Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Valbergsrännet
2015-04-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
SK Bore
Plats: Torsby
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oscar Johansson
Linköpings SK
39:07.234600
79.3p
2
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
40:11.241000
77.5p
3
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
42:20.253900
74.1p
H 20
10.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonatan Forsman
Grava SK
35:33.213200
86.0p
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
38:15.229400
80.8p
3
Magnus Brander
Åmotfors IF
40:47.244600
76.5p
H 21
10.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Bill Impola
SK Bore
32:02.192100
93.8p
2
Jack Impola
SK Bore
33:47.202600
89.8p
3
Oscar Persson
SK Bore
34:15.205400
88.7p
D 18
6.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:27.140600
D 20
6.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF
22:17.133600
D 16
4.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Eriksson
Filipstads SF
17:20.103900
2
Johanna Arwidson Lif
Sälens IF
17:51.107000
3
Louise Adolfsson
SK Bore
20:25.122400
H 16
4.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alfred Nilsson
Filipstads SF
15:55.95400
2
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
16:57.101600
3
Thomas Fällgren
Arvika IS
18:28.110700
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
9:07.54600
2
Emma Eriksson
Filipstads SF
9:40.57900
3
Kerstin Näslund
SK Bore
10:07.60600
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Edvard Nilsson
Filipstads SF
8:16.49500
2
Espen Aakervik
Fet SK
8:18.49700
3
August Myrvold
Kjellmyra IL
8:53.53200
D 12
2.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
8:19.49800
2
Rebecka Westlund
Sunne SLF
8:51.53000
3
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
9:11.55000
H 12
2.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Daniel Aakervik
Fet SK
7:15.43400
2
Simen Beck Bentsen
Kjellmyra IL
7:43.46200
3
Christian Eriksson
Årjängs IF
7:46.46500
D 10
1.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Julia Björn
SK Bore
6:14.37300
2
Philippa Eriksson
Filipstads SF
6:39.39800
3
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
6:43.40200
H 10
1.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Eriksson
SK Bore
6:02.36100
2
Fredrik Westlund
Sunne SLF
6:03.36200
3
Teddy Rådström
SK Bore
6:10.36900
D 8
0.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fanny Jansson
Filipstads SF
3:36.21500
2
Dyveke Aakervik
Fet SK
3:39.21800
3
Tilde Karelius
Lima IF
4:03.24200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Valbergsrännet 2018
Vinterpremiären Lördag 2017
Valbergsrännet 2016
Valbergsrännet 2015
Vinterpremiären Lördag 2013
Valbergsrännet 2011
Valbergsrännet 2010
Tävlingar i närheten
Torsby Rullen Klassiskt 2015
Torsby Rullen Fristil 2015
Allianstävling ESF 2015
Skinnarloppet 2015
Sixten Jernberg memorial 2015
Mattila Ski Marathon 2015
Åsenloppet 2015
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan