Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Maserloppet
2009-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
2:02:37.735600
73.3p
2
Christer Johansson
Falu IK
2:03:17.739600
+40.3900
72.9p
3
Niclas Andersson
SK Ringen
2:03:38.741700
+1:01.6000
72.6p
4
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:06:17.757600
+3:40.21900
70.7p
5
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:09:35.777400
+6:58.41700
68.5p
6
Ivan Scheblykin
Björnstorps IF
2:12:19.793800
+9:42.58100
66.8p
7
Jesper Johansson
Orsa SK
2:13:50.802900
+11:13.67200
65.9p
8
Claes Sandström
Falu IK
2:15:17.811600
+12:40.75900
65.0p
9
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:15:27.812600
+12:50.76900
64.9p
10
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:16:38.819700
+14:01.84000
64.2p
11
Jörgen Johnsson
Hällbybrunns IF
2:17:39.825800
+15:02.90100
63.7p
12
Magnus Wallin
Strängnäs-Malmby OL
2:23:50.862900
+21:13.127200
60.4p
13
Marcus Johnsson
Rembo IK
2:24:58.869700
+22:21.134000
59.8p
14
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:25:44.874300
+23:07.138600
59.4p
15
Samuel Lundin
IK Stern
2:26:05.876400
+23:28.140700
59.3p
16
Johan Rune
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:26:57.881600
+24:20.145900
58.8p
17
Fredrik Jansson
Stora Tuna IK SK
2:27:03.882200
+24:26.146500
58.8p
18
Magnus Elfving
Edsbyns SK
2:29:02.894100
+26:25.158400
57.9p
19
Fredrik Nordström
Grums SK
2:29:32.897100
+26:55.161400
57.6p
20
Fredrik Persson
Källbottens IK
2:35:44.934300
+33:07.198600
54.9p
21
Johan Olsson
SOK 68
2:40:38.963700
+38:01.228000
53.0p
22
Jesper Sehl
Dellner Couplers IK
2:42:32.975100
+39:55.239400
52.2p
23
Mikael Andersson
Acando SK
2:49:15.1015400
+46:38.279700
49.8p
24
Magnus Hult
Domnarvets GOIF
2:51:05.1026400
+48:28.290700
49.2p
25
Robert Sundström
FK Friskus Varberg
2:54:18.1045700
+51:41.310000
48.2p
26
Tomas Jansson
IFK Mora SK
2:59:55.1079400
+57:18.343700
46.4p
27
Dan Hörnell
OK Linné
3:04:03.1104200
+1:01:26.368500
45.2p
28
Fredric Ellus
Högbo GOIF
3:15:32.1173100
+1:12:55.437400
42.2p
29
Daniel Lindberg
Utbrytarna SK
3:16:59.1181800
+1:14:22.446100
41.8p
30
Nils Wiklund
Ncc IF
3:19:57.1199600
+1:17:20.463900
41.1p
31
Thomas Lindqvist
Gävle SK
3:49:46.1378500
+1:47:09.642800
35.2p