Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2015-02-14
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Flyktingloppet
Haldo Hansson >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eddie Edström
Stockviks SF
46:06.276540
87.6p
2
Olof Roos
Östersunds SK
46:06.276550
+0
87.6p
3
Torben Svensson
Järpens SK
46:08.276700
+1.60
87.6p
4
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
46:08.276730
+1.90
87.6p
4
Olof Jonsson
Duveds IF
46:08.276730
+1.90
87.6p
6
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
46:09.276840
+3.200
87.5p
7
Henrik Ottosson
Åsarna IK
46:10.276930
+3.290
87.5p
8
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
46:10.276970
+4.330
87.5p
9
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
46:33.279210
+26.2570
86.7p
10
Elias Dahl
Offerdals SK
46:43.280210
+36.3570
86.4p
11
Gustav Rotvold
Åsarna IK
46:46.280530
+39.3890
86.3p
12
Carl Rotvold
Åsarna IK
46:48.280720
+41.4080
86.2p
13
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
47:25.284450
+1:19.7810
85.0p
14
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
48:57.293620
+2:50.16980
82.2p
15
Erik Strindlund
Östersunds SK
49:12.295110
+3:05.18470
81.8p
16
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
49:14.295310
+3:07.18670
81.7p
17
John Leander
Åsarna IK
50:19.301890
+4:13.25250
79.8p
18
Jesper Thor
Åsarna IK
51:17.307660
+5:11.31020
78.2p
19
Arvid Jonsson
Duveds IF
51:38.309760
+5:32.33120
77.6p
20
Arvid Vänn
Stockviks SF
51:41.310020
+5:34.33380
77.6p
21
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
51:45.310490
+5:39.33850
77.4p
22
Emil Bennermo
Hybo AIK
51:47.310670
+5:41.34030
77.4p
23
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
51:52.311120
+5:45.34480
77.3p
24
Tobias Olsson
Åsarna IK
52:15.313480
+6:09.36840
76.7p
25
Viktor Jonsson
Åsarna IK
52:47.316620
+6:40.39980
75.9p
26
Sven Leander
Åsarna IK
53:09.318810
+7:02.42170
75.3p
27
Jesper Tottie
Störd och stolt
53:47.322680
+7:41.46040
74.3p
28
Albert Jónsson
Sfí
55:09.330810
+9:02.54170
72.4p
29
Markus Grann
Sunne SLF
56:55.341440
+10:49.64800
70.0p
30
Kasper Wiken
Åsarna IK
57:52.347110
+11:45.70470
68.8p
31
Håkan Lageson
Åsarna IK
58:03.348260
+11:57.71620
68.6p
32
Henrik Millestu
Utrikes SK
59:11.355050
+13:05.78410
67.2p
33
Axel Åslund
Hedesunda IF
1:00:07.360620
+14:00.83980
66.1p
34
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
1:00:09.360890
+14:03.84250
66.0p
35
Martin Göransson
Ås
1:00:46.364540
+14:40.87900
65.4p
36
Karl Sterner
Rörösjöns IK
1:04:31.387090
+18:25.110450
61.4p
37
Marcus Hjortsfeldt
Östersunds SK
1:04:32.387190
+18:26.110550
61.3p
38
Kjell Jonsson
Nordannäldens IK
1:04:58.389710
+18:51.113070
60.9p
39
Sumiya Masato
Japan
1:05:48.394790
+19:42.118150
60.1p
40
Nils-Peter Kling
Sweden
1:05:50.394910
+19:43.118270
60.1p
41
Andreas Björns
Hede SK
1:06:23.398200
+20:16.121560
59.6p
42
Tommy Lahdenperä
Undersåkers IF
1:07:53.407260
+21:47.130620
58.2p
43
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
1:07:54.407350
+21:48.130710
58.2p
44
Roger Grann
Sunne SLF
1:07:57.407690
+21:51.131050
58.1p
45
Lennart Åslund
Hedesunda IF
1:08:41.412090
+22:35.135450
57.5p
46
Lars-Erik Bäckman
Hede SK
1:09:35.417420
+23:28.140780
56.7p
47
Ingemar Sterner
Rörösjöns IK
1:09:38.417740
+23:31.141100
56.6p
48
Rune Åslund
Åsarna IK
1:10:49.424880
+24:43.148240
55.6p
49
Karaki Yuki
Japan
1:13:22.440190
+27:16.163550
53.6p
50
Olof Roos
Gräftåvallens SK
1:13:26.440540
+27:19.163900
53.6p
51
Hampus Millestu
Utrikes SK
1:13:28.440780
+27:22.164140
53.6p
52
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
1:14:19.445860
+28:13.169220
52.9p
53
Göran Johansson
Tvärreds IF
1:15:05.450430
+28:58.173790
52.4p
54
Einar Larsson
IF Livskvalité
1:17:04.462370
+30:58.185730
50.9p
55
Niclas Lundgren
Fjällgymnasiet
1:18:29.470850
+32:23.194210
50.0p
56
Jakob Gyllenbåga
Störd och stolt
1:20:33.483250
+34:27.206610
48.7p
57
Ola Lindgren
FUB
1:20:34.483360
+34:28.206720
48.6p
58
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:23:39.501810
+37:32.225170
46.8p
59
Urban Johansson
Tvärreds IF
1:24:34.507370
+38:28.230730
46.3p
60
Torbjörn Hägesten
Ragunda IF
1:24:46.508570
+38:40.231930
46.1p
61
Erik Färnlund
Hede
1:25:24.512330
+39:17.235690
45.8p
62
Oskar Gyllenbåga
Störd och stolt
1:35:53.575290
+49:47.298650
40.6p
63
Mats Eriksson
Störd och stolt
1:36:06.576580
+50:00.299940
40.5p
64
Tomas Lindgren
Störd och stolt
2:03:22.740130
+1:17:15.463490
31.3p
65
Daniel Raush
Störd och stolt
2:03:27.740610
+1:17:20.463970
31.3p
-
Max Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Karlsson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Olof Vahlström
Fjällgymnasiet
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-