Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
WC Ruka Classic
2014-11-30
Deltävling i
World Cup 2015
<<< WC Oslo 30 Masstart
WC Lillehammer Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Therese Johaug
Nansen IL
25:47.154620
93.4p
2
Marit Bjørgen
Rognes IL
26:29.158840
+42.4120
90.8p
3
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
26:31.159030
+44.4310
90.7p
4
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
26:50.160960
+1:03.6240
89.6p
5
Ingvild Flugstad Østberg
Gjøvik SK
26:55.161470
+1:08.6750
89.3p
6
Yulia Tchekaleva
Severstal
27:00.161940
+1:13.7220
89.1p
7
Krista Parmakoski
Ikaalisten Urheilijat
27:03.162230
+1:16.7510
88.9p
8
Heidi Weng
IL I Bul
27:07.162630
+1:20.7910
88.7p
9
Katerina Smutna
Hsv Saalfelden
27:10.162930
+1:23.8210
88.5p
10
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
27:11.163060
+1:24.8340
88.4p
11
Stefanie Boehler
SC Ibach
27:20.163930
+1:33.9210
88.0p
12
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
27:23.164250
+1:36.9530
87.8p
13
Laura Mononen
Haemeenlinnan Hiihtoseura
27:24.164330
+1:37.9610
87.8p
14
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
27:36.165530
+1:49.10810
87.1p
15
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
27:37.165650
+1:50.10930
87.0p
16
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
27:40.165970
+1:53.11250
86.9p
17
Sadie Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
27:40.165980
+1:53.11260
86.9p
18
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
27:45.166400
+1:57.11680
86.6p
19
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
27:49.166880
+2:02.12160
86.4p
20
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
27:51.167070
+2:04.12350
86.3p
21
Emma Wikén
Åsarna IK
27:53.167230
+2:06.12510
86.2p
22
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
27:55.167400
+2:07.12680
86.1p
23
Claudia Nystad
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
27:55.167480
+2:08.12760
86.1p
24
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
27:56.167560
+2:09.12840
86.0p
25
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum IL
28:02.168110
+2:14.13390
85.7p
26
Petra Novakova
Lk Slovan Karlovy Vary
28:02.168130
+2:15.13410
85.7p
27
Natalia Zhukova
Russia
28:05.168400
+2:17.13680
85.6p
28
Aino-Kaisa Saarinen
Lempaalan Kisa
28:06.168560
+2:19.13840
85.5p
29
Alenka Cebasek
Tif
28:08.168740
+2:21.14020
85.4p
30
Eva Vrabcova Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
28:08.168750
+2:21.14030
85.4p
31
Martine EK Hagen
IL I Bul
28:11.169040
+2:24.14320
85.3p
32
Alisa Zhambalova
Russia
28:14.169340
+2:27.14620
85.1p
33
Olga Kuziukova
Russia
28:15.169410
+2:27.14690
85.1p
34
Celia Aymonier
SC Les Fourgs
28:21.170010
+2:33.15290
84.8p
35
Mona-lisa Malvalehto
Kouvolan Hiihtoseura
28:25.170460
+2:38.15740
84.5p
36
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
28:27.170600
+2:39.15880
84.5p
37
Kornelia Kubinska
Azs Awf Katowice
28:27.170640
+2:40.15920
84.5p
38
Emily Nishikawa
Whitehorse Cross Country S.c
28:31.171010
+2:43.16290
84.3p
39
Jessica Diggins
Stratton Mountain School
28:37.171620
+2:50.16900
84.0p
40
Virginia DE Martin Topranin
C S Forestale Dello Stato
28:38.171750
+2:51.17030
83.9p
41
Lea Einfalt
Tsk Triglav Kranj
28:38.171780
+2:51.17060
83.9p
42
Sandra Ringwald
ST Schonach-Rohrhardsberg
28:39.171820
+2:52.17100
83.9p
43
Marthe Kristoffersen
Varden IL
28:39.171860
+2:52.17140
83.8p
44
Nadezhda Shuniaeva
Russia
28:41.172090
+2:54.17370
83.7p
45
Natalia Korosteleva
Tyumen
28:43.172290
+2:56.17570
83.6p
46
Sylwia Jaskowiec
Lks Wisniowa
28:47.172630
+3:00.17910
83.5p
47
Katri Lylynpera
Ylojarven Ryhti
28:50.172960
+3:03.18240
83.3p
48
Julia Ivanova
Saturn
28:50.172970
+3:03.18250
83.3p
49
Yuki Kobayashi
Gifu Hino Motors
28:51.173000
+3:03.18280
83.3p
50
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
28:51.173070
+3:04.18350
83.2p
51
Ida Sargent
Craftsbury Nordic Ski Club
28:52.173180
+3:05.18460
83.2p
52
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
28:53.173260
+3:06.18540
83.2p
53
Coraline Thomas Hugue
Defense EMHM - Crevoux
28:57.173640
+3:10.18920
83.0p
54
Nika Razinger
Tsk Ogp Grad Bled
28:58.173730
+3:11.19010
82.9p
55
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
28:59.173810
+3:11.19090
82.9p
56
Valentina Shevchenko
Dinamo Kiev
29:01.174010
+3:13.19290
82.8p
57
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
29:03.174250
+3:16.19530
82.7p
58
Kateryna Serdyuk
Ukraine
29:03.174260
+3:16.19540
82.7p
59
Susanna Saapunki
Vuokatti Ski Team Kainuu
29:05.174440
+3:18.19720
82.6p
60
Laura Alba
Karupesa Team
29:11.175030
+3:24.20310
82.3p
61
Aurore Jean
Douanes SC Grandvaux
29:17.175680
+3:30.20960
82.0p
62
Tatjana Mannima
Skiclub Kivioli
29:27.176670
+3:40.21950
81.5p
63
Karolina Grohova
Dukla Liberec
29:31.177010
+3:43.22290
81.4p
64
Yelena Kolomina
Zska
29:32.177140
+3:45.22420
81.3p
65
Heli Heiskanen
Kouvolan Hiihtoseura
29:34.177370
+3:47.22650
81.2p
66
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
29:40.177980
+3:53.23260
80.9p
67
Vesna Fabjan
Tsk Triglav Kranj
29:42.178160
+3:55.23440
80.8p
68
Vedrana Malec
SK Sljeme
30:02.180160
+4:15.25440
79.9p
69
Maryna Antsybor
Dinamo Kiev
30:04.180360
+4:17.25640
79.8p
70
Johanna Matintalo
Poytyan Urheilijat
30:07.180680
+4:20.25960
79.7p
71
Olga Mandrika
Kazakstan
30:09.180850
+4:22.26130
79.6p
72
Emma SJOELUND
IF Minken
30:11.181000
+4:23.26280
79.5p
73
Leena Nurmi
Lempaalan Kisa
30:13.181230
+4:26.26510
79.4p
74
Xin Li
China
30:46.184510
+4:58.29790
78.0p
75
Elisa Brocard
CS Esercito
30:53.185220
+5:06.30500
77.7p
76
Chunxue Chi
China
31:47.190640
+6:00.35920
75.5p
-
Caitlin Gregg
Loppet Nordic Racing
23:59:59.8639800
-