Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten dag 1
2014-12-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Söderlund
Malungs IF
24:37.147600
2
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
24:57.149600
+20.1900
3
Hampus Lindblom
Åsarna IK
25:07.150600
+30.2900
4
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
25:13.151200
+36.3500
5
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
25:15.151400
+38.3700
6
Jack Impola
SK Bore
25:22.152100
+45.4400
7
Axel Bergsten
Axa SC
25:29.152800
+52.5100
8
Joakim Engström
IFK Mora SK
25:33.153200
+56.5500
9
Lars Suther
IFK Mora SK
25:39.153800
+1:02.6100
10
Albin Jonsson
Högbo GOIF
25:59.155800
+1:22.8100
11
Måns Sunesson
Sellnäs IF
26:03.156200
+1:26.8500
12
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
26:07.156600
+1:30.8900
13
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
26:14.157300
+1:37.9600
14
Ronny Wedin
Norbergs SK
26:27.158600
+1:50.10900
15
Oscar Bergström
IFK Mora SK
26:34.159300
+1:57.11600
16
Joel Lager
Garphyttans IF
26:36.159500
+1:59.11800
17
Patrik Lind
Tunafors SK
26:45.160400
+2:08.12700
18
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
27:05.162400
+2:28.14700
19
Adam Steen
Falun Borlänge SK
27:06.162500
+2:29.14800
20
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
27:07.162600
+2:30.14900
21
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
27:14.163300
+2:37.15600
22
Erik Simberg
SK Bore
27:43.166200
+3:06.18500
23
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
27:49.166800
+3:12.19100
24
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
28:00.167900
+3:23.20200
25
Marcus Johansson
Gillberga SK
28:09.168800
+3:32.21100
26
Jesper Brofjärd
Borås SK
28:31.171000
+3:54.23300
27
Andreas Blohm
Filipstads SF
28:34.171300
+3:57.23600
28
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
28:58.173700
+4:21.26000
29
Johan Nilsson
Edsbyns SK
28:59.173800
+4:22.26100
30
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
29:00.173900
+4:23.26200
31
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
29:13.175200
+4:36.27500
32
Jonas Böhlmark
Högbo GOIF
30:03.180200
+5:26.32500
33
Emil Folkesson
Nybro Ski
30:09.180800
+5:32.33100
34
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
30:30.182900
+5:53.35200
35
David Olofsson
IFK Skövde SK
30:39.183800
+6:02.36100
36
Johan Flynning
Södertälje IF
30:50.184900
+6:13.37200
37
Nils Nordlander
IFK Skövde SK
31:24.188300
+6:47.40600
38
Rasmus Andersson
Malungs IF
31:59.191800
+7:22.44100
D 21
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Svan
Vansbro AIK SK
20:54.125300
2
Johanna Skottheim
Sälens IF
22:15.133400
+1:21.8000
3
Lena Wiklund
Högbo GOIF
24:12.145100
+3:18.19700
4
Frida Börjesson
Stockholms RK
26:02.156100
+5:08.30700
5
Agnes Wilkenson
Gävle SK
26:30.158900
+5:36.33500
6
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
27:51.167000
+6:57.41600
H 18
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
18:48.112700
2
Adam Gillman
Garphyttans IF
19:17.115600
+29.2800
3
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
19:37.117600
+49.4800
4
Alexander Karlsson
Källbottens IK
19:51.119000
+1:03.6200
5
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
20:05.120400
+1:17.7600
6
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
20:17.121600
+1:29.8800
7
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
20:18.121700
+1:30.8900
8
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
20:20.121900
+1:32.9100
9
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
20:30.122900
+1:42.10100
10
Gabriel Strid
Sunne SLF
20:32.123100
+1:44.10300
10
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
20:32.123100
+1:44.10300
12
Axel Jutterström
IFK Mora SK
20:55.125400
+2:07.12600
13
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
20:56.125500
+2:08.12700
14
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
21:05.126400
+2:17.13600
15
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
21:12.127100
+2:24.14300
16
William Westerlund
Falu IK
21:17.127600
+2:29.14800
17
Albin Persson
Tranemo IF
21:22.128100
+2:34.15300
18
Simon Lundberg
Hagfors SF
21:27.128600
+2:39.15800
19
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
21:30.128900
+2:42.16100
20
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
21:34.129300
+2:46.16500
21
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
21:35.129400
+2:47.16600
21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
21:35.129400
+2:47.16600
23
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
21:38.129700
+2:50.16900
24
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
21:40.129900
+2:52.17100
25
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
21:46.130500
+2:58.17700
26
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
22:27.134600
+3:39.21800
27
Jonatan Palander
Sellnäs IF
22:33.135200
+3:45.22400
28
Elis Berg
Sunne SLF
22:42.136100
+3:54.23300
29
Jens Filipsson
Sunne SLF
22:52.137100
+4:04.24300
30
Elias Edvinsson
Hagfors SF
23:27.140600
+4:39.27800
31
Joakim Ståhl
Järbo IF
23:28.140700
+4:40.27900
32
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
23:38.141700
+4:50.28900
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filip Danielsson
Garphyttans IF
18:09.108800
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
18:21.110000
+12.1100
3
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
18:57.113600
+48.4700
4
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
19:10.114900
+1:01.6000
5
Emil Thyrèn
Trönö IK
20:02.120100
+1:53.11200
5
Daniel Södersten
Orsa SK
20:02.120100
+1:53.11200
7
Sebastian Olsson
SK Bore
20:31.123000
+2:22.14100
8
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
20:43.124200
+2:34.15300
9
Jonas Persson
Trönö IK
21:50.130900
+3:41.22000
10
Emil Bennermo
Hybo AIK
22:01.132000
+3:52.23100
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
14:48.88700
2
Ida Persson
Högbo GOIF
15:01.90000
+13.1200
3
Tilda Jacobsson
Rembo IK
15:07.90600
+19.1800
4
Louise Lindström
Högbo GOIF
15:18.91700
+30.2900
5
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
15:19.91800
+31.3000
6
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
15:27.92600
+39.3800
7
Nora Jacobsson
Rembo IK
15:27.92600
+39.3800
8
Maja Eriksson
Filipstads SF
15:30.92900
+42.4100
9
Judith Dolleris
Falu IK
15:32.93100
+44.4300
10
Ella Olsson
Sågmyra SK
15:49.94800
+1:01.6000
11
Maja Westh
SK Bore
16:10.96900
+1:22.8100
12
Axelina Jonsson
Rembo IK
16:10.96900
+1:22.8100
13
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
16:17.97600
+1:29.8800
14
Carolina Yngvesson
Rembo IK
16:31.99000
+1:43.10200
15
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
16:35.99400
+1:47.10600
16
Maja Karlsson
Årjängs IF
16:39.99800
+1:51.11000
17
Alicia Jansson
Filipstads SF
17:02.102100
+2:14.13300
18
Maja Andersson
Ockelbo SK
17:10.102900
+2:22.14100
19
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
17:37.105600
+2:49.16800
20
Emma Wilkenson
Gävle SK
18:49.112800
+4:01.24000
21
Emma Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
19:52.119100
+5:04.30300
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Thalin
Svegs IK
13:55.83400
2
Sofie Oskarsson
SK Leksand
13:58.83700
+3.200
3
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
14:04.84300
+9.800
4
Mathilda Ruus
Åsarna IK
14:51.89000
+56.5500
5
Linn Gustafsson
Filipstads SF
14:53.89200
+58.5700
5
Moa Olsson
SK Bore
14:53.89200
+58.5700
7
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
14:54.89300
+59.5800
8
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:02.90100
+1:07.6600
9
Emma Jonsson
Åsarna IK
15:07.90600
+1:12.7100
10
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
15:18.91700
+1:23.8200
11
Madelene Melin
Malungs IF
15:19.91800
+1:24.8300
12
Mikaela Eriksen
SK Bore
15:38.93700
+1:43.10200
13
Matilda Melén
Falu IK
16:18.97700
+2:23.14200
14
Moa Westh
SK Bore
16:21.98000
+2:26.14500
15
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
16:22.98100
+2:27.14600
16
Evelina Lax
Nässjö SF
16:29.98800
+2:34.15300
17
Ida Wånggren
Motala Aif SK
16:41.100000
+2:46.16500
18
Elin Theander
Malungs IF
16:47.100600
+2:52.17100
19
Maja Lilja
IK Fryken
17:08.102700
+3:13.19200
20
Linnéa Svärd
Gävle SK
17:13.103200
+3:18.19700
21
Elvira Olsson
Gävle SK
23:05.138400
+9:10.54900
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Wadman
IFK Mora SK
13:54.83300
2
Sandra Olsson
Malungs IF
13:56.83500
+2.100
3
Evelina Sutro
IFK Mora SK
14:15.85400
+21.2000
4
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
14:45.88400
+51.5000
5
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
14:54.89300
+1:00.5900
5
Angelica Johansson
IFK Mora SK
14:54.89300
+1:00.5900
7
Jennifer Forsmark
Malungs IF
15:15.91400
+1:21.8000
8
Heléne Nilsson
Brandsbols SK
15:27.92600
+1:33.9200
9
Elin Karlsson
OK Borgen
15:46.94500
+1:52.11100
10
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
16:03.96200
+2:09.12800
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
12:33.75200
2
Jesper Persson
Åsarna IK
13:18.79700
+45.4400
3
David Ljunglund
Falu IK
13:24.80300
+51.5000
4
Johan Herbert
Sundbybergs IK
13:25.80400
+52.5100
5
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
13:32.81100
+59.5800
6
Sebastian Eriksson
Falu IK
13:37.81600
+1:04.6300
7
Jonathan Norder
IF Rigor
13:38.81700
+1:05.6400
8
Viktor Jonsson
Åsarna IK
13:39.81800
+1:06.6500
9
Alfred Nilsson
Filipstads SF
13:44.82300
+1:11.7000
9
Jonathan Nilsson
Bengtsfors Bois
13:44.82300
+1:11.7000
11
Emil Simonsson
Lima IF
13:45.82400
+1:12.7100
12
Zackarias Björn
Rembo IK
13:46.82500
+1:13.7200
13
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
13:48.82700
+1:15.7400
14
Samuel Björn
Rembo IK
13:53.83200
+1:20.7900
15
Anton Björk
Orsa SK
13:58.83700
+1:25.8400
16
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
13:59.83800
+1:26.8500
17
Filip Kyrö
Högbo GOIF
14:08.84700
+1:35.9400
18
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
14:11.85000
+1:38.9700
19
Samuel Oskarsson
SK Leksand
14:16.85500
+1:43.10200
20
Sven Leander-göransson
Åsarna IK
14:29.86800
+1:56.11500
21
Christian Olsson
Årjängs IF
14:48.88700
+2:15.13400
22
Emil Hagström
Garphyttans IF
14:49.88800
+2:16.13500
23
Alexander Sjödin
Rembo IK
14:56.89500
+2:23.14200
24
Thim Modig
Sälens IF
15:01.90000
+2:28.14700
25
Harald Carling
Falu IK
15:16.91500
+2:43.16200
25
Pontus Olofsson Bierfelt
Hällbybrunns IF
15:16.91500
+2:43.16200
27
David Höglund
IFK Mora SK
15:21.92000
+2:48.16700
27
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
15:21.92000
+2:48.16700
29
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
15:22.92100
+2:49.16800
29
Thomas Norström
Hällbybrunns IF
15:22.92100
+2:49.16800
29
Mika Koskinen
Sågmyra SK
15:22.92100
+2:49.16800
32
Loke Östangård
Eksjö SOK
15:24.92300
+2:51.17000
33
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
16:11.97000
+3:38.21700
34
Adrian Lundberg
Hagfors SF
16:52.101100
+4:19.25800
35
Anton Andersson
Garphyttans IF
17:28.104700
+4:55.29400
H 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lars Ericsson
Stockviks SF
14:22.86100
2
Tomas Olaspers
Orsa SK
14:27.86600
+5.400
3
Jacob Gustafsson
IFK Mora SK
14:32.87100
+10.900
4
Klas Johansson
Tranemo IF
14:36.87500
+14.1300
5
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
14:40.87900
+18.1700
6
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
14:50.88900
+28.2700
7
Nicklas Ström
Väsby SK
15:09.90800
+47.4600
8
Håkan Melin
Sundbybergs IK
15:21.92000
+59.5800
9
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
15:33.93200
+1:11.7000
10
Per Melèn
Falu IK
15:42.94100
+1:20.7900
11
Peter Karlsson
Tunafors SK
15:43.94200
+1:21.8000
12
Björn Albinsson
Väsby SK
16:07.96600
+1:45.10400
13
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
16:18.97700
+1:56.11500
14
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
16:19.97800
+1:57.11600
15
Magnus Gisselman
Rehns BK
16:47.100600
+2:25.14400
16
Niklas Björklund
Norrbärke SK
16:51.101000
+2:29.14800
17
Mikael Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
16:53.101200
+2:31.15000
18
Lennart Karlsson
Älvdalens IF SK
17:00.101900
+2:38.15700
19
Lars Gunnarsson
Malungs IF
17:02.102100
+2:40.15900
20
Jörgen Granevald
Älvdalens IF SK
17:32.105100
+3:10.18900
21
Jimmy Skord
Älvdalens IF SK
18:03.108200
+3:41.22000
22
Klas Öberg
Täby IS SK
18:10.108900
+3:48.22700
23
Benny Olsson
Älvdalens IF SK
18:33.111200
+4:11.25000
24
Joacim Altberg
Högbo GOIF
18:40.111900
+4:18.25700
25
Håkan Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
18:46.112500
+4:24.26300
26
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
18:48.112700
+4:26.26500
27
Per-Olof Thoris
Älvdalens IF SK
20:23.122200
+6:01.36000
28
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
20:34.123300
+6:12.37100
29
David Holm
Täby IS SK
21:50.130900
+7:28.44700
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
7:27.44600
2
Sara Andersson
IFK Mora SK
8:11.49000
+44.4300
3
Malin Oskarsson
SK Leksand
8:38.51700
+1:11.7000
4
Maja Heikki
Sälens IF
8:46.52500
+1:19.7800
5
Jenny Persson
Sälens IF
8:46.52500
+1:19.7800
6
Linn Palmberg
Högbo GOIF
8:47.52600
+1:20.7900
7
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
8:56.53500
+1:29.8800
8
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:58.53700
+1:31.9000
9
Ida Garfvè
IFK Mora SK
9:00.53900
+1:33.9200
10
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
9:03.54200
+1:36.9500
11
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
9:07.54600
+1:40.9900
12
Ellen Björk
Orsa SK
9:10.54900
+1:43.10200
13
Klara Borg
Oxvretens SK
9:32.57100
+2:05.12400
14
Matilda Bandefur
Idre SK
9:38.57700
+2:11.13000
15
Lina Rydén
IFK Mora SK
9:48.58700
+2:21.14000
16
Malin Ryss
IFK Mora SK
9:53.59200
+2:26.14500
17
Emma Olaspers
Orsa SK
10:16.61500
+2:49.16800
18
Lova Ryberg
Kvarnsvedens GOIF SK
10:17.61600
+2:50.16900
19
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
10:22.62100
+2:55.17400
20
Agnes Westrin
Trönö IK
10:27.62600
+3:00.17900
21
Elsa Andersson
Dala-Järna IK
10:34.63300
+3:07.18600
22
Sanna Bäck
Svegs IK
10:45.64400
+3:18.19700
23
Alma Olsson
Garphyttans IF
10:47.64600
+3:20.19900
24
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
10:53.65200
+3:26.20500
25
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
10:55.65400
+3:28.20700
26
Emma Almqvist
Särna SK
11:16.67500
+3:49.22800
27
Sofia Leandersson
Älvdalens IF SK
11:38.69700
+4:11.25000
28
Elin Schröder
Älvdalens IF SK
13:55.83400
+6:28.38700
29
Mathilda Gabrielsson
Älvdalens IF SK
15:35.93400
+8:08.48700
30
Elvira Dahlberg
Älvdalens IF SK
16:47.100600
+9:20.55900
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
7:15.43400
2
Emma Eriksson
Filipstads SF
7:28.44700
+13.1200
3
Ella Georgsson
Högbo GOIF
7:50.46900
+35.3400
4
Alva Björk
Orsa SK
7:52.47100
+37.3600
5
Linnea Sjödin
Rembo IK
7:54.47300
+39.3800
5
Linn Tapani
Sågmyra SK
7:54.47300
+39.3800
5
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
7:54.47300
+39.3800
8
Klara Andersson
Dala-Järna IK
8:01.48000
+46.4500
9
Wilma Björkman
IFK Mora SK
8:03.48200
+48.4700
10
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
8:05.48400
+50.4900
11
Kajsa Rapp
SK Leksand
8:07.48600
+52.5100
12
Tilda Ström
Dala-Järna IK
8:13.49200
+58.5700
12
Andrea Aulin
Eksjö SOK
8:13.49200
+58.5700
14
Ida Olaspers
Orsa SK
8:15.49400
+1:00.5900
15
Julia Hansson
Svegs IK
8:16.49500
+1:01.6000
16
Elsa Persson
IK Fryken
8:20.49900
+1:05.6400
16
Petra Forsman
Öje IF
8:20.49900
+1:05.6400
16
Alva Andersson
Dala-Järna IK
8:20.49900
+1:05.6400
19
Gabriella Thors
Malungs IF
8:25.50400
+1:10.6900
20
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
8:29.50800
+1:14.7300
21
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
8:34.51300
+1:19.7800
22
Josefin Lindström
Högbo GOIF
8:35.51400
+1:20.7900
23
Matilda Bäck
Svegs IK
8:36.51500
+1:21.8000
24
Wilma Björn
SK Bore
8:40.51900
+1:25.8400
25
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
8:45.52400
+1:30.8900
26
Alva Andreasson
IK Fryken
8:47.52600
+1:32.9100
27
Ebba Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:55.53400
+1:40.9900
28
Alice Heldt Cassel
Källbottens IK
8:56.53500
+1:41.10000
28
Linda Forsby
Årjängs IF
8:56.53500
+1:41.10000
30
Amanda Hedström
Ekshärads SF
8:57.53600
+1:42.10100
31
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:06.54500
+1:51.11000
32
Maria Eidhagen Harrouch
Högbo GOIF
9:13.55200
+1:58.11700
33
Malin Olofsson Bierfeldt
Hällbybrunns IF
9:38.57700
+2:23.14200
34
Julia Gunnarsson
Malungs IF
9:44.58300
+2:29.14800
35
Alva Andersson
Lima IF
9:58.59700
+2:43.16200
36
Lisa Leandersson
Älvdalens IF SK
10:25.62400
+3:10.18900
37
Maja Kurjenkallio
Hvetlanda SK
10:26.62500
+3:11.19000
38
Emma Ling
IF Hallby SOK
10:29.62800
+3:14.19300
39
Hilda Lingman
Trönö IK
10:41.64000
+3:26.20500
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
7:27.44600
2
Elias Danielsson
Högbo GOIF
7:52.47100
+25.2400
3
Gabriel Norder
IF Rigor
8:00.47900
+33.3200
4
Filip Björkman
IFK Mora SK
8:03.48200
+36.3500
5
Hjalmar Berg
Sunne SLF
8:07.48600
+40.3900
6
Albin Gezelius
IFK Mora SK
8:08.48700
+41.4000
7
Christoffer Lindgren
Falu IK
8:09.48800
+42.4100
8
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
8:15.49400
+48.4700
9
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
8:17.49600
+50.4900
9
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
8:17.49600
+50.4900
11
Jacob Larsson
IFK Mora SK
8:20.49900
+53.5200
12
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
8:23.50200
+56.5500
13
Fabian Nordgren
Falu IK
8:32.51100
+1:05.6400
14
Erik Franzén
Idre SK
8:33.51200
+1:06.6500
15
Christian Eriksson
Årjängs IF
8:35.51400
+1:08.6700
15
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
8:35.51400
+1:08.6700
17
Arvid Täpp Almlöf
IK Jarl Rättvik
8:36.51500
+1:09.6800
18
Lukas Jonsson
Årjängs IF
8:41.52000
+1:14.7300
19
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
8:42.52100
+1:15.7400
20
Hugo Ström
Dala-Järna IK
8:43.52200
+1:16.7500
21
Joel Wiberg
Älvdalens IF SK
8:48.52700
+1:21.8000
22
Markus Melén
Falu IK
8:57.53600
+1:30.8900
23
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:59.53800
+1:32.9100
24
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
9:17.55600
+1:50.10900
25
Markus Almgren
Orsa SK
9:25.56400
+1:58.11700
26
Simon Karlsson Holmer
IFK Mora SK
9:32.57100
+2:05.12400
27
Erik Åkerman
Älvdalens IF SK
9:37.57600
+2:10.12900
28
Alexander Hampus
Idre SK
10:03.60200
+2:36.15500
29
Anton Fors
Dala-Järna IK
10:14.61300
+2:47.16600
30
Samuel Karlsson
Tunafors SK
10:22.62100
+2:55.17400
31
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
10:52.65100
+3:25.20400
32
Edvin Mäkinen
Högbo GOIF
10:58.65700
+3:31.21000
33
Erik Ling
IF Hallby SOK
12:18.73700
+4:51.29000
34
Rasmus Larsson
Älvdalens IF SK
19:48.118700
+12:21.74000
35
Mikael Tekeste
Älvdalens IF SK
27:17.163600
+19:50.118900
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
6:53.41200
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
6:56.41500
+3.200
3
Edvard Nilsson
Filipstads SF
6:58.41700
+5.400
4
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:07.42600
+14.1300
5
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
7:33.45200
+40.3900
6
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
7:36.45500
+43.4200
7
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
7:41.46000
+48.4700
8
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
7:42.46100
+49.4800
9
Jakob Tapani
Sågmyra SK
7:44.46300
+51.5000
10
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
7:47.46600
+54.5300
11
Alexander Melin
Sundbybergs IK
7:48.46700
+55.5400
11
John Hermansson
IFK Mora SK
7:48.46700
+55.5400
11
Per Jutterström
IFK Mora SK
7:48.46700
+55.5400
14
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
7:49.46800
+56.5500
15
Albin Berger
Domnarvets GOIF
7:50.46900
+57.5600
15
Hugo Johnson
Brandsbols SK
7:50.46900
+57.5600
17
David Borg
Oxvretens SK
7:54.47300
+1:01.6000
17
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
7:54.47300
+1:01.6000
19
Truls Gisselman
Rehns BK
7:56.47500
+1:03.6200
20
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
8:00.47900
+1:07.6600
21
Emil Granstedt
Eksjö SOK
8:01.48000
+1:08.6700
22
Gustav Björklund
IFK Mora SK
8:05.48400
+1:12.7100
23
Carl Hedin
Eksjö SOK
8:06.48500
+1:13.7200
24
Linus Jonsson
Årjängs IF
8:10.48900
+1:17.7600
25
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
8:12.49100
+1:19.7800
26
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
8:18.49700
+1:25.8400
27
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
8:19.49800
+1:26.8500
28
Måns Jernberg
Lima IF
8:29.50800
+1:36.9500
29
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
8:40.51900
+1:47.10600
30
Fabian Hermansson
Filipstads SF
8:43.52200
+1:50.10900
31
Olof Hedin
Eksjö SOK
8:52.53100
+1:59.11800
32
Alexander Halvarsson
IFK Mora SK
8:57.53600
+2:04.12300
33
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
9:28.56700
+2:35.15400
34
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
9:48.58700
+2:55.17400
35
Joel Björklund
Norrbärke SK
10:36.63500
+3:43.22200
36
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
10:45.64400
+3:52.23100
37
Emil Andersson
Älvdalens IF SK
11:23.68200
+4:30.26900
38
Axel Thoris
Älvdalens IF SK
12:58.77700
+6:05.36400
39
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
13:01.78000
+6:08.36700
40
Adam Hahlin
Älvdalens IF SK
18:11.109000
+11:18.67700
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
6:07.36600
2
Alva Ersson
IFK Mora SK
6:16.37500
+9.800
3
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
6:20.37900
+13.1200
4
Julia Björn
SK Bore
6:39.39800
+32.3100
5
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
6:48.40700
+41.4000
6
Philippa Eriksson
Filipstads SF
6:50.40900
+43.4200
7
Emilia Tysk
IFK Mora SK
7:01.42000
+54.5300
8
Anna Karlsson
Årjängs IF
7:02.42100
+55.5400
8
Ellen Bengtsson
Orsa SK
7:02.42100
+55.5400
10
Elin Gezelius
IFK Mora SK
7:11.43000
+1:04.6300
11
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
7:21.44000
+1:14.7300
12
Lisa Göthe
Orsa SK
7:51.47000
+1:44.10300
12
Selma Ardefelt
Särna SK
7:51.47000
+1:44.10300
12
Mila Forstman
Särna SK
7:51.47000
+1:44.10300
15
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
8:08.48700
+2:01.12000
16
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
8:26.50500
+2:19.13800
17
Ebba Westrin
Trönö IK
8:38.51700
+2:31.15000
18
Sandra Ling
IF Hallby SOK
8:52.53100
+2:45.16400
19
Mina Eriksson
Älvdalens IF SK
9:07.54600
+3:00.17900
20
MY Lindgren
Älvdalens IF SK
9:44.58300
+3:37.21600
21
Selma Stengårds
Lima IF
9:48.58700
+3:41.22000
22
Angelica Dahlgren
Älvdalens IF SK
10:52.65100
+4:45.28400
23
Saga Lilja
Orsa SK
11:18.67700
+5:11.31000
24
Alva Glädje
Älvdalens IF SK
14:09.84800
+8:02.48100
25
Wilma Olofsson
Malungs IF
14:57.89600
+8:50.52900
26
Emmy Skord
Älvdalens IF SK
16:42.100100
+10:35.63400
27
Allis Djus
Orsa SK
16:59.101800
+10:52.65100
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
5:31.33000
2
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
5:41.34000
+10.900
3
Casper Eriksson
Årjängs IF
6:06.36500
+35.3400
4
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
6:07.36600
+36.3500
5
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
6:13.37200
+42.4100
6
Sixten Partanen
Högbo GOIF
6:18.37700
+47.4600
7
Gustav Eriksson
SK Bore
6:28.38700
+57.5600
8
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
6:29.38800
+58.5700
9
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
6:36.39500
+1:05.6400
10
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
6:55.41400
+1:24.8300
11
Ville Åkerlund
Sälens IF
6:55.41400
+1:24.8300
12
Jonathan Palmberg
Högbo GOIF
7:18.43700
+1:47.10600
13
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
7:21.44000
+1:50.10900
14
Sebastian Gunnarsson
Malungs IF
7:22.44100
+1:51.11000
15
Albin Staffan
Älvdalens IF SK
7:32.45100
+2:01.12000
16
Marius Jelk
Idre SK
7:42.46100
+2:11.13000
17
William Rytter
Älvdalens IF SK
7:50.46900
+2:19.13800
18
Viktor Nordin
Orsa SK
8:08.48700
+2:37.15600
19
Ante Halvarsson
IFK Mora SK
8:58.53700
+3:27.20600
20
Oskar Salmonsson
Älvdalens IF SK
9:09.54800
+3:38.21700