Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2015-03-29
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Haldo Hansson
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frode Estil
Lierne IL
1:58:37.711600
81.5p
2
Jan Olav Smalås
Spillum IL
2:00:20.721900
+1:43.10200
80.2p
3
Frode Smevik
Byåsen IL
2:00:43.724200
+2:06.12500
79.9p
4
Mikal Homble
Bjerke IL
2:03:16.739500
+4:39.27800
77.9p
5
Henry Martin Forfod
Malm IL
2:06:19.757800
+7:42.46100
75.7p
6
Jörgen Roos
Östersunds SK
2:06:52.761100
+8:15.49400
75.3p
7
Hans Tore Riibe
Hamar SK
2:07:16.763500
+8:39.51800
75.1p
8
Andreas Vannebo
Spillum IL
2:07:52.767100
+9:15.55400
74.7p
9
Bjønar Aksnes
Helgådal IL
2:09:30.776900
+10:53.65200
73.6p
10
Erlend Skutberg
Inderøy IL
2:09:48.778700
+11:11.67000
73.4p
11
Steinar Hanem
Hattfjelldal IL
2:09:49.778800
+11:12.67100
73.4p
12
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:10:58.785700
+12:21.74000
72.6p
13
Jogeir Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:11:44.790300
+13:07.78600
72.1p
14
Ralf Andersson
Hotings IF
2:15:00.809900
+16:23.98200
70.1p
15
Ole Leirvik
Spillum IL
2:15:48.814700
+17:11.103000
69.6p
16
Nils Opdahl
E-nor
2:16:22.818100
+17:45.106400
69.3p
17
Håvard Overland
Snåsa IL
2:17:05.822400
+18:28.110700
68.9p
18
Tore Sundvik
Namdalseid IL
2:18:43.832200
+20:06.120500
67.9p
19
Torgeir Olsen
Trondhjems Skl
2:18:45.832400
+20:08.120700
67.9p
20
Robert Hunnestad
Nexans Bil
2:19:37.837600
+21:00.125900
67.4p
21
Leif Kjesbu
Ogndal IL
2:20:21.842000
+21:44.130300
67.0p
22
Rolf Jørgen Bredesen
Sømna IL
2:22:38.855700
+24:01.144000
65.8p
23
Einar Kvemo
Lierne IL
2:23:14.859300
+24:37.147600
65.5p
24
Andreas Overrein
Ogndal IL
2:24:42.868100
+26:05.156400
64.7p
25
Ola Eggen
Ksk
2:25:18.871700
+26:41.160000
64.4p
26
Marius Støre Govatsmark
Ranheim SKIKL
2:27:20.883900
+28:43.172200
63.4p
27
Tomas Sandvik
Otterøy IL
2:29:17.895600
+30:40.183900
62.5p
28
Roar Oerdal
Trondhjems Skl
2:29:43.898200
+31:06.186500
62.3p
29
Jim Juliussen
Sykehuset Namsos
2:30:11.901000
+31:34.189300
62.0p
30
Mårten Eneberg
Spikbodarnas IK
2:31:11.907000
+32:34.195300
61.6p
31
Terje Limandvik
Sprek OG Gla Bonde
2:31:28.908700
+32:51.197000
61.5p
32
Arnt Frode Derås
Bangsund IL
2:31:47.910600
+33:10.198900
61.3p
33
Patrik Lundgren
Lierne IL
2:32:51.917000
+34:14.205300
60.8p
34
Kjell Ove P Tiller
Leksdal IL
2:33:30.920900
+34:53.209200
60.5p
35
Martin Ohlsson
Rödön SK
2:34:01.924000
+35:24.212300
60.3p
36
Øyvind Skarstad
Sprek OG Gla Bonde
2:35:24.932300
+36:47.220600
59.7p
36
Kristian Stein Røset
Henning Sl
2:35:24.932300
+36:47.220600
59.7p
38
Jann Olav Lande
337 Skv
2:36:55.941400
+38:18.229700
59.0p
39
Tor Arne Aune
Åsbygda IL
2:38:30.950900
+39:53.239200
58.4p
40
Børre Furulund
Overhalla IL
2:38:47.952600
+40:10.240900
58.3p
41
Dan Leo L Totland
Team MN Byggservice
2:40:56.965500
+42:19.253800
57.4p
42
Nick Barrable
OK Ravinen
2:46:37.999600
+48:00.287900
55.2p
43
Johan Jansson
Hägersta GF
3:09:46.1138500
+1:11:09.426800
47.7p
44
Anders Eidsvaag
Melhus Kommune
3:10:36.1143500
+1:11:59.431800
47.5p
45
Johan Östrand
IFK Aspudden
3:24:00.1223900
+1:25:23.512200
44.1p
46
Daniel Becker
Terrible Tuesdays
3:45:37.1353600
+1:47:00.641900
39.5p
-
Aslak Overland
Team Maarud
23:59:59.8639800
-
-
Carl-fredrik Yri
Rödön SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lindeberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jon Olav Bjørhusdal
Sandnes IL
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Anders Vikan
Botnan IL
23:59:59.8639800
-
-
Ottar Anton Kaldal
Namdalseid IL
23:59:59.8639800
-
-
Per Erik Opseth
Holeværingen
23:59:59.8639800
-
-
Sigmund Grimstad
NTNUI
23:59:59.8639800
-