Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tynderö Cupen
2014-12-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Tynderö IK
Plats: Söråkers Skidstadion
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
22:55.137468
95.2p
2
Anton Karlsson
Åsarna IK
24:20.145979
89.7p
3
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
24:21.146028
89.7p
H 18
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
19:21.116031
80.0p
2
Andreas Hamrin
Alnö SK
20:34.123380
75.2p
3
Elias Olofsson
Vårby IK
20:35.123412
75.2p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:00.83979
2
Alice Hellström
Stockviks SF
15:25.92449
3
Lovisa Olsson
Husums IF SK
15:52.95129
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
12:45.76496
80.9p
2
Alicia Persson
Stockviks SF
13:45.82411
73.7p
3
Filippa Lindman
Stockviks SF
13:58.83763
72.2p
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
13:49.82891
73.2p
2
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
13:53.83295
72.7p
3
Linnea Stark
Stockviks SF
14:24.86326
69.6p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
12:26.74547
83.6p
2
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
12:56.77562
79.5p
3
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
13:53.83263
72.8p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
William Poromaa
Johannisbergs AIK
13:32.81170
2
Petter Dahl
Alnö SK
14:28.86723
3
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
14:59.89863
D 12
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
8:05.48428
2
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
8:45.52449
3
Lia Jenhagen
Alnö SK
8:50.52944
D 14
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Magdalena Nilsson
Högåkers OK
7:31.45095
2
Nora Lignell
Lucksta IF
7:44.46337
3
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
8:16.49569
H 12
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Vikström
Stockviks SF
8:17.49623
2
Carl Gustafsson
Vårby IK
8:43.52254
3
Arve Lignell
Lucksta IF
8:44.52317
H 14
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rasmus Westerlund
IF Strategen
7:23.44235
2
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
7:32.45108
3
Viktor Wiig
IF Strategen
7:46.46577
D 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
7:13.43218
2
Emma Strand
Selånger SOK
7:35.45414
3
Wilma Larsson
Stockviks SF
7:36.45542
H 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
5:45.34440
2
Simon Nordlander
Stockviks SF
6:06.36551
3
Hugo Nordlander
Stockviks SF
6:09.36860
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Norrskogssvängen 2014
Delsborullen 2014
Rollerski World Cup Sollefteå Free 2014
Rollerski World Cup Sollefteå Uphill 2014
Sundsvalls ungdomsspel individuell 2014
SUIF Skidan 2014
Åstöloppet 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan