Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM-test Torsby Sprint
2015-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Emma Ribom
Kalix SK
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
3
Elina Rönnlund
IFK Umeå
4
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
5
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
6
Filippa Lindman
Stockviks SF
Semifinal
7
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
8
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
9
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
9
Mimmi Björn
IFK Umeå
11
Sandra Olsson
Malungs IF
11
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
Kvartsfinal
13
Sara Wadman
IFK Mora SK
13
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
13
Moa Lundgren
Täfteå IK
16
Linnea Stark
Stockviks SF
16
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
16
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
16
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
16
Mathilda Ruus
Åsarna IK
21
Sofie Oskarsson
SK Leksand
21
Emma Backén
Svegs IK
21
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
21
Alicia Persson
Stockviks SF
21
Emma Thalin
Svegs IK
26
Sarah Hale
IFK Mora SK
26
Angelica Johansson
IFK Mora SK
26
Olivia Hansson
Garphyttans IF
26
Maria Jonasson
Östersunds SK
26
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
Kval
31
Tilda Johansson
Duveds IF
3:43.22230
32
Evelina Sutro
IFK Mora SK
3:44.22359
33
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
3:45.22436
34
Ida Gustavsson
IFK Umeå
3:45.22488
35
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
3:45.22499
36
Emma Persson
Hudiksvalls IF
3:46.22535
37
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
3:46.22569
38
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
3:47.22652
39
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
3:47.22677
40
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
3:47.22682
41
Signe Rosenberg
Duveds IF
3:48.22719
42
Klara Svensson
Äspereds IF
3:48.22787
43
Linn Gustafsson
Filipstads SF
3:49.22804
44
Hanna Fritz
Filipstads SF
3:49.22882
45
Fanny Johansson
Stockviks SF
3:50.22922
46
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
3:50.22967
47
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
3:51.23025
48
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
3:51.23083
49
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
3:52.23187
50
Amanda Mikko
IFK Kiruna
3:53.23212
51
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
3:53.23246
52
Jennifer Forsmark
Malungs IF
3:54.23303
53
Elin Bryne
IK Fryken
3:54.23322
54
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
3:54.23381
55
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
3:55.23473
56
Madelene Melin
Malungs IF
3:55.23475
57
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
3:55.23488
58
Josefin Nilsson
IK Fryken
3:57.23603
59
Josefina Sundman
Åsarna IK
3:58.23720
60
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
4:01.24056
61
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
4:05.24444
62
Elin Theander
Malungs IF
4:08.24767
63
Maja Wiik
Tvärreds IF
4:11.25061
64
Frida Lindqvist
Hagfors SF
4:11.25066
65
Linnea Fjällborg
Jukkasjärvi IF
4:12.25114
66
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
4:12.25183
67
Madeleine Forsell
Linköpings SK
4:12.25195
68
Amanda Johansson
Tranemo IF
4:13.25206
69
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
4:17.25617
70
Moa Westh
SK Bore
4:20.25983
71
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
23:59:59.8639800
71
Evelina Lax
Nässjö SF
23:59:59.8639800
71
Julia Seger
Boo IF
23:59:59.8639800