Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2015-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:56:32.699100
86.4p
2
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:56:33.699200
+1
86.4p
3
Simon Lageson
Åsarna IK
2:02:13.733200
+5:41.34000
81.7p
4
Thommy Larsson
Team ROG
2:05:05.750400
+8:33.51200
79.5p
5
Erik Viklund
Skellefteå XC
2:06:56.761500
+10:24.62300
78.1p
6
Martin Eriksson
WSP Sundsvall
2:08:19.769800
+11:47.70600
77.1p
7
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:10:44.784300
+14:12.85100
75.4p
8
Daniel Granberg
Mellansels IF
2:10:56.785500
+14:24.86300
75.3p
9
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:11:17.787600
+14:45.88400
75.1p
10
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:12:26.794500
+15:54.95300
74.3p
11
Sven Emil Wallin
Trångsvikens IF
2:12:54.797300
+16:22.98100
74.0p
12
Jörgen Roos
Östersunds SK
2:13:27.800600
+16:55.101400
73.6p
13
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:15:38.813700
+19:06.114500
72.3p
14
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
2:17:33.825200
+21:01.126000
71.1p
15
Martin Melander
Alnö Race Team
2:19:53.839200
+23:21.140000
69.7p
16
Göran Bäckman
Kemira IF
2:21:02.846100
+24:30.146900
69.1p
17
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
2:22:29.854800
+25:57.155600
68.3p
18
Peter Spångberg
IF Berguven
2:22:39.855800
+26:07.156600
68.2p
19
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:22:44.856300
+26:12.157100
68.1p
20
Måns-Erik Frank
Östersunds SK
2:22:56.857500
+26:24.158300
68.0p
21
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:22:57.857600
+26:25.158400
68.0p
22
Christer Olsson
Hägglunds Skidor
2:23:53.863200
+27:21.164000
67.5p
23
Anders Eriksson
IKJ Haninge
2:25:11.871000
+28:39.171800
66.8p
24
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:25:42.874100
+29:10.174900
66.5p
25
Magnus Gisselman
Rehns BK
2:26:14.877300
+29:42.178100
66.2p
26
Johan Holmlund
Redema Elit
2:26:41.880000
+30:09.180800
66.0p
27
Kristian Ek
Ekarna
2:27:06.882500
+30:34.183300
65.8p
28
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:27:33.885200
+31:01.186000
65.6p
29
Gunnar Caap
Brännans IF
2:28:02.888100
+31:30.188900
65.3p
30
John Arvidsson
Häggenås SK
2:31:49.910800
+35:17.211600
63.5p
31
Martin Jonsson
Marieby GIF
2:32:00.911900
+35:28.212700
63.4p
32
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:32:51.917000
+36:19.217800
63.0p
33
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:33:48.922700
+37:16.223500
62.5p
34
Anders Nordin
Lucksta IF
2:33:50.922900
+37:18.223700
62.5p
35
Mats Wiklund
Skanska IF
2:34:26.926500
+37:54.227300
62.2p
36
Niclas Bärj
Rehns BK
2:34:38.927700
+38:06.228500
62.1p
37
Jonas Jonsson
Skanska IF
2:36:02.936100
+39:30.236900
61.5p
38
Erik Norin
Sundsvalls OK
2:36:28.938700
+39:56.239500
61.3p
39
Mikael Djupsjöbacka
OK Lindena
2:38:33.951200
+42:01.252000
60.4p
40
Johan Molander
Bälinge IF
2:38:36.951500
+42:04.252300
60.4p
41
Mattias Lindahl
Sundsvalls OK
2:38:52.953100
+42:20.253900
60.2p
42
Per Almqvist
AXA Sports Club
2:40:38.963700
+44:06.264500
59.5p
43
Thorbjörn Johnsson
Hudiksvalls IF
2:41:05.966400
+44:33.267200
59.3p
44
Erik Memmi
Halmstad OK
2:41:13.967200
+44:41.268000
59.3p
45
Martin Vestman
Bondsjöhöjdens IK
2:42:05.972400
+45:33.273200
58.9p
46
Johan Nylander
Sundsvalls OK
2:42:40.975900
+46:08.276700
58.7p
47
Staffan Abrahamsson
AXA Sports Club
2:43:36.981500
+47:04.282300
58.3p
48
Mats Millén
SOK
2:44:29.986800
+47:57.287600
57.9p
49
Mikael Lindberg
Njurunda SK
2:44:43.988200
+48:11.289000
57.8p
50
Christian Strid
Alnö Race Team
2:44:48.988700
+48:16.289500
57.8p
51
Johannes Hallberg
Peab Fritid
2:45:23.992200
+48:51.293000
57.6p
52
Daniel Lundberg
AXA Sports Club
2:45:32.993100
+49:00.293900
57.5p
53
Erik Redfors
No Club
2:46:30.998900
+49:58.299700
57.1p
54
Stefan Adersten
Klubblös
2:47:24.1004300
+50:52.305100
56.8p
55
Ulrik Norberg
Telia IoFF
2:48:15.1009400
+51:43.310200
56.5p
56
Johan Ekman
Visborgs OK
2:48:25.1010400
+51:53.311200
56.4p
57
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
2:51:40.1029900
+55:08.330700
55.2p
58
Anders Eriksson
If Spirit IF
2:53:37.1041600
+57:05.342400
54.5p
59
Fredrik Pontén
Valmet FK
2:54:14.1045300
+57:42.346100
54.3p
60
Johan Persson
Jättendals IF
2:54:22.1046100
+57:50.346900
54.2p
61
Joakim Schenell
Sundbybergs IK
2:54:41.1048000
+58:09.348800
54.1p
62
Greger Brändström
Bondsjöhöjdens IK
2:54:57.1049600
+58:25.350400
54.0p
63
Michael Ericsson
Erikslunds SK
2:55:13.1051200
+58:41.352000
53.9p
64
Johan Östman
IKSU Längdskidor
2:56:14.1057300
+59:42.358100
53.6p
65
Erik Pihlo
OK Ravinen
2:56:19.1057800
+59:47.358600
53.6p
66
Andreas Hennriksson
Spirit IF
2:56:40.1059900
+1:00:08.360700
53.4p
67
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
2:57:58.1067700
+1:01:26.368500
53.0p
68
Fredrik Hellqvist
Brånan Boys & Girls
2:58:58.1073700
+1:02:26.374500
52.7p
69
Jörgen Widmark
Klubblös
2:59:57.1079600
+1:03:25.380400
52.3p
70
Martin Hässler
Sundsvalls OK
3:00:03.1080200
+1:03:31.381000
52.3p
71
Tommy Fondelius
No Club
3:00:06.1080500
+1:03:34.381300
52.3p
72
Örjan Fröjd
SOK
3:00:19.1081800
+1:03:47.382600
52.2p
73
Mattias Larsson
Storvreta IK
3:01:09.1086800
+1:04:37.387600
52.0p
74
Tomas Borg
Sundbybergs IK
3:01:37.1089600
+1:05:05.390400
51.8p
75
Carl Martinez
Team ROG
3:01:51.1091000
+1:05:19.391800
51.7p
76
Karl-Arne Nordström
Erikslunds SK
3:01:56.1091500
+1:05:24.392300
51.7p
77
Mikael Fridlund
Selånger SOK
3:02:01.1092000
+1:05:29.392800
51.7p
78
Markus Fridlund
Selånger SOK
3:02:02.1092100
+1:05:30.392900
51.7p
79
Johan Mattiasson
Sundbybergs IK
3:03:33.1101200
+1:07:01.402000
51.2p
80
Jacob Westman
Sundbybergs IK
3:04:03.1104200
+1:07:31.405000
51.0p
81
Sebastian Österlund
Sweco IF
3:04:23.1106200
+1:07:51.407000
50.9p
82
Johan Sandrieser
Njurunda SK
3:05:34.1113300
+1:09:02.414100
50.6p
83
Mats Jakobsson
Nobel Aktiv
3:07:30.1124900
+1:10:58.425700
50.0p
84
Nicklas Myhrgren
Rog IK
3:08:12.1129100
+1:11:40.429900
49.8p
85
Henrik Saarela
Klubblös
3:10:04.1140300
+1:13:32.441100
49.2p
86
Thomas Edström
Klubblös
3:11:27.1148600
+1:14:55.449400
48.9p
87
Mattias Andersson
If Spirit IF
3:11:49.1150800
+1:15:17.451600
48.8p
88
Magnus Carlsson
Klubblös
3:12:55.1157400
+1:16:23.458200
48.4p
89
Mathias Sahlander
Atea IFF
3:15:14.1171300
+1:18:42.472100
47.8p
90
Gunnar Johansson
IK Fjäll
3:16:17.1177600
+1:19:45.478400
47.5p
91
Bo Hellenbrandt
Bergsjö IF
3:19:35.1197400
+1:23:03.498200
46.7p
92
Anders Ek
Ekarna
3:20:01.1200000
+1:23:29.500800
46.5p
93
Thomas Hansson
Ytterhogdals IK
3:20:15.1201400
+1:23:43.502200
46.5p
94
Fredrik Lundgren
Lucksta IF
3:20:23.1202200
+1:23:51.503000
46.4p
95
Daniel Westin
Klubblös
3:21:49.1210800
+1:25:17.511600
46.1p
96
Jonas Eriksson
Alnö Race Team
3:23:14.1219300
+1:26:42.520100
45.7p
97
Peter Norberg
Bergeforsens SK
3:23:35.1221400
+1:27:03.522200
45.6p
98
Uno Kallström
Häggenås SK
3:24:07.1224600
+1:27:35.525400
45.5p
99
Joakim Hellgren
Svala IF
3:24:18.1225700
+1:27:46.526500
45.5p
100
Max Östlund
Klubblös
3:24:35.1227400
+1:28:03.528200
45.4p
101
Robert Johansson
No Club
3:25:25.1232400
+1:28:53.533200
45.2p
102
Mathias Hultdin
Klubblös
3:26:23.1238200
+1:29:51.539000
45.0p
103
Per-Erik Decker
Torpshammars IF
3:31:46.1270500
+1:35:14.571300
43.7p
104
Marcus Silfver
Klubblös
3:31:57.1271600
+1:35:25.572400
43.7p
105
Joachim Jonsson
AXA Sports Club
3:32:58.1277700
+1:36:26.578500
43.4p
106
Per Rosén
Söderhamns Skidkamrater
3:36:18.1297700
+1:39:46.598500
42.7p
107
Aleksei Landychev
Härnösand Skidförening Brännan
3:37:24.1304300
+1:40:52.605100
42.5p
108
Andreas Kjellman
Lucksta IF
3:40:46.1324500
+1:44:14.625300
41.7p
109
Roger Nyström
Anundsjö IF
3:41:13.1327200
+1:44:41.628000
41.7p
110
Björn Abelsson
Sundsvalls OK
4:00:18.1441700
+2:03:46.742500
38.1p
111
Emil Holmgren
Klubblös
4:02:51.1457000
+2:06:19.757800
37.6p
112
Andreas Mattsson
Lucksta IF
4:05:02.1470100
+2:08:30.770900
37.3p
113
Martin Håsaether
Tynderö IK
4:14:41.1528000
+2:18:09.828800
35.7p
114
Martin Hellberg
AXA Sports Club
4:14:44.1528300
+2:18:12.829100
35.7p
115
Eric Boström
Indals IF
4:15:31.1533000
+2:18:59.833800
35.6p
116
Henrik Ek
Ekarna
5:19:45.1918400
+3:23:13.1219200
28.0p
-
Michael Larsson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Rolf Johansson
Sundsvalls OK
23:59:58.8639700
-
-
Göran Persson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Bosse Olsson
Söderhamns Skidkamrater
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Selin
High coast ultra rc
23:59:58.8639700
-
-
Cajo Klemetz
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
-
Sven-Åke Brandås
Söderhamns Skidkamrater
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Dahlen
Tynderö IK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Skoogh
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Reino Martin
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Lennart Åslin
Delsbo IF
23:59:58.8639700
-
-
markus welander
AXA Sports Club
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Westerlund
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Rikard Holmgren
Timrå Sok
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Vendin
Lidingö skidklubb
23:59:58.8639700
-
-
Christian Thorgerzon
Redema Elit
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Nilsson
Kovlands IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Sandström
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
Per Rönnberg
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Cederlund
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Lars Kirksaeter
Trondheim skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Kirksaeter
Strindheim ski
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Lindström
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Elmo Teesaar
Klubblös
23:59:59.8639800
-
-
Nikolaus Söderström
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Burström
SK Järven
23:59:59.8639800
-
-
Erik Svensson
Dunderklumpens if
23:59:59.8639800
-
-
Johan Nyman
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Wiselquist
Sweco IF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Gustafsson
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Erik Flodin
Timrå Sok
23:59:59.8639800
-