58760
+1:25.8410
64.3p
37
Sanna Ångström
Duveds IF
9:48.58780
+1:25.8430
64.3p
38
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
9:51.59020
+1:27.8670
64.0p
39
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
9:52.59190
+1:29.8840
63.8p
40
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
9:57.59640
+1:33.9290
63.4p
41
Vendela Blom
Stockviks SF
9:57.59650
+1:34.9300
63.4p
42
Anna Herbert
Brottby SK
10:04.60300
+1:40.9950
62.7p
43
Ellen Svensson
Borås SK
10:04.60320
+1:40.9970
62.7p
44
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
10:05.60450
+1:42.10100
62.5p
45
Sofia Berglund
Storvreta IK
10:06.60530
+1:42.10180
62.4p
46
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
10:06.60560
+1:43.10210
62.4p
47
Moa Westh
SK Bore
10:08.60730
+1:44.10380
62.2p
48
Ida Danielsson
Garphyttans IF
10:12.61110
+1:48.10760
61.9p
49
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
10:13.61240
+1:49.10890
61.7p
50
Frida Cavallin
Högbo GOIF
10:16.61570
+1:53.11220
61.4p
51
Elin Blomberg
Lycksele IF
10:16.61580
+1:53.11230
61.4p
52
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
10:21.62060
+1:58.11710
60.9p
53
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
10:27.62680
+2:04.12330
60.3p
54
Alva Karlsson
OK Borgen
10:48.64750
+2:25.14400
58.4p
55
Sara Toreheim
Storvreta IK
10:48.64770
+2:25.14420
58.4p
56
Lynne Gray
Storbritannien
10:56.65520
+2:32.15170
57.8p
57
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
10:57.65690
+2:34.15340
57.6p
58
Thea Giselman
Rehns BK
10:59.65860
+2:36.15510
57.5p
59
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
11:17.67670
+2:54.17320
55.9p
60
Linn Halvardsson
Åmåls OK
11:21.68050
+2:58.17700
55.6p
61
Hedda Berglund
Vårby IK
11:26.68520
+3:02.18170
55.3p
61
Emma Gustafsson
Bodens SK
11:26.68520
+3:02.18170
55.3p
63
Nora Nordlund
Hybo AIK
11:31.69030
+3:07.18680
54.8p
64
Gabriella Bengtson
IK Stern
11:57.71670
+3:34.21320
52.8p
-
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
Maja Landström
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Ida Gustavsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Josefina Sundman
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Evelina Niemi
Pajala IF
23:59:59.8639800
-
Vineta PETERSONE
Latvia
23:59:59.8639800
-
Emma Wasell
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Tilda Johansson
Skorpeds SK
23:59:59.8639800
-
Magdalena Larsson
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Klara Ask
Borås SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)