Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
WC Rybinsk Sprint
2015-01-24
Deltävling i
World Cup 2015
<<< WC Oslo 30 Masstart
WC Rybinsk Skiathlon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jennie Öberg
Sweden
3:02.18154
2
Natalia Matveeva
Russia
3:03.18202
3
Laurien van der Graaff
Switzerland
3:03.18230
4
Anastasia Dotsenko
Russia
3:03.18232
5
Jessica Diggins
Usa
3:08.18717
6
Silje Øyre Slind
Norway
3:13.19271
Semifinal
7
Sophie Caldwell
Usa
3:09.18815
8
Riikka Sarasoja-lilja
Finland
3:15.19421
9
Gaia Vuerich
Italy
3:09.18863
10
Celia Aymonier
Frankrike
3:15.19440
11
Sadie Bjornsen
Usa
3:09.18879
12
Nika Razinger
Slovakia
3:17.19643
Kvartsfinal
13
Evgenia Shapovalova
Russia
3:09.18891
14
Ida Sargent
Usa
3:10.18905
15
Sylwia Jaskowiec
Poland
3:13.19255
16
Katja Visnar
Slovakia
3:09.18861
17
Alenka Cebasek
Slovakia
3:09.18892
18
Stefanie Boehler
Tyskland
3:10.18926
19
Natalja Iljina
Russia
3:10.18989
20
Greta Laurent
Italy
3:13.19282
21
Ilaria Debertolis
Italy
3:10.18962
22
Hanna Kolb
Tyskland
3:10.18976
23
Elena Soboleva
Russia
3:13.19204
24
Julia Ivanova
Russia
3:14.19300
25
Yulia Romanova
Russia
3:14.19360
26
Natalia Korosteleva
Russia
3:10.18987
27
Marina Chernousova
Russia
3:13.19216
28
Aurore Jean
Frankrike
3:15.19456
29
Olga Jashina
Russia
3:17.19677
30
Olga REPNITSYNA
Russia
3:20.19955
Kval
31
Rosie Brennan
Usa
3:25.20485
32
Helene Söderlund
Sweden
3:26.20535
33
Maria Gräfnings
Sweden
3:27.20600
34
Maria Davydenkova
Russia
3:27.20641
35
Yelena Kolomina
Kazakstan
3:27.20647
36
Coraline Hugue
Frankrike
3:28.20730
37
Evgenia FESHINA
Russia
3:28.20780
38
Valiantsina Kaminskaya
Bulgaria
3:29.20846
39
Olga SERGEEVA
Russia
3:29.20851
40
Anouk Faivre Picon
Frankrike
3:30.20956
41
Claudia Nystad
Tyskland
3:33.21216
42
Lea Einfalt
Slovakia
3:34.21389
43
Alysson Marshall
Canada
3:34.21398
44
Yuliya PETROVA
Russia
3:39.21834
45
Justyna Kowalczyk
Poland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Federico Pellegrino
Italy
2:34.15399
2
Sergey Ustiugov
Russia
2:35.15468
3
Andrey PARFENOV
Russia
2:35.15476
4
Nikita Kriukov
Russia
2:37.15665
5
Alexey Petukhov
Russia
2:37.15699
6
Emil Iversen
Norway
2:39.15864
Semifinal
7
Bernhard Tritscher
Austria
2:43.16242
8
Sindre Skar Bjoernestad
Norway
2:44.16300
9
Alexander Panzhinskiy
Russia
2:43.16239
10
Mikhail Jun. Devjatiarov
Russia
2:44.16308
11
Ivan ANISIMOV
Russia
2:45.16406
12
Renaud Jay
Frankrike
2:51.17031
Kvartsfinal
13
Håvard Solås Taugbøl
Norway
2:40.15954
14
Simone URBANI
Italy
2:43.16218
15
Paul Goalabre
Frankrike
2:43.16293
16
Roman Furger
Switzerland
2:44.16323
17
Jöri Kindschi
Switzerland
2:41.16019
18
Nikolay Morilov
Russia
2:43.16256
19
Simeon Hamilton
Usa
2:45.16416
20
Gleb Retivykh
Russia
2:45.16467
21
Peeter Kummel
Estonia
2:41.16015
22
Erik Bjornsen
Usa
2:42.16166
23
Mikhail KUKLIN
Russia
2:43.16258
24
Baptiste Gros
Frankrike
2:45.16487
25
Andrew Newell
Usa
2:45.16489
26
Siim Sellis
Estonia
2:43.16280
27
Simon Andersson
Sweden
2:45.16441
28
Alex Harvey
Canada
2:46.16501
29
Aliaksandr Voranau
Bulgaria
2:46.16526
30
Dominik Baldauf
Austria
2:51.17010
Kval
31
Artur PETROV
Russia
2:52.17121
32
Nikita STUPAK
Russia
2:52.17122
32
Igor USACHEV
Russia
2:52.17122
34
Tim Tscharnke
Tyskland
2:52.17123
35
Anders Svanebo
Sweden
2:52.17145
36
Thomas Bing
Tyskland
2:52.17160
37
Dmitriy Ploskonosov
Russia
2:52.17163
38
Denis Volotka
Kazakstan
2:52.17185
39
Alexander Kochetkov
Russia
2:52.17188
40
Nikolay Chebotko
Kazakstan
2:53.17220
40
Cyril Gaillard
Frankrike
2:53.17220
42
Len Valjas
Canada
2:54.17310
43
David Hofer
Italy
2:55.17404
44
Ildar FAYZULLOV
Russia
2:55.17415
45
Harald Wurm
Austria
2:55.17469
46
Bostjan Klavzar
Slovakia
2:56.17546
47
Jesse Cockney
Canada
2:56.17567
48
Alexander Lasutkin
Bulgaria
2:56.17574
49
Vladimir BEREZIN
Russia
2:58.17725
50
Jonas Dobler
Tyskland
2:59.17822
51
Sergey Cherepanov
Kazakstan
3:00.17954
52
Patrick Stewart-jones
Canada
3:02.18139
53
Sergey Mikayelyan
Armenia
3:02.18182