Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championships Free L
2015-02-24
Deltävling i
World Championships Falun 2015
<<< World Championships Mass start M
World Championships Free M >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
25:08.150780
91.1p
2
Jessica Diggins
Stratton Mountain School
25:49.154880
+41.4000
89.0p
3
Caitlin Gregg
Loppet Nordic Racing
25:55.155470
+46.4590
88.7p
4
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
25:57.155640
+48.4760
88.6p
5
Anouk Faivre Picon
Defense Emhm -pontarlier
26:04.156300
+55.5420
88.3p
6
Nathalie von Siebenthal
SC Turbach-bissen
26:08.156700
+59.5820
88.1p
7
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
26:11.157030
+1:02.6150
87.9p
8
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
26:13.157240
+1:04.6360
87.8p
9
Seraina Boner
SC Klosters
26:14.157360
+1:05.6480
87.8p
10
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
26:15.157420
+1:06.6540
87.7p
11
Yuki Kobayashi
Gifu Hino Motors
26:21.158030
+1:12.7150
87.4p
12
Coraline Hugue
Defense EMHM - Crevoux
26:23.158210
+1:14.7330
87.3p
13
Marina Piller
C S Forestale Dello Stato
26:26.158540
+1:17.7660
87.2p
14
Sylwia Jaskowiec
Lks Wisniowa
26:27.158680
+1:19.7800
87.1p
15
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
26:34.159300
+1:25.8420
86.8p
16
Emma Wikén
Åsarna IK
26:34.159370
+1:25.8490
86.8p
17
Natalia Zhukova
Russia
26:36.159520
+1:27.8640
86.7p
18
Celia Aymonier
SC Les Fourgs
26:43.160290
+1:35.9410
86.4p
19
Riitta-liisa Roponen
Oulun Hiihtoseura
26:53.161260
+1:44.10380
85.9p
20
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
26:57.161670
+1:48.10790
85.7p
21
Ilaria Debertolis
G.S. Fiamme Oro
26:58.161730
+1:49.10850
85.7p
22
Heidi Weng
IL I Bul
27:00.161970
+1:51.11090
85.6p
23
Eva Vrabcova Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
27:02.162130
+1:53.11250
85.5p
24
Alevtina Tanygina
Russia
27:09.162870
+2:00.11990
85.1p
25
Teresa Stadlober
SC Sparkasse Radstadt-Salzburg
27:14.163390
+2:06.12510
84.9p
26
Lea Einfalt
Tsk Triglav Kranj
27:16.163570
+2:07.12690
84.8p
27
Therese Johaug
Nansen IL
27:22.164180
+2:14.13300
84.5p
28
Yulia Tchekaleva
Severstal
27:27.164650
+2:18.13770
84.3p
29
Ragnhild Haga
Åsen IL
27:29.164820
+2:20.13940
84.3p
30
Emily Nishikawa
Whitehorse Cross Country S.c
27:29.164830
+2:20.13950
84.3p
31
Marit Bjørgen
Rognes IL
27:32.165140
+2:23.14260
84.1p
32
Perianne Jones
Nakkertok Ski Club
27:35.165450
+2:26.14570
84.0p
33
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
27:41.166020
+2:32.15140
83.7p
34
Laura Mononen
Haemeenlinnan Hiihtoseura
27:42.166190
+2:34.15310
83.6p
35
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
27:46.166510
+2:37.15630
83.5p
36
Katja Visnar
Tsk Ogp Grad Bled
27:59.167840
+2:50.16960
82.9p
37
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
28:06.168550
+2:57.17670
82.6p
38
Kateryna Grygorenko
Ukraine
28:28.170790
+3:20.19910
81.6p
39
Ekaterina Rudakova
Belarus
28:29.170800
+3:20.19920
81.6p
40
Maryna Antsybor
Ukraine
28:30.170920
+3:21.20040
81.6p
41
Kornelia Kubinska
Azs Awf Katowice
28:30.170930
+3:21.20050
81.6p
42
Claudia Nystad
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
28:35.171420
+3:26.20540
81.4p
43
Stefanie Boehler
SC Ibach
28:38.171760
+3:29.20880
81.2p
44
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
28:39.171820
+3:30.20940
81.2p
45
Laura Orgue
Cefuc
28:40.171900
+3:31.21020
81.2p
46
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
28:42.172190
+3:34.21310
81.1p
47
Timeea Sara
Css Gheorgheni
28:52.173190
+3:44.22310
80.6p
48
Anastasia Slonova
Kazakstan
29:01.174080
+3:53.23200
80.3p
49
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
29:02.174110
+3:53.23230
80.3p
50
Ina Lukonina
Belarus
29:08.174770
+3:59.23890
80.0p
51
Vedrana Malec
SK Sljeme
29:13.175220
+4:04.24340
79.8p
52
Olivia Bouffard-nesbitt
Fondeurs Laurentides
29:14.175320
+4:05.24440
79.8p
53
Olga REPNITSYNA
Russia
29:23.176200
+4:14.25320
79.4p
54
Aimee Watson
Nsw Ski Association
29:28.176700
+4:19.25820
79.2p
55
Karolina Grohova
Dukla Liberec
29:32.177100
+4:23.26220
79.1p
56
Magdalena Kozielska
Uks Regle Koscielisko
29:38.177790
+4:30.26910
78.8p
57
Kateryna Serdyuk
Ukraine
29:43.178260
+4:34.27380
78.6p
58
Antoniya Grigorova-burgova
Alexander Logistics
29:44.178380
+4:36.27500
78.6p
59
Yelena Kolomina
Kazakstan
30:02.180180
+4:54.29300
77.9p
60
Jessica YEATON
Australia
30:12.181120
+5:03.30240
77.5p
61
Xanthea Dewez
Wangaratta Ski Club
30:49.184800
+5:40.33920
76.1p
62
Emoke Szocs
Haliho SE
30:58.185730
+5:49.34850
75.8p
63
Viktoriya Lanchakova
Kazakstan
31:00.185940
+5:51.35060
75.7p
64
Xin Li
China
31:03.186290
+5:55.35410
75.6p
65
Esther Bottomley
Birkebeiner Nordic Ski Club
31:15.187400
+6:06.36520
75.2p
65
Nathalie Schwarz
SU Raika Zwettl
31:15.187400
+6:06.36520
75.2p
67
Olga Mandrika
Kazakstan
31:53.191250
+6:44.40370
73.8p
68
Rosana Kiroska
Makedonien
33:08.198740
+7:59.47860
71.3p
69
Anda Muizhniece
Latvia
34:37.207640
+9:28.56760
68.5p
70
Katya Galstyan
Gyumri Winter Sports School
35:39.213880
+10:31.63000
66.7p
-
Tanja Karisik
Romania
23:59:59.8639800
-