Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championships Skiathlon
2015-02-21
Deltävling i
World Championships Falun 2015
<<< World Championships Mass start M
World Championships Team Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Maxim Vylegzhanin
Dinamo Kiev
1:16:25.458490
97.8p
2
Dario Cologna
Val Müstair
1:16:26.458530
+0
97.8p
3
Alex Harvey
Club Nordique Mont St. Anne
1:16:27.458650
+1.60
97.8p
4
Didrik Tønseth
Byåsen IL
1:16:29.458830
+3.240
97.8p
5
Maurice Manificat
Douanes/Agy ST Sigismond
1:16:36.459510
+10.920
97.6p
6
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
1:16:48.460770
+22.2180
97.4p
7
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
1:16:51.461080
+25.2490
97.3p
8
Evgeniy Belov
Russia
1:16:52.461160
+26.2570
97.3p
9
Jean Marc Gaillard
Douanes - Pays Rochois
1:16:53.461250
+27.2660
97.3p
10
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
1:16:57.461680
+31.3090
97.2p
11
Petter jr Northug
Strindheim IL
1:17:05.462410
+39.3820
97.0p
12
Andrew Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
1:17:56.467560
+1:30.8970
96.0p
13
Stanislav Volzhentsev
Dinamo Kiev
1:17:59.467880
+1:33.9290
95.9p
14
Lars Nelson
Åsarna IK
1:18:03.468220
+1:37.9630
95.9p
15
Ilia Chernousov
Russia
1:18:03.468230
+1:37.9640
95.9p
16
Matti Heikkinen
Vantaan Hiihtoseura
1:18:12.469190
+1:47.10600
95.7p
17
Roland Clara
G.S Fiamme Gialle
1:18:17.469690
+1:52.11100
95.6p
18
Michail Semenov
Belarus
1:18:37.471650
+2:11.13060
95.2p
19
Adrien Backscheider
Gerardmer
1:18:53.473200
+2:27.14610
94.9p
20
Keishin Yoshida
Cold Weather Combat Training Unit
1:18:57.473670
+2:31.15080
94.8p
21
Alexey Poltoranin
Kazakstan
1:19:04.474340
+2:38.15750
94.7p
22
Lari Lehtonen
Imatran Urheilijat
1:19:07.474630
+2:41.16040
94.6p
23
Ivan Babikov
Foothills Nordic Ski Club
1:19:09.474870
+2:43.16280
94.6p
24
Clement Parisse
Megeve
1:19:13.475210
+2:47.16620
94.5p
25
Akira Lenting
Team Akira
1:19:18.475790
+2:53.17200
94.4p
26
Iivo Niskanen
Vuokatti Ski Team Kainuu
1:19:19.475840
+2:53.17250
94.4p
27
Jonas Dobler
SC Traunstein
1:19:19.475860
+2:53.17270
94.4p
28
Erik Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
1:19:19.475890
+2:54.17300
94.4p
29
Aivar Rehemaa
Sportclub Sparta
1:19:24.476360
+2:58.17770
94.3p
30
Jonas Baumann
Tambo Splügen
1:19:25.476490
+3:00.17900
94.3p
31
Martin Jaks
Dukla Liberec
1:19:53.479230
+3:27.20640
93.7p
32
David Hofer
C.S Carabinieri Sez.Sci
1:20:03.480220
+3:37.21630
93.6p
33
Paul Constantin Pepene
Cs Dinamo Bucuresti
1:20:04.480330
+3:38.21740
93.5p
34
Sami Jauhojärvi
Vuokatti Ski Team Kainuu
1:20:07.480690
+3:42.22100
93.5p
35
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:20:57.485650
+4:31.27060
92.5p
36
Yury Astapenka
Belarus
1:20:58.485760
+4:32.27170
92.5p
37
Takatsugu Uda
Tokai University
1:21:03.486270
+4:37.27680
92.4p
38
Martin Bajcicak
Skp Strbske Pleso
1:21:48.490700
+5:22.32110
91.6p
39
Veselin Tsinzov
Alexander Logistics
1:21:50.490960
+5:24.32370
91.6p
40
Francesco de Fabiani
CS Esercito
1:22:24.494380
+5:58.35790
91.0p
41
Yerdos Akhmadiyev
Kazakstan
1:22:28.494730
+6:02.36140
90.9p
42
Max Hauke
Wsv Liezen
1:22:29.494860
+6:03.36270
90.9p
43
Karel Tammjarv
Tartu Skiclub
1:23:26.500500
+7:00.41910
89.9p
44
Noah Hoffman
Ski Snowboard Club Vail
1:23:35.501400
+7:09.42810
89.7p
45
Sergey Mikayelyan
Ashocq Cross-Country School
1:23:52.503170
+7:26.44580
89.4p
46
Petr Knop
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
1:23:58.503750
+7:32.45160
89.3p
47
Florian Notz
Tyskland
1:24:07.504630
+7:41.46040
89.2p
48
Kris Freeman
Waterville Valley Bbts
1:24:23.506200
+7:57.47610
88.9p
49
Oleksii Krasovskyi
Ukraine
1:24:43.508250
+8:17.49660
88.6p
50
Jan Srail
SK Nove Mesto Na Morave
1:24:50.508980
+8:24.50390
88.4p
51
Yevgeniy Velichko
Kazakstan
1:26:05.516460
+9:39.57870
87.2p
52
Petrica Hogiu
Css Bistrita
1:26:20.517940
+9:54.59350
86.9p
53
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
1:27:30.524990
+11:05.66400
85.8p
54
Matthew Phillip Gelso
Sun Valley Ski Education Fnd
1:27:52.527130
+11:26.68540
85.5p
55
Artur Yeghoyan
Armenia
1:28:29.530880
+12:03.72290
84.9p
56
Andrew Pohl
New Zealand
1:28:59.533890
+12:34.75300
84.4p
57
Kostiyantyn Yaremenko
Ukraine
1:30:04.540320
+13:38.81730
83.5p
-
Jincai Shang
China
23:59:58.8639700
-
-
Brynjar Leo Kristinsson
Akureyri
23:59:58.8639700
-
-
Yong-jin Cho
South Korea
23:59:58.8639700
-
-
Sjur Røthe
Voss IL
23:59:58.8639700
-
-
Sergei Dolidovich
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Sergey Malyshev
Kazakstan
23:59:58.8639700
-
-
Edi Dadic
Tsk Ravnogorac
23:59:59.8639800
-
-
Callum Watson
Cooma Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Seyed Sattar Seyd
Iran
23:59:59.8639800
-