Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp
2015-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Hilmersson
Göteborgs SK
1:07:10.402930
78.6p
2
Sara Lindberg
IF Hagen SK
1:08:32.411150
+1:22.8120
77.1p
3
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
1:09:18.415710
+2:07.12680
76.2p
4
Hanna Jansson
Lidingö
1:10:40.423940
+3:30.20910
74.7p
5
Agneta Göthberg
Göteborg
1:14:16.445590
+7:06.42560
71.1p
6
Camilla Wallin
Älvsby IF SK
1:16:21.458060
+9:11.55030
69.2p
7
Sara Kruse Eén
Göteborg
1:16:41.460020
+9:30.56990
68.9p
8
Karin Johnsson
Göteborg
1:21:13.487290
+14:03.84260
65.0p
9
Lena Wallström
Tidaholm
1:22:31.495010
+15:20.91980
64.0p
10
Helena Martinsson
Skövde
1:22:35.495440
+15:25.92410
64.0p
11
Maria Sahlén
Skövde
1:23:09.498850
+15:59.95820
63.5p
12
Martina Einås
OK Skogshjortarna
1:35:05.570400
+27:54.167370
55.6p
13
Anna Karlsson
Kungälv
1:38:32.591180
+31:22.188150
53.6p
14
Tanja Renfors
Karlsborg
1:40:02.600180
+32:52.197150
52.8p
15
Magdalena Persson
Mölndal
1:41:25.608420
+34:14.205390
52.1p
16
Camilla Jacobsson
IK Stern
1:42:17.613620
+35:06.210590
51.6p
17
Therese Häggsjö
Herrljunga Skid o OL
1:43:34.621330
+36:24.218300
51.0p
18
Eva Andersson
Sätilla Basket
1:43:48.622750
+36:38.219720
50.9p
19
Anja Johnsson Ohrankämmen
Göteborg
1:44:12.625150
+37:02.222120
50.7p
20
Arja Johansson
Skövde
1:47:02.642180
+39:52.239150
49.3p
21
Eva-britt Jansson
Tidaholm SOK Sisu
1:49:17.655610
+42:06.252580
48.3p
22
Ann-sofie Ewerlöf
Uddevalla SK
1:49:47.658660
+42:37.255630
48.1p
23
Annika Möller
Trollhättan
1:50:27.662680
+43:17.259650
47.8p
24
Gun Engström
IF Hagen SK
1:53:37.681680
+46:27.278650
46.5p
25
Linda Korpås
Herrljunga Skid o OL
1:56:17.697600
+49:06.294570
45.4p
26
Monica Rönnerman
Skövde
1:56:59.701820
+49:48.298790
45.2p
27
Jenny Von Sydow
Göteborg
1:58:01.708020
+50:50.304990
44.8p
28
Josefin Ohlson
Mariestads FK
2:00:16.721590
+53:06.318560
43.9p
29
Åsa Andersson
Sätilla Basket
2:00:39.723810
+53:28.320780
43.8p
30
Linda Lagervall
IK Stern
2:04:11.745060
+57:01.342030
42.5p
31
Ida Karlsson
Skövde
2:11:55.791460
+1:04:45.388430
40.0p
32
Anna-lena Öhman
Trollhättan
2:12:45.796480
+1:05:35.393450
39.8p
33
Johanna Hermansson
Vänersborg
2:16:13.817210
+1:09:02.414180
38.8p
34
Sandra Bjerke
Falköpings AIK SK
2:19:48.838730
+1:12:37.435700
37.8p
35
Annika Bjerke
Falköpings AIK SK
2:19:50.838910
+1:12:39.435880
37.8p
36
Marie Magnusson
Skövde
2:26:33.879270
+1:19:23.476240
36.0p
37
Anna Karlsson
Skövde
2:30:08.900710
+1:22:57.497680
35.2p
38
Sofia Blomfelt
Alingsås
2:34:21.926040
+1:27:11.523010
34.2p
39
Alexandra Sjöholm Hylén
Mölndal
2:40:04.960350
+1:32:54.557320
33.0p
-
Marie Olsson
Kungälv
23:59:58.8639700
-
-
Lena Nilsson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Birgitta Johansson
Töreboda
23:59:58.8639700
-