Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
WC Lillehammer Free
2014-12-06
Deltävling i
World Cup 2015
<<< WC Oslo 30 Masstart
WC Lillehammer Pursuit >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Therese Johaug
Nansen IL
12:33.75270
91.9p
2
Marit Bjørgen
Rognes IL
12:34.75300
+0
91.8p
3
Heidi Weng
IL I Bul
12:44.76360
+10.990
90.6p
4
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
12:45.76400
+11.1030
90.6p
5
Ragnhild Haga
Heming IL
12:56.77540
+22.2170
89.3p
6
Martine EK Hagen
IL I Bul
12:58.77760
+24.2390
89.0p
7
Ingvild Flugstad Østberg
Gjøvik SK
13:04.78320
+30.2950
88.4p
8
Yulia Tchekaleva
Severstal
13:04.78380
+31.3010
88.4p
9
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
13:05.78440
+31.3070
88.3p
10
Petra Novakova
Lk Slovan Karlovy Vary
13:06.78570
+33.3200
88.2p
11
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
13:07.78670
+34.3300
88.0p
12
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
13:09.78850
+35.3480
87.9p
13
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
13:10.78990
+37.3620
87.7p
14
Alenka Cebasek
Tsk Ogp Grad Bled
13:11.79090
+38.3720
87.6p
15
Jessica Diggins
Stratton Mountain School
13:13.79220
+39.3850
87.5p
16
Silje Theodorsen
Norway
13:13.79280
+40.3910
87.4p
17
Claudia Nystad
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
13:15.79400
+41.4030
87.3p
18
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
13:16.79560
+42.4190
87.1p
18
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum IL
13:16.79560
+42.4190
87.1p
20
Sadie Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
13:18.79770
+45.4400
86.9p
21
Laura Mononen
Haemeenlinnan Hiihtoseura
13:20.79990
+47.4620
86.6p
22
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
13:22.80100
+48.4730
86.5p
23
Emma Wikén
Åsarna IK
13:22.80110
+48.4740
86.5p
24
Stefanie Boehler
SC Ibach
13:22.80120
+48.4750
86.5p
25
Sylwia Jaskowiec
Lks Wisniowa
13:22.80150
+48.4780
86.5p
26
Coraline Hugue
Defense EMHM - Crevoux
13:24.80340
+50.4970
86.3p
27
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
13:25.80410
+51.5040
86.2p
28
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
13:25.80420
+51.5050
86.2p
29
Seraina Boner
SC Klosters
13:25.80480
+52.5110
86.1p
30
Stina Nilsson
IFK Mora SK
13:26.80500
+52.5130
86.1p
30
Anna Haag
IFK Mora SK
13:26.80500
+52.5130
86.1p
32
Anastasia Dotsenko
Russia
13:26.80510
+52.5140
86.1p
33
Celine Brun Lie
Njård
13:27.80660
+53.5290
85.9p
34
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
13:29.80800
+55.5430
85.8p
35
Hanna Falk
Ulricehamns IF
13:30.80920
+56.5550
85.7p
36
Eva Vrabcova Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
13:31.81020
+57.5650
85.6p
37
Olga REPNITSYNA
Russia
13:31.81060
+57.5690
85.5p
38
Teresa Stadlober
SC Sparkasse Radstadt-Salzburg
13:31.81080
+58.5710
85.5p
38
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
13:31.81080
+58.5710
85.5p
40
Natalia Zhukova
Russia
13:32.81100
+58.5730
85.5p
41
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
13:32.81120
+58.5750
85.5p
42
Aurore Jean
Douanes SC Grandvaux
13:33.81270
+1:00.5900
85.3p
43
Kathrine Rolsted Harsem
Varden IL
13:33.81280
+1:00.5910
85.3p
44
Riitta-liisa Roponen
Oulun Hiihtoseura
13:34.81300
+1:00.5930
85.3p
45
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
13:34.81340
+1:00.5970
85.3p
46
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
13:34.81350
+1:00.5980
85.2p
47
Lea Einfalt
Tsk Triglav Kranj
13:34.81360
+1:00.5990
85.2p
48
Sandra Ringwald
ST Schonach-Rohrhardsberg
13:34.81380
+1:01.6010
85.2p
49
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
13:35.81420
+1:01.6050
85.2p
50
Barbro Kvåle
Lillehammer SK
13:36.81590
+1:03.6220
85.0p
51
Ilaria Debertolis
G.S. Fiamme Oro
13:37.81660
+1:03.6290
84.9p
52
Anouk Faivre Picon
CSR Pontarlier
13:38.81700
+1:04.6330
84.9p
53
Elena Soboleva
Russia
13:40.81980
+1:07.6610
84.6p
54
Marthe Kristoffersen
Varden IL
13:40.81990
+1:07.6620
84.6p
55
Victoria Carl
SC Motor Zella-Mehlis
13:41.82050
+1:07.6680
84.5p
56
Virginia DE Martin Topranin
C S Forestale Dello Stato
13:42.82120
+1:08.6750
84.5p
57
Natalia Korosteleva
Tyumen
13:44.82350
+1:10.6980
84.2p
58
Olga Kuziukova
Russia
13:45.82430
+1:11.7060
84.2p
59
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
13:47.82660
+1:13.7290
83.9p
60
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
13:47.82670
+1:14.7300
83.9p
61
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
13:48.82750
+1:14.7380
83.8p
62
Caitlin Gregg
Loppet Nordic Racing
13:50.82930
+1:16.7560
83.7p
63
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
13:53.83220
+1:19.7850
83.4p
64
Kornelia Kubinska
Azs Awf Katowice
13:54.83380
+1:21.8010
83.2p
65
Mari Eide
Øystre Slidre IL
13:55.83470
+1:22.8100
83.1p
66
Laura Orgue
Cefuc
13:56.83500
+1:22.8130
83.1p
67
Emily Nishikawa
Whitehorse Cross Country S.c
13:57.83680
+1:24.8310
82.9p
68
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
13:59.83810
+1:25.8440
82.8p
69
Yuki Kobayashi
Gifu Hino Motors
14:02.84170
+1:29.8800
82.5p
70
Anna Nechaevskaya
Russia
14:04.84310
+1:30.8940
82.3p
71
Perianne Jones
Nakkertok Ski Club
14:04.84350
+1:30.8980
82.3p
72
Marina Piller
C S Forestale Dello Stato
14:05.84480
+1:32.9110
82.2p
73
Xin Li
China
14:07.84630
+1:33.9260
82.0p
74
Hanna Kolb
Tsv Buchenberg
14:07.84660
+1:33.9290
82.0p
75
Francesca Baudin
G.S Fiamme Gialle
14:11.85030
+1:37.9660
81.7p
76
Sandra Schuetzova
Cks Ski Jilemnice
14:12.85140
+1:38.9770
81.6p
77
Olga Mandrika
Kazakstan
14:12.85160
+1:38.9790
81.6p
78
Yelena Kolomina
Zska
14:15.85450
+1:41.10080
81.3p
79
Ida Sargent
Craftsbury Nordic Ski Club
14:16.85550
+1:42.10180
81.2p
80
Elisa Brocard
CS Esercito
14:19.85880
+1:46.10510
80.9p
81
Laurien van der Graaff
Tg Huetten
14:23.86210
+1:49.10840
80.6p
82
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
14:23.86220
+1:49.10850
80.6p
83
Elisabeth Schicho
SC Schliersee
14:24.86360
+1:50.10990
80.5p
84
Sophie Caldwell
Stratton Mountain School
14:27.86640
+1:53.11270
80.2p
85
Marina Matrossova
Kazakstan
14:27.86670
+1:54.11300
80.2p
86
Katja Visnar
Tsk Ogp Grad Bled
14:29.86880
+1:56.11510
80.0p
87
Alisa Zhambalova
Russia
14:31.87040
+1:57.11670
79.8p
88
Mona-lisa Malvalehto
Kouvolan Hiihtoseura
14:32.87130
+1:58.11760
79.8p
89
Greta Laurent
G.S Fiamme Gialle
14:35.87460
+2:01.12090
79.5p
90
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
14:48.88730
+2:14.13360
78.4p
91
Gaia Vuerich
C.S Carabinieri Sez.Sci
14:53.89240
+2:19.13870
77.9p
92
Karolina Grohova
Dukla Liberec
14:55.89420
+2:21.14050
77.8p
92
Vedrana Malec
SK Sljeme
14:55.89420
+2:21.14050
77.8p
94
Chunxue Chi
China
15:03.90250
+2:29.14880
77.1p
-
Marion Buillet
Les Saisies
23:59:59.8639800
-
-
Vesna Fabjan
Tsk Triglav Kranj
23:59:59.8639800
-