Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2015-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Blomberg
Lycksele IF
34:58.209700
59.9p
2
Leo Svahn
Lycksele IF
36:52.221100
+1:54.11300
56.8p
3
Mikael Wikström
Robertsfors IK
36:54.221300
+1:56.11500
56.8p
4
Edwin Nordmark
Täfteå IK
39:41.238000
+4:43.28200
52.8p
5
Jan-peter Nordmark
Täfteå IK
39:41.238000
+4:43.28200
52.8p
6
Magnus Nordgren
Vännäs SK
39:56.239500
+4:58.29700
52.5p
7
Emil Löfgren
Botsmarks SK
41:14.247300
+6:16.37500
50.8p
8
Martin Löfgren
Botsmarks SK
41:18.247700
+6:20.37900
50.7p
9
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
41:31.249000
+6:33.39200
50.5p
10
Krister Nygren
Bygdsiljum SK
44:40.267900
+9:42.58100
46.9p
11
Hampus Widbro
IFK Umeå
44:54.269300
+9:56.59500
46.7p
12
Patrik Widbro
IFK Umeå
44:55.269400
+9:57.59600
46.7p
13
Lennart Svahn
Lycksele IF
46:56.281500
+11:58.71700
44.6p
14
Ola Larsson
Nysätra IF
47:23.284200
+12:25.74400
44.2p
15
Kasper Isberg
Norum-Djäkneboda SK
48:05.288400
+13:07.78600
43.6p
16
Casper Rönnlund
Botsmarks SK
49:49.298800
+14:51.89000
42.1p
17
Markus Rönnlund
Botsmarks SK
49:50.298900
+14:52.89100
42.0p
18
Jon Jonsson
IK Klintarna
50:58.305700
+16:00.95900
41.1p
19
Hugo Jonsson
IK Klintarna
51:00.305900
+16:02.96100
41.1p
20
Timon Andersson
Robertsfors IK
51:15.307400
+16:17.97600
40.9p
21
Tommy Jonsson
Robertsfors IK
51:20.307900
+16:22.98100
40.8p
22
Tore Nilsson
Umedalens IF
53:40.321900
+18:42.112100
39.0p
23
Jonas Vilhelmsson
IFK Umeå
53:43.322200
+18:45.112400
39.0p
24
Rasmus Vilhelmsson
IFK Umeå
54:02.324100
+19:04.114300
38.8p
25
Leonard Lycksell
Robertsfors IK
54:02.324100
+19:04.114300
38.8p
26
Martin Lycksell
Robertsfors IK
54:04.324300
+19:06.114500
38.8p
27
Marcus Germann
IFK Umeå
54:12.325100
+19:14.115300
38.7p
28
Fredrik Germann
IFK Umeå
54:13.325200
+19:15.115400
38.6p
29
Börje Bygdemark
Robertsfors IK
55:10.330900
+20:12.121100
38.0p
30
Arvid Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
57:27.344600
+22:29.134800
36.5p
31
BO Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
57:29.344800
+22:31.135000
36.5p
32
Ludwig Olofsson
Bygdsiljum SK
1:00:41.364000
+25:43.154200
34.5p
33
Melker Lindgren
Bygdsiljum SK
1:02:24.374300
+27:26.164500
33.6p
34
Johannes Andersson
Robertsfors IK
1:04:25.386400
+29:27.176600
32.5p
35
Anders Sundh
Storrödingsbergs IF
1:05:11.391000
+30:13.181200
32.1p
36
Ulf Säfsten
Umedalens IF
1:07:24.404300
+32:26.194500
31.1p
37
Oskar Lundberg
Sikeå SK
1:11:34.429300
+36:36.219500
29.3p
38
Erik Lundberg
Sikeå SK
1:11:34.429300
+36:36.219500
29.3p
39
Elias Stenlund
Sävar IK
1:39:15.595400
+1:04:17.385600
21.1p