Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Örebro Fristil
2015-01-31
Deltävling i
Intersport Cup 2015
<<< Intersport cup final
SM 30/50km >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
36:39.219800
98.2p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
37:16.223590
+37.3690
96.7p
3
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
37:20.223930
+41.4030
96.5p
4
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
37:34.225330
+55.5430
96.0p
5
Johan Olsson
Åsarna IK
37:41.226070
+1:02.6170
95.7p
6
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
37:50.226990
+1:11.7090
95.3p
7
Martin Johansson
IFK Mora SK
38:00.227910
+1:21.8010
95.0p
8
Anders Svanebo
Stockviks SF
38:01.228050
+1:22.8150
94.9p
9
Lars Nelson
Åsarna IK
38:29.230810
+1:50.10910
93.8p
10
Erik Andersson
Malungs IF
38:57.233620
+2:18.13720
92.8p
11
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
39:11.235060
+2:32.15160
92.2p
12
Magnus Jonsson
Sollefteå Skidor IF
39:18.235780
+2:39.15880
92.0p
13
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
39:21.236070
+2:42.16170
91.9p
14
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
39:21.236090
+2:42.16190
91.9p
15
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:35.237480
+2:56.17580
91.4p
16
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
39:40.237910
+3:01.18010
91.2p
17
Viktor Brännmark
Bodens SK
39:50.238930
+3:11.19030
90.8p
18
Robin Norum
IFK Umeå
40:03.240260
+3:24.20360
90.4p
19
Victor Hallquist
Åsarna IK
40:06.240500
+3:27.20600
90.3p
20
Simon Lageson
Åsarna IK
40:12.241120
+3:33.21220
90.1p
21
Gustav Nordström
Borås SK
40:12.241160
+3:33.21260
90.1p
22
Nils Persson
Östersunds SK
40:21.242050
+3:42.22150
89.7p
23
Jens Andersson
Kalix SK
40:29.242810
+3:50.22910
89.5p
24
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
40:29.242890
+3:50.22990
89.5p
25
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
40:33.243240
+3:54.23340
89.3p
26
Petter Engdahl
Östersunds SK
40:38.243720
+3:59.23820
89.2p
27
Johan Häggström
Kalix SK
40:46.244560
+4:07.24660
88.9p
28
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
40:47.244630
+4:08.24730
88.9p
29
Lars Suther
IFK Mora SK
41:02.246140
+4:23.26240
88.3p
30
Jack Impola
SK Bore
41:02.246150
+4:23.26250
88.3p
31
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
41:03.246280
+4:24.26380
88.3p
32
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
41:09.246820
+4:30.26920
88.1p
33
Erik Silfver
IFK Umeå
41:15.247460
+4:36.27560
87.9p
34
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
41:16.247500
+4:37.27600
87.9p
35
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
41:22.248130
+4:43.28230
87.7p
36
Oscar Kardin
Östersunds SK
41:28.248780
+4:49.28880
87.5p
37
Espen Hultgreen Weltzien
Sundbybergs IK
41:36.249560
+4:57.29660
87.2p
38
Hampus Lindblom
Åsarna IK
41:40.249980
+5:01.30080
87.1p
39
Axel Bergsten
Axa SC
41:48.250780
+5:09.30880
86.8p
40
Rasmus Blom
SK Bore
41:49.250800
+5:10.30900
86.8p
41
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
41:49.250890
+5:10.30990
86.8p
42
Jacob Engström
Kalix SK
41:50.250980
+5:11.31080
86.7p
43
Emil Svensson
Åsarna IK
41:51.251000
+5:12.31100
86.7p
44
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
41:52.251190
+5:13.31290
86.7p
45
Patrik Tallbom
Östersunds SK
41:54.251360
+5:15.31460
86.6p
46
Oscar Persson
SK Bore
42:01.252090
+5:22.32190
86.4p
47
Adrian Bergström
Bodens SK
42:02.252160
+5:23.32260
86.4p
48
Carl Olander
IK Stern
42:03.252260
+5:24.32360
86.3p
49
Arvid Forss
Åsarna IK
42:07.252610
+5:28.32710
86.2p
50
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
42:11.253030
+5:32.33130
86.1p
51
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
42:12.253120
+5:33.33220
86.1p
52
Håkan Emilsson
Offerdals SK
42:14.253370
+5:35.33470
86.0p
53
David Nordström
IFK Umeå
42:25.254420
+5:46.34520
85.6p
54
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
42:26.254550
+5:47.34650
85.6p
55
Måns Sunesson
Sellnäs IF
42:32.255160
+5:53.35260
85.4p
56
Oscar Lund
IF Hallby SOK
42:35.255450
+5:56.35550
85.3p
57
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
42:35.255470
+5:56.35570
85.3p
58
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
42:38.255720
+5:59.35820
85.2p
59
Bob Impola
SK Bore
43:01.258080
+6:22.38180
84.5p
60
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
43:13.259240
+6:34.39340
84.1p
61
Martin Herbert
Sundbybergs IK
43:18.259770
+6:39.39870
84.0p
62
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
43:22.260190
+6:43.40290
83.9p
63
Albin Jonsson
Högbo GOIF
43:43.262230
+7:04.42330
83.2p
64
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
43:45.262470
+7:06.42570
83.2p
65
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
43:46.262520
+7:07.42620
83.2p
66
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
43:51.263000
+7:12.43100
83.0p
67
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
43:56.263590
+7:17.43690
82.8p
68
Johan Persson
Järpens SK
44:00.263970
+7:21.44070
82.7p
69
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
44:04.264370
+7:25.44470
82.6p
70
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
44:15.265410
+7:36.45510
82.3p
71
Erik Söderlund
Malungs IF
44:26.266500
+7:47.46600
82.0p
72
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
44:28.266770
+7:49.46870
81.9p
73
Johan Forsberg
IFK Umeå
44:29.266800
+7:50.46900
81.9p
74
Niclas Andersson
SK Ringen
44:45.268460
+8:06.48560
81.4p
75
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
44:47.268680
+8:08.48780
81.4p
76
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
44:51.269050
+8:12.49150
81.2p
77
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
45:17.271600
+8:38.51700
80.5p
78
Tomas Karlberg
Nacka Värmdö SK
45:31.273040
+8:52.53140
80.1p
79
Daniel Holmgren
IFK Umeå
45:54.275300
+9:15.55400
79.5p
80
Gustav Sundström
Garphyttans IF
46:08.276710
+9:29.56810
79.1p
81
Patrik Lind
Tunafors SK
46:11.277090
+9:32.57190
79.0p
82
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
46:26.278560
+9:47.58660
78.6p
83
Viktor Axelsson
Borås SK
46:54.281320
+10:15.61420
77.9p
84
Emil Svensson
Landsbro IF SK
47:04.282320
+10:25.62420
77.6p
85
Andreas Grann
Sunne SLF
47:11.283080
+10:32.63180
77.4p
86
Marcus Johansson
Gillberga SK
47:33.285290
+10:54.65390
76.9p
87
David Sjögren
Töcksfors IF
48:14.289380
+11:35.69480
75.8p
88
Simon Svanebo
Tynderö IK
48:21.290020
+11:42.70120
75.7p
89
David Thorell
IK Stern
49:35.297430
+12:56.77530
73.9p
90
Erik Nero
Mullsjö SOK
49:48.298720
+13:09.78820
73.6p
91
Joel Hultin
Garphyttans IF
53:03.318270
+16:24.98370
69.3p
-
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Herrman
SK Ringen
23:59:59.8639800
-
-
Adam Steen
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-