Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tvärredscrossen
2015-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 10
0.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Kristján Kristjánsson
Ulricehamns IF
2:56.17508
2
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
3:16.19509
+20.1901
3
Malte Henden
Ulricehamns IF
3:18.19705
+21.2097
4
Ivar Serrander
Borås GIF
3:19.19803
+22.2195
5
Viktor Persson
Borås SK
3:20.19907
+23.2299
6
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
3:25.20406
+28.2798
7
Loke Svalin
Borås SK
3:48.22702
+51.5094
8
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
3:53.23209
+57.5601
9
Melvin Rydin
Tranemo IF
4:12.25103
+1:15.7495
D 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
3:04.18304
2
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
3:07.18606
+3.202
3
Ida Gotting
Grönahögs IK
3:17.19603
+12.1199
4
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
3:20.19902
+15.1498
5
Kajsa Ekenberg
IK Stern
3:24.20307
+20.1903
6
Alva Bengtsson
Tranemo IF
3:28.20707
+24.2303
7
Ingrid Skiöld
Borås SK
3:57.23607
+53.5203
8
Tilde Strid
OK Landehof
4:03.24206
+59.5802
9
Klara Abrahamson
Äspereds IF
4:06.24500
+1:01.6096
D 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
2:31.15005
2
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
2:46.16506
+15.1401
3
Ida Abrahamson
Äspereds IF
2:54.17301
+22.2196
4
Sanna Wiik
Ulricehamns IF
2:54.17302
+22.2197
5
Emma Bengtsson
Tranemo IF
2:57.17602
+25.2497
6
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
3:02.18104
+30.2999
D 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Tuva Persson
Tranemo IF
2:20.13903
2
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
2:20.13909
+0
3
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
2:26.14509
+6.506
4
Hanna Björkman
Länghems IF
2:30.14902
+9.899
5
Cora Badh
Falköpings AIK SK
2:36.15508
+16.1505
6
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
2:38.15707
+18.1704
7
Selma Pettersson
Ulricehamns IF
2:44.16309
+24.2306
8
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
2:47.16602
+26.2599
9
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
2:52.17109
+32.3106
10
Alma Bovy
Ulricehamns IF
3:02.18107
+42.4104
D 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Jenny Movitz
Borås SK
2:09.12801
2
Johanna Johansson
Tranemo IF
2:11.13007
+2.106
3
Matilda Ekenberg
IK Stern
2:22.14105
+13.1204
4
Lina Nygren
Ulricehamns IF
2:26.14503
+17.1602
D 21
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Carin Serrander
Borås GIF
3:02.18100
H 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Simon Claesson
Ulricehamns IF
2:17.13601
2
Gabriel Norder
IF Rigor
2:19.13801
+2.100
3
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
2:24.14301
+7.600
4
Adrian Skiöld
Borås SK
2:26.14501
+9.800
5
Harald Ekenberg
IK Stern
2:28.14701
+11.1000
6
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
2:32.15100
+14.1399
7
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
2:33.15205
+16.1504
8
Albin Nyqvist
OK Landehof
2:34.15306
+17.1605
9
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:36.15500
+18.1799
10
David Musslinder
Falköpings AIK SK
2:37.15603
+20.1902
11
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
2:38.15701
+21.2000
12
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
2:39.15806
+22.2105
13
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:51.17008
+34.3307
14
Eskil Peterson
Borås GIF
2:53.17202
+36.3501
15
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
2:57.17608
+40.3907
16
Emil Claesson
Tvärreds IF
3:04.18304
+47.4603
17
Olle Claesson
Tvärreds IF
3:13.19204
+56.5503
18
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
3:15.19400
+57.5699
19
Simon Gotting
Grönahögs IK
3:15.19406
+58.5705
20
Alexander Holmberg
Ulricehamns IF
3:20.19906
+1:03.6205
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Linus Rydin
Tranemo IF
2:02.12102
2
Isak Lieback
Ulricehamns IF
2:05.12409
+3.207
3
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2:06.12504
+4.302
4
Mårten Gedda
OK Landehof
2:07.12600
+4.398
5
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
2:08.12708
+6.506
6
Carl Hedin
Eksjö SOK
2:09.12804
+7.602
7
Hugo Sjögren
Tranemo IF
2:11.13007
+9.805
8
Axel Jernaeus
Äspereds IF
2:12.13104
+10.902
9
Axel Berglund
Ulricehamns IF
2:15.13404
+13.1202
10
Alfons Peterson
Borås GIF
2:16.13507
+14.1305
11
Oskar Persson
OK Landehof
2:17.13607
+15.1405
11
Erik Backlund
Äspereds IF
2:17.13607
+15.1405
13
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
2:20.13907
+18.1705
14
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
2:24.14307
+22.2105
15
Olof Hedin
Eksjö SOK
2:26.14506
+24.2304
16
Axel Werner
IK Stern
2:26.14507
+24.2305
17
Ask Abrahamsson
OK Landehof
2:27.14608
+25.2406
18
Isac Karlsson
Tranemo IF
2:38.15704
+36.3502
H 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Adam Boman
Tranemo IF
1:56.11509
2
Jonathan Norder
IF Rigor
2:01.12007
+4.398
3
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
2:01.12008
+4.399
4
Peter Hörstedt
Tranemo IF
2:09.12801
+12.1192
5
Linus Nygren
Ulricehamns IF
2:11.13005
+14.1396
6
Gösta Malmström
IK Stern
2:17.13605
+20.1996
7
Rasmus Svensson
SK Hylte
2:28.14704
+31.3095
H 21
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Jonas Peterson
Borås GIF
1:52.11109
2
Peter Serrander
Borås GIF
2:11.13007
+18.1798