Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Svensson
I 19 IF
1:42:32.615100
81.9p
2
Jonas Persson
Ersnäs IF
1:46:07.636600
+3:35.21400
78.5p
3
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
1:50:08.660700
+7:36.45500
75.0p
4
Petter Alapää
Luleguttene
1:50:10.660900
+7:38.45700
74.9p
5
Anders Lundbäck
Bodens SK
1:50:12.661100
+7:40.45900
74.9p
6
Stefan Messner
Sävast Ski Team
1:51:16.667500
+8:44.52300
74.0p
7
Magnus Lundbäck
Bodens SK
1:52:17.673600
+9:45.58400
73.2p
8
Fredrik Johansson
Luleguttene
1:53:56.683500
+11:24.68300
71.9p
9
Thomas Johansson
OK Renen
1:55:20.691900
+12:48.76700
70.9p
10
Mattias Nilsson
Lulekamraterna
1:56:36.699500
+14:04.84300
69.9p
11
Espen Taeldal
Bodens SK
1:57:49.706800
+15:17.91600
69.0p
12
Kristian Poromaa
Juonuando IK
2:00:50.724900
+18:18.109700
67.0p
13
Tomas Malmström
Strömnäs GIF
2:06:09.756800
+23:37.141600
63.6p
14
Nicke Juuso
Sunderby SK
2:06:21.758000
+23:49.142800
63.5p
15
Magnus Svanberg
Norrfjärdens IF
2:06:30.758900
+23:58.143700
63.4p
16
Fredrik Apelqvist
Luleå Gjutarens IF
2:07:54.767300
+25:22.152100
62.6p
17
Jouni Suopanki
Haparanda SKT
2:09:59.779800
+27:27.164600
61.4p
18
Anders Borgeryd
Strömnäs
2:11:35.789400
+29:03.174200
60.5p
19
Ronny Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
2:15:20.811900
+32:48.196700
58.5p
20
Jan Johansson
Norrfjärdens IF
2:17:24.824300
+34:52.209100
57.5p
21
Mikael Haliovainio
Studentidrott
2:20:10.840900
+37:38.225700
56.2p
22
Roger Ekebjörk
Strömnäs GIF
2:25:02.870100
+42:30.254900
54.0p
23
BO Häll
Arjeplogs SK
2:25:57.875600
+43:25.260400
53.6p
24
Lars Rönnbäck
Kappa Kraftl Korp
2:28:36.891500
+46:04.276300
52.5p
25
Kay Rung
Friare Liv
2:30:59.905800
+48:27.290600
51.5p
26
Michael Andersson
Råneå SK
2:32:27.914600
+49:55.299400
51.0p
27
Marcus Larsson
Bergnäsets AIK
2:36:13.937200
+53:41.322000
49.5p
28
Peter Arvidsson
Jokkmokks SK
2:44:12.985100
+1:01:40.369900
46.8p
29
Daniel Larsson
Luleguttene
2:54:25.1046400
+1:11:53.431200
43.7p