Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerrullen
2015-08-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:32:05.552400
83.2p
2
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:33:44.562300
+1:39.9800
81.1p
3
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
1:36:47.580600
+4:42.28100
77.5p
4
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:37:08.582700
+5:03.30200
77.1p
5
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
1:37:35.585400
+5:30.32900
76.6p
6
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:37:54.587300
+5:49.34800
76.2p
7
David Lingfors
IF Hallby SOK
1:40:22.602100
+8:17.49600
73.6p
8
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:40:57.605600
+8:52.53100
73.0p
9
Magnus Graas
OK Linné
1:41:07.606600
+9:02.54100
72.8p
10
Magnus Svensson
Turebergs IF
1:41:16.607500
+9:11.55000
72.7p
11
Jan Östlund
Högbo GOIF
1:41:18.607700
+9:13.55200
72.6p
12
Peter Eich
Tyskland
1:41:46.610500
+9:41.58000
72.2p
13
Patric Wilhelmsson
Norbergs Ck
1:41:57.611600
+9:52.59100
72.0p
14
Mathias Myrén
OK Alehof
1:45:26.632500
+13:21.80000
68.7p
15
Per-erik Ervasti
Högbo GOIF
1:45:26.632500
+13:21.80000
68.7p
16
Johan Nilsson
Edsbyns SK
1:45:26.632500
+13:21.80000
68.7p
17
Erik Hållström
Valbo Aif
1:45:42.634100
+13:37.81600
68.5p
18
Jimmy Norberg
Åf SK
1:45:48.634700
+13:43.82200
68.4p
19
Andreas Sembrant
Ufk
1:46:44.640300
+14:39.87800
67.6p
20
Leif Åhman
Hägersta GF
1:46:46.640500
+14:41.88000
67.5p
21
Lars Norin
Järvsö IF
1:46:47.640600
+14:42.88100
67.5p
22
Mats Lindström
Gävle SK
1:47:09.642800
+15:04.90300
67.2p
23
Peter Gylderud
Högbo GOIF
1:47:44.646300
+15:39.93800
66.7p
24
Johan Byström
Gävle SK
1:47:48.646700
+15:43.94200
66.6p
25
Magnus Nygren
Axa SC
1:47:49.646800
+15:44.94300
66.6p
26
Lennart Romin
Gävle SK
1:47:54.647300
+15:49.94800
66.6p
27
Per Pettersson
Hägersta GF
1:48:05.648400
+16:00.95900
66.4p
28
Fredrik Ström
Bålsta SK
1:48:12.649100
+16:07.96600
66.3p
29
Simon Jonsson
Storviks IF
1:48:15.649400
+16:10.96900
66.3p
30
Daniel Ehn
Surahammars SOK
1:49:25.656400
+17:20.103900
65.3p
31
Jonas Albäck
Högbo GOIF
1:50:53.665200
+18:48.112700
64.1p
32
Pierre Ahlström
Brovallens IF
1:51:26.668500
+19:21.116000
63.7p
33
Hans Andersson
Jäderfors SK
1:51:30.668900
+19:25.116400
63.7p
34
Ulf Uddbäck
Gävle SK
1:51:30.668900
+19:25.116400
63.7p
35
Olle Sellström
Högbo GOIF
1:52:30.674900
+20:25.122400
62.9p
36
Peter Davidsson
Jm-Konc IF
1:53:34.681300
+21:29.128800
62.1p
37
Rickard Molin
Gävle SK
1:54:37.687600
+22:32.135100
61.3p
38
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
1:55:47.694600
+23:42.142100
60.5p
39
Henrik Einarsson
Rehns BK
1:56:37.699600
+24:32.147100
59.9p
40
Tomas Gustafsson
Stora Skedvi IK
1:58:13.709200
+26:08.156700
58.9p
41
Lars Nilsson
Valbo Aif
1:58:18.709700
+26:13.157200
58.8p
42
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
1:59:15.715400
+27:10.162900
58.2p
43
Kent Persson
Roslagsbro IF
1:59:24.716300
+27:19.163800
58.1p
44
Magnus Lundevall
Ericsson IK
1:59:35.717400
+27:30.164900
58.0p
45
Patrik Vestlund
Högbo GOIF
1:59:38.717700
+27:33.165200
57.9p
46
Sören Ryholm
Ufk
1:59:54.719300
+27:49.166800
57.8p
47
Staffan Dickfors
Rembo IK
1:59:55.719400
+27:50.166900
57.8p
48
Marcus Palovaara
Högbo GOIF
2:09:38.777700
+37:33.225200
52.2p
49
Tony Claesson
Gävle SK
2:11:02.786100
+38:57.233600
51.5p
50
Daniel Jonsson
Rembo IK
2:14:21.806000
+42:16.253500
49.9p
51
Anders Prästings
Domnarvets GOIF
2:15:41.814000
+43:36.261500
49.2p
52
Stefan Falk
Valbo Aif
2:18:17.829600
+46:12.277100
48.1p
53
Ulf Axelsson
Axa SC
2:19:44.838300
+47:39.285800
47.4p
54
Henrik Ricknell
Järbo IF
2:22:36.855500
+50:31.303000
46.2p
55
Fredrik Olsson
Åmots SK
2:26:27.878600
+54:22.326100
44.7p
56
Andreas Wigholm
Axa SC
2:29:35.897400
+57:30.344900
43.6p
57
Jonas Björklund
Ufk
2:32:28.914700
+1:00:23.362200
42.5p
58
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:03:09.1098800
+1:31:04.546300
34.1p
-
Tom Ankerstål
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Otto Linderborg
Ufk
23:59:58.8639700
-
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
23:59:59.8639800
-
Magnus Ståhlberg
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
David Ståhlberg
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
Johan Ståhlberg
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
Samuel Adolfsson
Bålsta SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)