Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
KnallCrossen Kval
2015-04-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicross, mjukt, ej ranking.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 10
1.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
3:16.19500
2
Ines Stjerna
Utrikes SK
3:33.21200
+17.1600
3
Frida Kjellgren
Järpens SK
3:40.21900
+24.2300
4
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
3:40.21900
+24.2300
5
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
3:40.21900
+24.2300
6
Enya Daabach
Åsarna IK
3:41.22000
+25.2400
7
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
3:42.22100
+26.2500
8
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
3:44.22300
+28.2700
9
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
3:46.22500
+30.2900
10
Ebba Westergren
Täfteå IK
3:52.23100
+36.3500
11
Ebba Hennings
Östersunds SK
3:55.23400
+39.3800
12
Hilde Oskarsson
ÅS IL
3:55.23400
+39.3800
13
Thea Hägg
Funäsdalens IF
3:58.23700
+42.4100
14
Lova Larsson
Molidens IK
3:58.23700
+42.4100
15
Elin Gezelius
IFK Mora SK
3:59.23800
+43.4200
16
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:00.23900
+44.4300
17
Sofia Nilsson
Offerdals SK
4:01.24000
+45.4400
18
Anna Dahl Haugen
Brekken IL
4:05.24400
+49.4800
19
Alva Svahn
Lycksele IF
4:05.24400
+49.4800
20
Sigrid Engström Skoog
Hede SK
4:05.24400
+49.4800
21
Anna Karlsson
Årjängs IF
4:05.24400
+49.4800
22
Philippa Eriksson
Filipstads SF
4:06.24500
+50.4900
23
Novali Johansson
Funäsdalens IF
4:07.24600
+51.5000
24
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
4:08.24700
+52.5100
25
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
4:08.24700
+52.5100
26
Mila Forstman
Särna SK
4:11.25000
+55.5400
27
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
4:16.25500
+1:00.5900
28
Moa Ericsson
Östersunds SK
4:16.25500
+1:00.5900
29
Ida Bergfors
Matfors SK
4:18.25700
+1:02.6100
30
Signe Roos
ÅS IL
4:18.25700
+1:02.6100
31
Tua Rönnlund
IFK Umeå
4:19.25800
+1:03.6200
32
Ida Backén
Svegs IK
4:20.25900
+1:04.6300
33
Iza Wagenius
Funäsdalens IF
4:22.26100
+1:06.6500
34
Ebba Westrin
Trönö IK
4:23.26200
+1:07.6600
35
Carmen Eidem
Varden IL
4:23.26200
+1:07.6600
36
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:25.26400
+1:09.6800
37
Elsa Arnesson
ÅS IL
4:27.26600
+1:11.7000
38
Ottilia Pedersen
Åsarna IK
4:32.27100
+1:16.7500
39
Matilda Magnusson
Matfors SK
4:33.27200
+1:17.7600
40
Isa Wickenberg
ÅS IL
4:36.27500
+1:20.7900
41
Julia Noren
ÅS IL
4:38.27700
+1:22.8100
42
Selma Stengårds
Lima IF
4:55.29400
+1:39.9800
43
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
5:00.29900
+1:44.10300
44
Stina Eriksson
Åsarna IK
5:01.30000
+1:45.10400
45
Kristina Lindh
Hägglunds Ski Team SK
5:03.30200
+1:47.10600
46
Kajsa Limby
IFK Mora SK
5:09.30800
+1:53.11200
47
Märta Hübenette
Husums IF SK
5:12.31100
+1:56.11500
48
Hanna Oskarsson
ÅS IL
5:27.32600
+2:11.13000
49
Tilde Karelius
Lima IF
5:37.33600
+2:21.14000
50
Hedvig Ulander
Husums IF SK
5:41.34000
+2:25.14400
51
Julia Lindberg
Åsarna IK
5:42.34100
+2:26.14500
52
Stine Nilsen
Utleira IL
5:51.35000
+2:35.15400
53
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
5:55.35400
+2:39.15800
54
Marie Stroem
Inderøy IL
5:57.35600
+2:41.16000
55
Julia Eriksson
Östersunds SK
6:12.37100
+2:56.17500
56
Elma Roos
ÅS IL
6:33.39200
+3:17.19600
57
Matilda Westergren
Täfteå IK
6:51.41000
+3:35.21400
58
Selma Ullberg
Näsvikens IK
6:52.41100
+3:36.21500
59
Ellen Fränckel
Husums IF SK
7:03.42200
+3:47.22600
60
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
7:37.45600
+4:21.26000
61
Irma Fundin
Svegs IK
7:57.47600
+4:41.28000
62
Ebba Karelius
Lima IF
9:46.58500
+6:30.38900
63
Amelia Lejonklo
Idre SK
11:34.69300
+8:18.49700
64
Albin Fundin
Svegs IK
15:04.90300
+11:48.70700
-
Wilma Aukland
Oseberg Skilag
23:59:59.8639800
-
Selma Ardefelt
Särna SK
23:59:59.8639800
-
Hedvig Rådenman
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Ines Lignell
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Ingrid Fuglem
Utleira IL
23:59:59.8639800
-
Hanna Lissel
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800