Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lo spåret
2015-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
2:37:03.942200
57.4p
2
Yvonne Carina Magnil
Filipstads SF
2:59:27.1076600
+22:24.134300
48.6p
3
Elin Balkåsen
SK Bore
3:02:08.1092700
+25:05.150400
47.8p
4
Tina Öljymäki
Motala Aif SK
3:04:22.1106100
+27:19.163800
47.1p
5
Susanne Sandvik
Hällefors SK
3:24:46.1228500
+47:43.286200
41.5p
6
Linda Engström
Ställbergs IK
3:25:55.1235400
+48:52.293100
41.2p
7
Katarina Ström
Karlstad
3:51:16.1387500
+1:14:13.445200
35.9p
8
Anna Olsson
FK Friskus Varberg
3:53:05.1398400
+1:16:02.456100
35.6p
-
Cathrine Suber
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Louise Suber
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Sandra Johansson
Karlstad
23:59:59.8639800
-
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:09:44.778300
73.7p
2
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
2:09:48.778700
+4.300
73.7p
3
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:12:53.797200
+3:09.18800
71.4p
4
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
2:13:58.803700
+4:14.25300
70.6p
5
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:14:01.804000
+4:17.25600
70.6p
6
Anders Bromander
IFK Västerås SK
2:14:27.806600
+4:43.28200
70.3p
7
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:14:27.806600
+4:43.28200
70.3p
8
Peter Gustavsson
Team Esplanad
2:17:04.822300
+7:20.43900
68.5p
9
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:19:45.838400
+10:01.60000
66.8p
10
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:19:49.838800
+10:05.60400
66.7p
11
Vilgot Österlund
Norbergs OK
2:20:06.840500
+10:22.62100
66.6p
12
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:20:24.842300
+10:40.63900
66.4p
13
Johan Ånger
Hällefors SK
2:20:39.843800
+10:55.65400
66.2p
14
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:25:09.870800
+15:25.92400
63.6p
15
Per Johan Norman
Kristinehamns OK
2:25:12.871100
+15:28.92700
63.5p
16
Petter Larsson
Storådalens SK
2:26:16.877500
+16:32.99100
62.9p
17
Johan Malmkvist
Högsjö GF
2:27:44.886300
+18:00.107900
62.1p
18
Conny Carlsson
Hällefors SK
2:28:24.890300
+18:40.111900
61.8p
19
Mikael Axelsson
Hällefors SK
2:28:53.893200
+19:09.114800
61.5p
20
Peter Mårtensson
Axa SC
2:30:21.902000
+20:37.123600
60.7p
21
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:32:10.912900
+22:26.134500
59.8p
22
Jonas Fogelberg
Sisu Forshaga SK
2:32:20.913900
+22:36.135500
59.7p
23
Lars Hedfeldt
Hällefors SK
2:34:46.928500
+25:02.150100
58.5p
24
Johan Håkansson
Wedevågs IF
2:35:39.933800
+25:55.155400
58.1p
25
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:35:51.935000
+26:07.156600
58.0p
26
Åke Svensson
Sisu Forshaga SK
2:35:59.935800
+26:15.157400
57.9p
27
Rasmus Viitanen
Hällefors SK
2:38:22.950100
+28:38.171700
56.8p
28
Lars Carlsson
Wedevågs IF
2:40:31.963000
+30:47.184600
55.9p
29
Pasi Väisänen
Karlslunds IF SF
2:41:46.970500
+32:02.192100
55.3p
30
Jonas Lundberg
Brandsbols SK
2:42:57.977600
+33:13.199200
54.8p
31
Gunnar Lindhe
Rolls-Royce IF
2:47:14.1003300
+37:30.224900
53.1p
32
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:47:17.1003600
+37:33.225200
53.1p
33
Niklas Pettersson
Norabygdens SK
2:47:43.1006200
+37:59.227800
52.9p
34
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
2:57:46.1066500
+48:02.288100
49.2p
35
Fredrik Rådström
Hällefors SK
3:00:48.1084700
+51:04.306300
48.2p
36
Erik Pettersson
Östansjö SK
3:07:45.1126400
+58:01.348000
46.0p
37
Lars-Åke Lindholm
Frövi IK
3:15:57.1175600
+1:06:13.397200
43.7p
38
Mattias Andersson
Hällefors SK
3:18:15.1189400
+1:08:31.411000
43.1p
39
Joshua Bender
Skinnskatteberg
3:27:10.1242900
+1:17:26.464500
40.9p
-
Tommy Sundberg
Hällefors SK
23:59:58.8639700
-
-
Robert Modig
Hällefors SK
23:59:58.8639700
-
-
Rikard Juvel
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Jansson
Forshaga
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Andersson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Benny Engström
Storådalens SK
23:59:58.8639700
-
-
Lars-erik Odén
Enköpings Aif
23:59:59.8639800
-
-
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Mattson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Andersson
Arboga
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Sjöholm
Enköpings Aif
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Partanen
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Crelle Johansson
Norrköping
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:18:13.469200
-
2
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
1:19:51.479000
+1:38.9700
-
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jessica Lindqvist
Källbottens IK
3:18:07.1188600
43.1p
2
Anna Edman
Hällefors SK
3:18:20.1189900
+13.1200
43.1p
3
Louise Beskow
Sundbybergs IK
3:37:12.1303100
+19:05.114400
38.7p
4
Kristina Eckerwall
Kumla
3:57:12.1423100
+39:05.234400
34.9p
5
Marie-thérese Sundberg
Örebro
3:57:13.1423200
+39:06.234500
34.9p
6
Martina Bornedal
Lidingö
3:59:56.1439500
+41:49.250800
34.4p
7
Camilla Asplund
Lindesberg
4:03:56.1463500
+45:49.274800
33.8p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Lekeborn
Lindesberg
2:26:34.879300
62.8p
2
Fredrik Berg
Hällefors SK
2:28:40.891900
+2:06.12500
61.6p
3
Jonas Axelsson
Kristinehamns OK
2:31:01.906000
+4:27.26600
60.4p
4
Ola Hellström
Hällefors SK
2:42:09.972800
+15:35.93400
55.2p
5
Mathias Landin
Granbergsdals IF
2:42:58.977700
+16:24.98300
54.8p
6
Patrik Nilsen
Karlstad
2:44:31.987000
+17:57.107600
54.2p
7
Johan Beskow
Sundbybergs IK
2:44:35.987400
+18:01.108000
54.2p
8
Jim Persson
Kumla
2:46:27.998600
+19:53.119200
53.4p
9
Tomas Nilsson
Axa SC
2:46:39.999800
+20:05.120400
53.3p
10
Mattias Gullberg
Karlskoga
2:46:45.1000400
+20:11.121000
53.3p
11
Jonas Johansson
Hammarö GF
2:47:05.1002400
+20:31.123000
53.1p
12
Ulf Eriksson
Hällefors SK
2:47:35.1005400
+21:01.126000
52.9p
13
Nicklas Partanen
Filipstads SF
2:47:39.1005800
+21:05.126400
52.9p
14
Stefan Poohl
Karlskoga
2:47:54.1007300
+21:20.127900
52.8p
15
Per Börjesson
Östansjö SK
2:53:13.1039200
+26:39.159800
50.8p
16
Michael Bergkvist
Hällefors SK
2:57:28.1064700
+30:54.185300
49.3p
17
Ingvar Nilsson
Hällefors SK
2:58:29.1070800
+31:55.191400
49.0p
18
Robert Funke
Mariestads FK
2:58:47.1072600
+32:13.193200
48.9p
19
Jan Reuter
Granbergsdals IF
3:00:34.1083300
+34:00.203900
48.3p
20
Cristoffer Stockman
Kumla
3:02:01.1092000
+35:27.212600
47.8p
21
Anders Nord
Ludvika
3:08:33.1131200
+41:59.251800
45.8p
22
Dan Bodinger
Kristinehamns OK
3:08:52.1133100
+42:18.253700
45.7p
23
Per-Henry Persson
Norabygdens SK
3:09:40.1137900
+43:06.258500
45.5p
24
Johan Dahlgren
Kumla
3:12:45.1156400
+46:11.277000
44.6p
25
Henrik Nordin
Lindesberg
3:14:02.1164100
+47:28.284700
44.2p
26
Anders Ekroth
Filipstads SF
3:17:12.1183100
+50:38.303700
43.4p
27
Hans Karlsson
Degerfors OK
3:17:57.1187600
+51:23.308200
43.2p
28
Thomas Pettersson
Askersund
3:23:55.1223400
+57:21.344000
41.7p
29
Johan Heinerud
Göteborg
3:27:24.1244300
+1:00:50.364900
40.8p
30
Tommie Pettersson
Örebro
3:28:56.1253500
+1:02:22.374100
40.5p
31
Roger Ström
Örebro
3:29:50.1258900
+1:03:16.379500
40.3p
32
Bruno Bystrand
Skinnskatteberg
3:33:30.1280900
+1:06:56.401500
39.5p
33
Fredrik Öster
Lindesberg
3:33:48.1282700
+1:07:14.403300
39.4p
34
Gunnar Gradmark
Stockholm
3:36:09.1296800
+1:09:35.417400
38.9p
35
Erik Andersson
Lindesberg
3:37:00.1301900
+1:10:26.422500
38.7p
36
Mats Eriksson
Nora
3:39:51.1319000
+1:13:17.439600
38.1p
37
Peter Ericsson
Nora
3:43:45.1342400
+1:17:11.463000
37.3p
38
Per Bornedal
Hallsberg
3:59:56.1439500
+1:33:22.560100
34.4p
39
Bang Engström
Haninge SOK
4:03:56.1463500
+1:37:22.584100
33.8p
40
Emil Thilja
Västerås
4:17:37.1545600
+1:51:03.666200
31.7p
41
Björn Sörman
Lindesberg
4:31:45.1630400
+2:05:11.751000
29.8p
42
Tomas Jakobssom
Västerås
4:38:46.1672500
+2:12:12.793100
29.0p
D 21 Motion
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Danielsson
Garphyttans IF
1:30:32.543100
-
2
Ingrid Jansson
Hällefors SK
1:43:46.622500
+13:14.79300
-
3
Cecilia Eriksson
Hällefors SK
1:44:33.627200
+14:01.84000
-
4
Maud Sundén Mossberg
Kopparbergs IF
2:02:56.737500
+32:24.194300
-
H 21 Motion
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Danielsson
Garphyttans IF
1:30:33.543200
-
2
Sören Grip
Hällefors SK
1:38:40.591900
+8:07.48600
-
3
Håkan Mossberg
Kopparbergs IF
1:49:31.657000
+18:58.113700
-
4
Patrik Bergman
Hällefors SK
2:00:35.723400
+30:02.180100
-
-
Johan Bolander
Sollentuna
23:59:58.8639700
-