Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vargloppet
2006-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Andersson
Sunne SLF
1:42:00.611900
78.2p
2
Per-Anders Östberg
Landöns IF
1:42:01.612000
+1
78.2p
3
Lars Åslin
Delsbo IF
1:42:01.612000
+1
78.2p
4
Per Persson
Jämtkraft IF
1:42:07.612600
+7.600
78.1p
5
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
1:44:24.626300
+2:24.14300
76.4p
6
Mattias Bolander
Hybo AIK
1:45:44.634300
+3:44.22300
75.5p
7
Hans Östling
Brovallens IF
1:50:07.660600
+8:07.48600
72.5p
8
Erik Nilsson
Edsbyns SK
1:51:21.668000
+9:21.56000
71.7p
9
Mats Larsson
Tandsbyns IF
1:52:00.671900
+10:00.59900
71.2p
10
Anders Ottosson
IF Strategen
1:52:51.677000
+10:51.65000
70.7p
11
Hans Jansson
Föne IK
1:53:30.680900
+11:30.68900
70.3p
12
John Hero
Kinnaströms SK
1:54:56.689500
+12:56.77500
69.4p
13
Bengt Skyttberg
Östersunds SK
1:55:47.694600
+13:47.82600
68.9p
14
Magnus Godin
Edsbyns SK
1:56:29.698800
+14:29.86800
68.5p
15
Peter Norin
Hybo AIK
1:58:39.711800
+16:39.99800
67.2p
16
Mattias Lind
Hybo AIK
2:01:44.730300
+19:44.118300
65.5p
17
Elof Höglund
Timrå SOK
2:02:22.734100
+20:22.122100
65.2p
18
Magnus Embretzén
Föne IK
2:03:16.739500
+21:16.127500
64.7p
19
Bertil Stridh
Kilafors SK
2:03:55.743400
+21:55.131400
64.4p
20
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:05:09.750800
+23:09.138800
63.7p
21
Björn Steffen
Hybo AIK
2:05:10.750900
+23:10.138900
63.7p
22
Janne Wikner
Ramsjö SK
2:05:38.753700
+23:38.141700
63.5p
23
Mattias Åberg
Bondsjöhöjdens IK
2:05:50.754900
+23:50.142900
63.4p
24
Ulf Kämpe
Föne IK
2:05:54.755300
+23:54.143300
63.4p
25
Mats Elverstig
Föne IK
2:07:10.762900
+25:10.150900
62.7p
26
Lars Bergman
Erikslunds SK
2:08:07.768600
+26:07.156600
62.3p
27
Lennart Åslin
Delsbo IF
2:08:22.770100
+26:22.158100
62.2p
28
Olle Wickman
Hybo AIK
2:09:12.775100
+27:12.163100
61.8p
29
Hans Andersson
Jättendals IF
2:10:41.784000
+28:41.172000
61.1p
30
Henry Lingesten
Järpens SK
2:11:55.791400
+29:55.179400
60.5p
31
Magnus Stillmark
Njutångers IF
2:15:26.812500
+33:26.200500
58.9p
32
Urban Östlund
Föne IK
2:15:36.813500
+33:36.201500
58.8p
33
Michael Westman
Hybo AIK
2:16:11.817000
+34:11.205000
58.6p
34
Christer Moberg
Njutångers IF
2:19:00.833900
+37:00.221900
57.4p
35
Kjell-Erik Pihlström
Njutångers IF
2:25:59.875800
+43:59.263800
54.7p
36
Lars Englund
Bollnäs SK
2:27:38.885700
+45:38.273700
54.0p
37
Anders Persson
Föne IK
2:27:47.886600
+45:47.274600
54.0p
38
Lars Jansson
Hybo AIK
2:30:39.903800
+48:39.291800
53.0p
39
Jens Pihlström
Njutångers IF
2:36:20.937900
+54:20.325900
51.0p
40
Stig-Åke Nordström
Östavall IF
2:36:50.940900
+54:50.328900
50.9p
41
Tommy Groth
Gävle SK
2:45:01.990000
+1:03:01.378000
48.3p
42
Östen Jonsson
Njutångers IF
2:45:56.995500
+1:03:56.383500
48.1p
43
Lars Jonsson
Njutångers IF
2:46:31.999000
+1:04:31.387000
47.9p
44
Bengt-Olov Nordström
Östavall IF
2:46:58.1001700
+1:04:58.389700
47.8p
45
Tobias Jansson
Hybo AIK
2:49:54.1019300
+1:07:54.407300
47.0p
46
Dan Krantz
Hybo AIK
2:51:04.1026300
+1:09:04.414300
46.6p