Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Filipstad Sprint
2015-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 15
0.8km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
1:36.9581
2
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
1:40.9904
3
Maja Eriksson
Filipstads SF
1:40.9912
4
Louise Lindström
Högbo GOIF
1:42.10199
5
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
1:44.10325
6
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
1:51.11079
B-Final
7
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
1:42.10191
8
Alicia Jansson
Filipstads SF
1:45.10465
9
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
1:46.10550
10
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
1:46.10563
11
Olivia Alm
Strömnäs GIF
1:47.10696
12
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
1:51.11071
Kvartsfinal
13
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
1:45.10415
14
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
1:45.10463
15
Emma Jönsson
Östersunds SK
1:46.10503
16
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
1:47.10626
17
Hanna Thorn
Bengtsfors Bois
1:45.10451
18
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
1:46.10508
19
Alice Hellström
Stockviks SF
1:46.10531
20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
1:49.10849
21
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
1:46.10531
22
Elin Schagerström
Garphyttans IF
1:47.10638
23
Louise Adolfsson
SK Bore
1:47.10681
24
Emma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
1:48.10749
25
Lovisa Olsson
Husums IF SK
1:50.10952
26
Maja Westh
SK Bore
1:48.10709
27
Stephanie Jägmo
Dala-Järna IK
1:48.10742
28
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
1:50.10967
29
Johanna Johansson
Tranemo IF
1:51.11055
30
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
1:56.11545
Kval
31
Maja Karlsson
Årjängs IF
1:51.11051
32
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
1:52.11192
33
Johanna Ingard
IK Rex
1:54.11313
34
Frida Vickström
Stockviks SF
1:54.11346
35
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
1:54.11355
36
Lina Nygren
Ulricehamns IF
1:54.11374
37
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
1:54.11393
38
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
1:55.11412
39
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
1:55.11453
40
Lovisa Eriksson
Luleå Gjutarens IF
1:56.11575
41
Axelina Jonsson
Rembo IK
1:56.11578
42
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
1:57.11668
43
Elvira Forslund
Luleå Gjutarens IF
1:59.11807
44
Johanna Dahl
Vårby IK
2:00.11926
45
Sofia Johansson
Bengtsfors Bois
2:00.11944
46
Selma Moqvist
OK Landehof
2:01.12092
47
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
2:03.12297
48
Emma Olsson
Vassunda IF
2:05.12460
49
Malin Nilsson
Tranemo IF
2:18.13749
50
Alva Wesslén
Brottby SK
23:59:59.8639800
50
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
50
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
50
Ella Olsson
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
50
Hanna Jonsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
50
Maria Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
50
Isabella Norell
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
50
Judith Dolleris
Falu IK
23:59:59.8639800
50
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Linn Svahn
Lycksele IF
2
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
3
Maja Petersson
Vårby IK
4
Tilda Jacobsson
Rembo IK
5
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
6
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
B-Final
7
Alva Mikko
IFK Kiruna
8
Sara Thyni
Kalix SK
9
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
10
Nora Jacobsson
Rembo IK
11
Klara Ask
Borås SK
12
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
Kvartsfinal
13
Marlene Eriksson
IFK Kiruna
13
Kristina Axelsson
Sya SK
13
Carolina Yngvesson
Rembo IK
16
Frida Olofsson
Vårby IK
16
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
16
Ida Persson
Högbo GOIF
16
Emma Blixt
Högbo GOIF
16
Tilda Johansson
Skorpeds SK
21
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
21
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
21
Sanna Ångström
Duveds IF
21
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
21
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
26
Anna Herbert
Brottby SK
26
Sara Toreheim
Storvreta IK
26
Sanna Forsman
Öje IF
26
Ida Eriksson
Malungs IF
30
Elin Backén
Svegs IK
23:59:59.8639800
Kval
31
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
1:52.11166
32
Frida Svensson
Filipstads SF
1:53.11217
33
Linn Halvardsson
Åmåls OK
1:53.11270
34
Victoria Andersson
Tranemo IF
1:53.11278
35
Elin Lundberg
Borås SK
1:55.11449
35
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
1:55.11449
37
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
1:55.11469
38
Karin Rönnbäck
Kalix SK
1:56.11503
39
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
1:56.11509
40
Elin Blomberg
Lycksele IF
1:56.11559
41
Sofia Berglund
Storvreta IK
1:56.11560
42
Michela Andreasson
Gillberga SK
1:56.11581
43
Emma Gustafsson
Bodens SK
1:57.11643
44
Gabriella Bengtson
IK Stern
1:58.11776
45
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
1:59.11878
46
Meta Nordesjö
Brottby SK
2:00.11917
47
Maja Landström
Gävle SK
2:01.12095
48
Christina Åkerblom Andersson
Storvreta IK
2:03.12223
49
Frida Cavallin
Högbo GOIF
2:03.12289
50
Emelie Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:09.12837
51
Felicia Konradsson
Lycksele IF
2:12.13135
52
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
52
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
52
Anja Svedholm
Östersunds SK
23:59:59.8639800
52
Jenny Movitz
Borås SK
23:59:59.8639800
H 15
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
William Poromaa
Johannisbergs AIK
2
Erik Engelin
Offerdals SK
3
Jesper Persson
Åsarna IK
4
Petter Dahl
Alnö SK
5
Sven Leander
Åsarna IK
6
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
B-Final
7
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
8
Simon Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
9
Linus Berglund
Järpens SK
10
Anton Björk
Orsa SK
11
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
12
Malte Stefansson
Oxbergs IF
Kvartsfinal
13
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
13
Kim Norberg
Filipstads SF
13
Linus Nilsson
IFK Umeå
16
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
16
Simon Åstot
IFK Umeå
16
Ossian Rosenberg
Duveds IF
16
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
16
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
21
Jonathan Nilsson
Bengtsfors Bois
21
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
21
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
21
Alexander Gidlund
Husums IF SK
21
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
26
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
26
Emil Hagström
Garphyttans IF
26
Filip Öberg
Kalix SK
26
Jonathan Norder
IF Rigor
26
Mattis Brunström
Bodens SK
Kval
31
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:39.9841
32
Adam Boman
Tranemo IF
1:39.9895
33
Harald Carling
Falu IK
1:40.9912
34
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:40.9913
35
Nils Lundgren
Stockviks SF
1:40.9936
36
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
1:40.9937
37
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
1:40.9989
38
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:41.10080
39
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
1:41.10092
40
Kasper Wiken
Åsarna IK
1:41.10093
41
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
1:42.10117
42
William Schultz
IFK Umeå
1:42.10118
43
Johan Lüning
Bålsta SK
1:42.10177
44
Erik Granström
Strömnäs GIF
1:42.10179
45
Thomas Norström
Hällbybrunns IF
1:43.10202
46
Peter Hörstedt
Tranemo IF
1:43.10206
47
Wilhelm Olofsson
IFK Umeå
1:43.10228
48
Martin Mickels
Bålsta SK
1:43.10249
49
William Selander
Spikbodarnas IK
1:43.10289
50
Joel Björkman
Kalix SK
1:43.10297
51
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:45.10413
52
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
1:46.10527
53
Klas Johansson
Tranemo IF
1:46.10532
54
Viktor Ström
IFK Umeå
1:46.10543
55
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:48.10780
56
Loke Östangård
Eksjö SOK
1:48.10795
57
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
1:49.10862
58
Gustav Eneslätt
Täfteå IK
1:51.11048
59
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
1:53.11248
60
Oskar Hammarström
Jättendals IF
1:56.11557
61
William Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
2:05.12469
62
Pontus Olofsson Bierfelt
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
62
Hugo Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
62
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
62
Emil Eliasson
OK Sarven
23:59:59.8639800
62
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
62
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
62
Emil Madstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
62
Arvid Larsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
62
Samuel Oskarsson
SK Leksand
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
Samuel Björn
Rembo IK
3
Sebastian Eriksson
Falu IK
4
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
5
Simon Karlsson
IFK Umeå
6
Felix Forsberg
Järpens SK
B-Final
7
Edvin Nordström
Brottby SK
8
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
9
Elias Andersson
Landsbro IF SK
10
Adam Westman
Alnö SK
11
Alfred Nilsson
Filipstads SF
12
Zackarias Björn
Rembo IK
Kvartsfinal
13
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
13
Filip Kyrö
Högbo GOIF
13
Sebastian Jansson
Sälens IF
13
Leo Johansson
Skillingaryds FK
17
Martin Granberg
Strömnäs GIF
17
Victor Svensson
Vassunda IF
17
Måns Olsson
Offerdals SK
17
Olle Grywenz
Storvreta IK
21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
21
Albin Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
21
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
21
Viktor Jonsson
Åsarna IK
21
Ludvig Jakobsson
Bodens SK
26
Anton Swedberg
Borås SK
26
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
26
Johan Samuelsson
Husums IF SK
26
William Westerlund
Byske SK
26
Christian Olsson
Årjängs IF
Kval
31
Valdemar Nilsson
Bodens SK
1:36.9541
32
Olle Westin
IK Stern
1:36.9548
33
Timor Sandberg
Jättendals IF
1:36.9552
34
Philip Kristoffersson
Alnö SK
1:36.9559
35
Anton Murto
OK Sarven
1:37.9602
36
Johan Herbert
Sundbybergs IK
1:37.9605
37
Emrik Nordgren
Vännäs SK
1:37.9616
38
Kevin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
1:37.9627
39
Oskar Årebäck
Bolidens SK
1:37.9640
40
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
1:37.9662
41
Anton Laine
Kalix SK
1:38.9707
42
Oskar Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
1:38.9722
43
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
1:38.9732
44
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
1:38.9741
45
Richard Engholm
Stöde IF
1:38.9785
46
Jonathan Dahlberg
Byske SK
1:39.9805
47
Andreas Gustafsson
IK Vista
1:40.9911
48
Axel Svensson
Landsbro IF SK
1:40.9929
49
Truls Lindholm
IFK Kiruna
1:40.9940
50
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
1:41.10010
51
Alexander Sjödin
Rembo IK
1:41.10050
52
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
1:42.10157
53
Albin Johansson
Sätra IF
1:44.10310
54
Markus Hägglund
IK Rex
1:44.10334
55
David Nykvist
Sunne SLF
1:45.10407
56
Edwin Franzen
IFK Grängesberg SK
1:46.10597
57
Jon Zachrisson
Svegs IK
1:47.10673
58
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
1:47.10674
59
Adrian Lundberg
Hagfors SF
1:47.10684
60
Vidar Persson
Brottby SK
1:55.11443
61
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
61
David Ljunglund
Falu IK
23:59:59.8639800
61
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
61
Nick Berg
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800