Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Kalix Fristil
2015-03-23
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Final >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
6:17.37601
79.8p
2
Emma Thalin
Svegs IK
6:33.39208
+16.1507
76.8p
3
Moa Lundgren
Täfteå IK
6:41.40004
+24.2303
75.4p
4
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
6:42.40103
+25.2402
75.2p
5
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
6:46.40506
+29.2805
74.5p
6
Alicia Persson
Stockviks SF
6:48.40700
+30.2999
74.2p
7
Mathilda Ruus
Åsarna IK
6:51.41003
+34.3302
73.7p
8
Emma Ribom
Kalix SK
6:56.41508
+39.3807
72.9p
9
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:57.41601
+40.3900
72.7p
10
Filippa Lindman
Stockviks SF
6:58.41707
+41.4006
72.5p
11
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:02.42106
+45.4405
71.9p
12
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
7:03.42202
+46.4501
71.8p
13
Signe Rosenberg
Duveds IF
7:04.42305
+47.4604
71.6p
14
Josefina Sundman
Åsarna IK
7:05.42407
+48.4706
71.4p
15
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
7:06.42500
+48.4799
71.3p
16
Ida Gustavsson
IFK Umeå
7:09.42803
+52.5102
70.8p
17
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
7:10.42905
+53.5204
70.7p
18
Tilda Johansson
Duveds IF
7:12.43107
+55.5406
70.3p
19
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
7:14.43309
+57.5608
70.0p
20
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:16.43501
+59.5800
69.8p
21
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
7:16.43503
+59.5802
69.8p
22
Johanna Andersson
Falu IK
7:19.43808
+1:02.6107
69.3p
23
Fanny Johansson
Stockviks SF
7:23.44201
+1:06.6500
68.7p
24
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
7:23.44209
+1:06.6508
68.7p
25
Ilona Lusth
Åsarna IK
7:27.44601
+1:10.6900
68.2p
26
Vendela Blom
Stockviks SF
7:27.44602
+1:10.6901
68.1p
27
Ellionore Bäckman
Hede SK
7:27.44605
+1:10.6904
68.1p
28
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
7:27.44609
+1:10.6908
68.1p
29
Sandra Wiig
Stockviks SF
7:28.44703
+1:11.7002
68.0p
30
Wilma Lindgren
Kalix SK
7:29.44801
+1:12.7100
67.9p
31
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
7:30.44904
+1:13.7203
67.7p
32
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
7:30.44908
+1:13.7207
67.7p
33
Emma Persson
Hudiksvalls IF
7:31.45008
+1:14.7307
67.6p
34
Hanna Fritz
Filipstads SF
7:32.45100
+1:14.7399
67.4p
35
Madelene Melin
Malungs IF
7:33.45202
+1:16.7501
67.3p
36
Maria Olofsson
Kalix SK
7:34.45307
+1:17.7606
67.2p
37
Evelina Niemi
Pajala IF
7:57.47604
+1:40.9903
64.1p
38
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
7:57.47606
+1:40.9905
64.1p
39
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
8:01.48002
+1:44.10301
63.6p
40
Hedda Berglund
Vårby IK
8:15.49405
+1:58.11704
61.9p
41
Emma Wasell
Järpens SK
8:20.49900
+2:02.12199
61.4p
42
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
8:31.51009
+2:14.13308
60.1p
43
Johanna Lundkvist
Kalix SK
10:07.60603
+3:50.22902
51.1p