Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA CUP Riksfinal Ski-Cross
2015-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.8km, Längdskidor, Skicross, Klassisk stil
1
Georg Ersson
Medelpad
2:15.13461
2
Robin Ivansson
Jämtland-Härjedalen
2:18.13753
+2.192
3
Elis Tingelöf
Ångermanland
2:19.13838
+3.277
4
Alfred Eriksson
Dalarna
2:20.13941
+4.380
5
Emil Danielsson
Gästrikland
2:20.13995
+5.434
6
Joel Engberg
Jämtland-Härjedalen
2:23.14248
+7.687
7
Simon Strömberg
Västerbotten
2:23.14299
+8.738
8
Viktor Svensk
Dalarna
2:24.14390
+9.829
9
Linus Westergren
Västerbotten
2:25.14404
+9.843
10
Linus Rydin
Västergötland
2:25.14435
+9.874
11
Isak Lieback
Västergötland
2:26.14500
+10.939
12
Emil Simu
Norrbotten
2:26.14574
+11.1013
13
Pål Jonsson
Norrbotten
2:26.14588
+11.1027
14
Anton Mäkinen
Gästrikland
2:27.14639
+11.1078
15
Arvid Schön
Uppland
2:27.14675
+12.1114
16
Albin Lundqvist
Värmland
2:27.14679
+12.1118
17
Jens Eriksson
Norrbotten
2:28.14771
+13.1210
18
Joel Erntsson
Östergötland
2:28.14778
+13.1217
19
David Sjöberg
Uppland
2:29.14882
+14.1321
20
Jakob Tellsen
Östergötland
2:30.14935
+14.1374
21
Isidor Melander Wiksten
Medelpad
2:30.14986
+15.1425
22
Erik Backlund
Västergötland
2:31.15049
+15.1488
23
Viktor Wiig
Medelpad
2:32.15101
+16.1540
24
Lucas Laagen
Västergötland
2:32.15152
+16.1591
25
Arvid Värmsjö
Värmland
2:32.15189
+17.1628
26
Carl Hedin
Småland
2:32.15199
+17.1638
27
Emil Rapp
Dalarna
2:33.15223
+17.1662
28
Hampus Bodin
Ångermanland
2:34.15335
+18.1774
29
Mårten Gedda
Göteborg
2:34.15338
+18.1777
30
John Hermansson
Dalarna
2:34.15356
+18.1795
31
Truls Gisselman
Hälsingland
2:34.15395
+19.1834
32
Filip Borgström
Medelpad
2:35.15417
+19.1856
33
Dennis Sjöberg
Dalarna
2:35.15495
+20.1934
34
Alexander Melin
Stockholm
2:36.15566
+21.2005
35
Joel Wessman
Östergötland
2:36.15571
+21.2010
36
Mattias Törnqvist
Örebro län
2:36.15589
+21.2028
37
Erik Lindgren
Gästrikland
2:37.15601
+21.2040
38
Victor Lukka
Ångermanland
2:38.15715
+22.2154
39
Christoffer Eriksson
Värmland
2:38.15735
+22.2174
40
Fabian Csiky
Västerbotten
2:38.15747
+22.2186
41
Linus Jonsson
Värmland
2:38.15772
+23.2211
42
Viktor Wallberg
Ångermanland
2:39.15810
+23.2249
43
Oskar Persson
Göteborg
2:39.15839
+23.2278
44
Hugo Ström
Västergötland
2:39.15882
+24.2321
45
Johannes Josefsson
Stockholm
2:40.15945
+24.2384
46
Vincent Johnson
Medelpad
2:40.15994
+25.2433
47
Hugo Jonsson
Värmland
2:41.16022
+25.2461
47
Anton Karlsson
Bohuslän-Dal
2:41.16022
+25.2461
49
Lucas Höiby
Göteborg
2:41.16024
+25.2463
50
Jakob Tapani
Dalarna
2:41.16063
+26.2502
51
Karl Stark
Småland
2:41.16074
+26.2513
52
Jonathan Edman
Västerbotten
2:41.16091
+26.2530
53
Love Kreij
Medelpad
2:42.16109
+26.2548
54
Hugo Hilmersson
Göteborg
2:42.16124
+26.2563
55
Christoffer Näs
Värmland
2:42.16138
+26.2577
56
Erik Karlsson
Västerbotten
2:44.16389
+29.2828
57
Oskar Pettersson
Östergötland
2:44.16392
+29.2831
58
Elias Röstin
Stockholm
2:46.16544
+30.2983
59
Adam Hodin
Gästrikland
2:47.16686
+32.3125
60
Gustav Greus Nilsson
Västerbotten
2:48.16748
+32.3187
61
David Wesslén
Uppland
2:48.16766
+33.3205
62
Melker Elofsson
Småland
2:48.16776
+33.3215
63
Rasmus Rudberg
Östergötland
2:51.17030
+35.3469
64
Hampus Claesson
Uppland
2:51.17090
+36.3529
65
Albin Hallander
Östergötland
2:51.17094
+36.3533
66
Melvin Friis
Bohuslän-Dal
2:52.17159
+36.3598
67
Anton Dahlblom
Halland
2:52.17174
+37.3613
68
Vilhelm Korpela
Ångermanland
2:53.17234
+37.3673
69
Axel Berglund
Västergötland
2:53.17238
+37.3677
70
Albin Toll
Småland
2:53.17256
+37.3695
71
Marius Mathisen
Jämtland-Härjedalen
2:53.17277
+38.3716
72
Olof Eriksson
Jämtland-Härjedalen
2:56.17574
+41.4013
73
Albin Lindgren
Gotland
2:57.17603
+41.4042
74
Ask Abrahamsson
Göteborg
2:57.17610
+41.4049
75
Erik Dahlqvist
Stockholm
2:59.17873
+44.4312
76
Axel Karell
Hälsingland
3:00.17921
+44.4360
77
Ludwig Sandberg
Uppland
3:00.17922
+44.4361
78
Edwin Svensson
Hälsingland
3:02.18115
+46.4554
79
Nils Kylborn
Örebro län
3:02.18136
+46.4575
80
Mattias Österdahl
Gotland
3:02.18137
+46.4576
81
Felix Lindfors
Västerbotten
3:10.18937
+54.5376
82
Carl Svensson
Stockholm
3:18.19747
+1:02.6186
83
Oscar Karlsson
Östergötland
3:33.21238
+1:17.7677
-
Oskar Åslund
Jämtland-Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Edvard Nilsson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Pontus Eriksson
Östergötland
23:59:59.8639800