Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna
2015-12-05
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
13:28.80730
75.2p
2
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
14:02.84190
+34.3360
72.0p
3
Moa Lundgren
IFK Umeå
14:03.84240
+35.3410
71.9p
4
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
14:10.84970
+42.4140
71.3p
5
Linn Svahn
IFK Umeå
14:16.85570
+48.4740
70.8p
6
Ida Persson
Högbo GOIF
14:22.86160
+54.5330
70.3p
7
Johanna Andersson
Falu IK
14:24.86340
+56.5510
70.1p
8
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:43.88240
+1:15.7410
68.6p
9
Alicia Persson
Stockviks SF
14:45.88460
+1:17.7630
68.4p
10
Maria Olofsson
Kalix SK
14:53.89290
+1:25.8460
67.7p
11
Sanna Sjödén
Stuguns SOK Gjurd
14:54.89330
+1:26.8500
67.7p
12
Kristina Axelsson
Sya SK
14:57.89670
+1:29.8840
67.4p
13
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
15:00.89900
+1:31.9070
67.3p
14
Josefina Sundman
Åsarna IK
15:00.89960
+1:32.9130
67.2p
15
Stine.lise Truu
Estonia
15:04.90310
+1:35.9480
66.9p
16
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
15:05.90460
+1:37.9630
66.8p
17
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
15:08.90710
+1:39.9880
66.6p
18
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
15:12.91130
+1:44.10300
66.3p
19
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:13.91260
+1:45.10430
66.2p
20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
15:13.91280
+1:45.10450
66.2p
21
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
15:14.91300
+1:45.10470
66.2p
22
Louise Roslin
Strömnäs GIF
15:18.91700
+1:49.10870
65.9p
23
Fanny Johansson
Stockviks SF
15:25.92460
+1:57.11630
65.3p
24
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
15:27.92610
+1:58.11780
65.2p
25
Madelene Melin
Malungs IF
15:30.92930
+2:02.12100
65.0p
26
Jenny Movitz
Borås SK
15:33.93210
+2:04.12380
64.8p
27
Tilda Jacobsson
Rembo IK
15:40.93970
+2:12.13140
64.2p
28
Frida Cavallin
Högbo GOIF
15:41.94030
+2:13.13200
64.2p
29
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
15:41.94060
+2:13.13230
64.2p
30
Sanna Forsman
Öje IF
15:44.94320
+2:15.13490
64.0p
31
Victoria Andersson
Tranemo IF
15:50.94950
+2:22.14120
63.6p
31
Nora Jacobsson
Rembo IK
15:50.94950
+2:22.14120
63.6p
33
Matilda Melén
Falu IK
15:51.95000
+2:22.14170
63.5p
34
Maja Petersson
Vårby IK
15:51.95020
+2:22.14190
63.5p
35
Sofie Oskarsson
SK Leksand
15:51.95070
+2:23.14240
63.5p
36
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
15:52.95120
+2:23.14290
63.4p
37
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
15:53.95260
+2:25.14430
63.3p
38
Sara Thyni
Kalix SK
15:59.95840
+2:31.15010
62.9p
39
Anja Svedholm
Östersunds SK
16:00.95930
+2:32.15100
62.9p
40
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
16:05.96430
+2:37.15600
62.5p
41
Moa Olsson
SK Bore
16:05.96490
+2:37.15660
62.5p
42
Carolina Yngvesson
Rembo IK
16:06.96500
+2:37.15670
62.5p
43
Frida Olofsson
Vårby IK
16:08.96700
+2:39.15870
62.4p
44
Vendela Blom
Stockviks SF
16:10.96900
+2:41.16070
62.2p
45
Johanna Arwidson Lif
Sälens IF
16:11.97000
+2:42.16170
62.2p
46
Tilda Johansson
Duveds IF
16:11.97070
+2:43.16240
62.1p
47
Vineta PETERSONE
Latvia
16:19.97890
+2:51.17060
61.6p
48
Ellen Svensson
Borås SK
16:29.98870
+3:01.18040
61.0p
49
Sara Toreheim
Storvreta IK
16:31.99070
+3:03.18240
60.8p
50
Hedda Berglund
Vårby IK
16:32.99110
+3:03.18280
60.8p
51
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
16:32.99160
+3:04.18330
60.8p
52
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
16:35.99440
+3:07.18610
60.6p
53
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
16:36.99590
+3:08.18760
60.5p
54
Maja Eriksson
Filipstads SF
16:39.99830
+3:11.19000
60.3p
55
Evelina Lax
Nässjö SF
16:40.99920
+3:11.19090
60.3p
56
Ida Eriksson
Malungs IF
16:45.100460
+3:17.19630
60.0p
57
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
16:49.100820
+3:20.19990
59.7p
58
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
16:50.100910
+3:21.20080
59.7p
59
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:55.101400
+3:26.20570
59.4p
60
Sofia Berglund
Storvreta IK
16:56.101510
+3:27.20680
59.3p
61
Tilda Johansson
Skorpeds SK
16:59.101850
+3:31.21020
59.1p
62
Lynne Gray
Storbritannien
17:00.101980
+3:32.21150
59.0p
63
Sanna Ångström
Duveds IF
17:06.102520
+3:37.21690
58.7p
64
Elin Theander
Malungs IF
17:08.102710
+3:39.21880
58.6p
65
Thea Giselman
Rehns BK
17:08.102790
+3:40.21960
58.6p
66
Moa Westh
SK Bore
17:09.102810
+3:40.21980
58.5p
67
Sara Eriksson
IFK Mora SK
17:09.102870
+3:41.22040
58.5p
68
Emma Wasell
Järpens SK
17:14.103310
+3:45.22480
58.3p
69
Elin Blomberg
Lycksele IF
17:15.103460
+3:47.22630
58.2p
70
Alva Karlsson
OK Borgen
17:23.104200
+3:54.23370
57.7p
71
Linn Halvardsson
Åmåls OK
17:47.106660
+4:19.25830
56.4p
72
Nora Nordlund
Hybo AIK
17:56.107560
+4:28.26730
55.9p
73
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
17:57.107640
+4:29.26810
55.8p
74
Anna Herbert
Brottby SK
18:05.108450
+4:37.27620
55.4p
75
Martyna BILIUNAITE
Lithuania
18:12.109170
+4:44.28340
55.0p
76
Emma Gustafsson
Bodens SK
18:42.112100
+5:13.31270
53.6p
77
Gabriella Bengtson
IK Stern
18:56.113550
+5:28.32720
52.9p
78
Juste Umbrasaite
Lithuania
19:03.114260
+5:35.33430
52.5p
79
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
19:54.119310
+6:25.38480
50.2p
80
Maja Landström
Gävle SK
20:09.120840
+6:41.40010
49.6p
81
Magdalena Larsson
Sätra IF
20:34.123310
+7:05.42480
48.6p
-
Klara Ask
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Evelina Niemi
Pajala IF
23:59:59.8639800
-
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Sandra Wiig
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)