Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Njurunda Runt
2015-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:08:08.768700
76.1p
2
Tobias Engblom
Stockviks SF
2:08:13.769200
+5.400
76.0p
3
Thommy Larsson
Team ROG
2:08:13.769200
+5.400
76.0p
4
David Flinkfeldt
Hudiksvalls IF
2:08:17.769600
+9.800
76.0p
5
Rasmus Klintberg
Gävle SK
2:13:42.802100
+5:34.33300
71.6p
6
Mattias Strid
Sya SK
2:15:05.810400
+6:57.41600
70.6p
7
Rolf Kempe
Bergeforsens SK
2:15:37.813600
+7:29.44800
70.2p
8
Thomas Larsson
Njurunda SK
2:16:59.821800
+8:51.53000
69.2p
9
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:20:23.842200
+12:15.73400
66.9p
10
Kent Rovio
Bondsjöhöjdens IK
2:20:23.842200
+12:15.73400
66.9p
11
Göran Bäckman
Kemira IF
2:20:47.844600
+12:39.75800
66.6p
12
Daniel Höglund
Matfors SK
2:22:03.852200
+13:55.83400
65.8p
13
Jonas Jonsson
Skanska IF
2:22:05.852400
+13:57.83600
65.8p
14
Simon Meurling
IF Strategen
2:22:16.853500
+14:08.84700
65.7p
15
Pär Hedén
Gävle SK
2:22:25.854400
+14:17.85600
65.6p
16
Lars Pettersson
Hudiksvall
2:22:33.855200
+14:25.86400
65.5p
17
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:22:39.855800
+14:31.87000
65.4p
18
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
2:24:03.864200
+15:55.95400
64.6p
19
Henrik Näslund
Timrå SOK
2:26:20.877900
+18:12.109100
63.2p
20
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:26:37.879600
+18:29.110800
63.0p
21
Johan Lindh
Nolby Alpina SK
2:26:45.880400
+18:37.111600
62.9p
22
Tobias Eriksson
Dala XC Ski Team
2:27:33.885200
+19:25.116400
62.5p
23
Stefan Sten
Njurunda SK
2:28:29.890800
+20:21.122000
61.9p
24
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:29:16.895500
+21:08.126700
61.5p
25
Per-Olof Sundberg
Storvreta IK
2:29:20.895900
+21:12.127100
61.5p
26
Jens Kirk
Enklaresport SK
2:29:43.898200
+21:35.129400
61.3p
27
Nicklas Ingemarsson
Axa SC
2:29:48.898700
+21:40.129900
61.2p
28
Stefan Adersten
Matfors SK
2:29:49.898800
+21:41.130000
61.2p
29
Daniel Lundberg
Axa SC
2:29:56.899500
+21:48.130700
61.1p
30
Niklas Gröning
IK Studenterna
2:30:30.902900
+22:22.134100
60.8p
31
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:30:31.903000
+22:23.134200
60.8p
32
Anders Edlund
Spirit IF
2:30:37.903600
+22:29.134800
60.8p
33
Mikael Lindberg
Njurunda SK
2:30:56.905500
+22:48.136700
60.6p
34
Magnus Dahlin
Axa SC
2:31:06.906500
+22:58.137700
60.5p
35
Johannes Hallberg
Peab Bedriftsidrettslag
2:32:23.914200
+24:15.145400
59.8p
36
Anders Brink
Stockviks SF
2:32:40.915900
+24:32.147100
59.7p
37
Johan Brink
Delsbo IF
2:32:47.916600
+24:39.147800
59.6p
38
Stefan Sundberg
Bergeforsens SK
2:32:48.916700
+24:40.147900
59.6p
39
Johan Molander
Bälinge IF
2:33:08.918700
+25:00.149900
59.4p
40
Anders Degselius
Axa SC
2:34:43.928200
+26:35.159400
58.6p
41
Greger Brändström
Bondsjöhöjdens IK
2:35:00.929900
+26:52.161100
58.5p
42
Mats Millén
Sundsvalls OK
2:35:04.930300
+26:56.161500
58.4p
43
Tobias Spångberg
Peab Bedriftsidrettslag
2:35:11.931000
+27:03.162200
58.4p
44
Joakim Schenell
Solna
2:35:41.934000
+27:33.165200
58.1p
45
Olav Eriksson
Bondsjöhöjdens IK
2:37:15.943400
+29:07.174600
57.3p
46
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:37:22.944100
+29:14.175300
57.3p
47
Johan Ekman
Visborgs OK
2:37:37.945600
+29:29.176800
57.2p
48
Stefan Bohm
Delsbo IF
2:37:40.945900
+29:32.177100
57.1p
49
Magnus Nordin
Njurunda SK
2:38:57.953600
+30:49.184800
56.5p
50
Henrik Westling
IF Strategen
2:39:40.957900
+31:32.189100
56.2p
51
Nicklas Myhrgren
Team ROG
2:39:42.958100
+31:34.189300
56.2p
52
Tony Svensson
Stöde IF
2:39:45.958400
+31:37.189600
56.2p
53
Bruno von Sicard
Alnö SK
2:39:48.958700
+31:40.189900
56.1p
54
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
2:39:54.959300
+31:46.190500
56.1p
55
Joakim Marklund
No Club
2:41:27.968600
+33:19.199800
55.4p
56
Erik Stridh
Ufk
2:41:29.968800
+33:21.200000
55.4p
57
Johan Svangren
Jättendals IF
2:41:38.969700
+33:30.200900
55.3p
58
Kenneth Norman
IF Strategen
2:42:04.972300
+33:56.203500
55.1p
59
Stefan Westin
Sundsvalls Polisidrottsförening
2:42:36.975500
+34:28.206700
54.9p
60
Martin Hässler
Sundsvalls OK
2:43:03.978200
+34:55.209400
54.7p
61
Lars Eriksson
Stöde IF
2:43:42.982100
+35:34.213300
54.4p
62
Tomas Edström
Alnö Race Team
2:43:45.982400
+35:37.213600
54.4p
63
Seth Gustafsson
No Club
2:44:00.983900
+35:52.215100
54.2p
64
Joakim Embring
Axa SC
2:45:01.990000
+36:53.221200
53.8p
65
Torbjörn Hugg
Lillhärdals IF
2:45:02.990100
+36:54.221300
53.8p
66
Tomas Edström
Valmet
2:45:14.991300
+37:06.222500
53.7p
67
Johan Persson
Jättendals IF
2:45:25.992400
+37:17.223600
53.6p
68
Erik Lindström
Axa SC
2:45:31.993000
+37:23.224200
53.6p
69
Thomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
2:46:49.1000800
+38:41.232000
53.0p
70
Bo Hellenbrandt
Bergsjö IF
2:47:41.1006000
+39:33.237200
52.7p
71
Hans Danielsson
IF Strategen
2:48:19.1009800
+40:11.241000
52.4p
72
Johan Sandrieser
Njurunda SK
2:49:16.1015500
+41:08.246700
52.1p
73
Jens Viklund
Stöde IF
2:49:20.1015900
+41:12.247100
52.0p
74
Mikael Fredriksson
Bergeforsens SK
2:49:57.1019600
+41:49.250800
51.8p
75
Mattias Karlsson
Norrtulls SK
2:50:04.1020300
+41:56.251500
51.7p
76
Björn Lundman
Njurunda SK
2:51:13.1027200
+43:05.258400
51.3p
77
Sebastian Olofsson
Offerdals SK
2:51:21.1028000
+43:13.259200
51.2p
78
Mikael Lindstrand
Axa SC
2:51:29.1028800
+43:21.260000
51.2p
79
Herik Engblom
No Club
2:52:19.1033800
+44:11.265000
50.9p
80
Bo Nordin
Bondsjöhöjdens IK
2:52:43.1036200
+44:35.267400
50.7p
81
Sten Svangren
Nacka Värmdö SK
2:52:49.1036800
+44:41.268000
50.7p
82
Anders EK
Sca FF
2:52:55.1037400
+44:47.268600
50.6p
83
Erik Nilsson
IFK Strömsund
2:53:06.1038500
+44:58.269700
50.6p
84
David Malmberg
Axa SC
2:53:25.1040400
+45:17.271600
50.4p
85
Jesper Fahlgren
Gävle SK
2:54:31.1047000
+46:23.278200
50.0p
86
Mats Dahlin
Bondsjöhöjdens IK
2:56:28.1058700
+48:20.289900
49.3p
87
Marcus Öhman
Alnö Race Team
2:58:10.1068900
+50:02.300100
48.7p
88
Sebastian Österlund
Sweco IF
2:59:31.1077000
+51:23.308200
48.2p
89
Greger Persson
Njurunda SK
2:59:33.1077200
+51:25.308400
48.2p
90
Hans Modin
Högforsen Fritid IF
2:59:36.1077500
+51:28.308700
48.2p
91
Marco Binfaré
Sweco IF
2:59:49.1078800
+51:41.310000
48.1p
92
Niclas Drottler
Nacka Värmdö SK
3:00:03.1080200
+51:55.311400
48.1p
93
Ove Lundman
Alnö SK
3:01:03.1086200
+52:55.317400
47.7p
94
Dan Sandström
Axa SC
3:01:47.1090600
+53:39.321800
47.5p
95
Ingvar Söderbladh
Axa SC
3:01:47.1090600
+53:39.321800
47.5p
96
Henrik Saarela
Härnösand SF
3:02:24.1094300
+54:16.325500
47.3p
97
Johan Sandgärde
Axa SC
3:02:36.1095500
+54:28.326700
47.2p
98
Michael Johansson
Hammarby IF SF
3:03:14.1099300
+55:06.330500
47.0p
99
Peter Isling
Alvsjö AIK
3:04:11.1105000
+56:03.336200
46.7p
100
Mikael Åsved
Bräcke SK
3:07:11.1123000
+59:03.354200
45.8p
101
Lars Karlsson
Hudiksvalls IF
3:08:47.1132600
+1:00:39.363800
45.3p
102
Adam Murèn
VAIF
3:11:33.1149200
+1:03:25.380400
44.4p
103
Per Thorén
Sävedalens AIK
3:13:10.1158900
+1:05:02.390100
44.0p
104
Christian Nordstrand
Njurunda SK
3:15:50.1174900
+1:07:42.406100
43.2p
105
Niklas Ehrlin
Västerås SOK
3:16:00.1175900
+1:07:52.407100
43.2p
106
Marcus Sjölin
Stöde IF
3:17:58.1187700
+1:09:50.418900
42.6p
107
Martin Davén
Axa SC
3:18:13.1189200
+1:10:05.420400
42.6p
108
Mattias Näsström
Bromma Vällingby SOK
3:18:26.1190500
+1:10:18.421700
42.5p
109
Bertil Engman
Bergsjö IF
3:18:54.1193300
+1:10:46.424500
42.4p
110
Andreas Alenius
Hudiksvalls IF
3:19:28.1196700
+1:11:20.427900
42.2p
111
Vincent Urgarph
Näsvikens IK
3:20:53.1205200
+1:12:45.436400
41.9p
112
Patrik Norlèn
No Club
3:22:21.1214000
+1:14:13.445200
41.5p
113
Rolf Brunnström
Metso Paper FK
3:23:25.1220400
+1:15:17.451600
41.2p
114
Mikael Linde
Sweco IF
3:24:43.1228200
+1:16:35.459400
40.9p
115
Viktor Ersmarker
Axa SC
3:26:17.1237600
+1:18:09.468800
40.5p
116
Marcus Nordström
Axa SC
3:27:05.1242400
+1:18:57.473600
40.3p
117
Håkan Sjölander
Bräcke SK
3:29:03.1254200
+1:20:55.485400
39.9p
118
Henrik Boström
Indals-Lidens SK
3:35:05.1290400
+1:26:57.521600
38.5p
119
Jörgen Platzer
Färjestadens Motions-IF
3:35:21.1292000
+1:27:13.523200
38.4p
120
Niclas Wallin
Sweco IF
3:39:21.1316000
+1:31:13.547200
37.6p
121
Håkan Wickholm
Bromma Vällingby SOK
3:41:04.1326300
+1:32:56.557500
37.2p
122
Björn Abelsson
Sundsvalls OK
3:41:11.1327000
+1:33:03.558200
37.2p
123
Jacques Näsström
Bromma Vällingby SOK
3:44:57.1349600
+1:36:49.580800
36.5p
124
Karl-Johan Alvolin
Hudiksvalls IF
3:51:14.1387300
+1:43:06.618500
35.3p
125
Jerry Nilsson
Loos IF
4:00:41.1444000
+1:52:33.675200
33.6p
126
Sven Roland Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
4:03:29.1460800
+1:55:21.692000
33.1p
127
Andreas Westerlund
Lucksta IF
4:26:13.1597200
+2:18:05.828400
29.8p
-
Hampus Näsström
Bromma Vällingby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Torbjörn Marander
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Ullberg
Näsvikens IK
23:59:58.8639700
-
-
Tommy Groth
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Lundberg
Alnö Race Team
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Ahlbom
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonny Arvola
Timrå SOK
23:59:59.8639800
-
-
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Christoffer Hallenius
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Karl-Arne Nordström
Erikslunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Hallberg
Peab Bedriftsidrettslag
23:59:59.8639800
-