Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2015-02-14
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Bessemerloppet
Värmdöloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pär Larsson
Hybo AIK
2:20:06.840500
72.1p
2
Magnus Karlsson
Nacka Värmdö SK
2:20:39.843800
+33.3200
71.7p
3
Frank Kiereck
Karlslund if
2:22:42.856150
+2:36.15550
70.4p
4
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
2:24:08.864720
+4:02.24120
69.5p
5
Tomas Berg
Källbottens IK
2:26:24.878310
+6:18.37710
68.2p
6
Thomas Björnlund
Norway
2:26:29.878850
+6:23.38250
68.1p
7
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
2:27:16.883580
+7:10.42980
67.6p
8
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:28:00.887950
+7:54.47350
67.2p
9
Nicklas Liss-larsson
Stockholms Rullskidklubb
2:28:37.891640
+8:31.51040
66.9p
10
Tor Nordqvist
Yuppie ski club
2:28:45.892430
+8:39.51830
66.8p
11
Tomas Persson
Stockholms Rullskidklubb
2:32:52.917140
+12:46.76540
64.5p
12
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:33:27.920680
+13:21.80080
64.2p
13
Peter Amundsson
Axa SC
2:33:51.923010
+13:45.82410
64.0p
14
Göran Nord
SOL Tranås
2:34:08.924760
+14:02.84160
63.9p
15
Niklas Kåvius
Tullinge SK
2:37:00.941960
+16:54.101360
62.4p
16
Mattias Klintemar
Tullinge SK
2:37:54.947330
+17:48.106730
62.0p
17
Claes Tamm
Bålsta SK
2:39:54.959390
+19:48.118790
61.0p
18
Ulf Edsfors
IFK Mora
2:40:12.961100
+20:06.120500
60.9p
19
Johan Westin
Skogslöparna
2:40:56.965550
+20:50.124950
60.5p
20
Anders Hemlin
Ufk
2:41:37.969650
+21:31.129050
60.2p
21
Erik Mattson
Boxholm ekeby sk
2:43:33.981220
+23:27.140620
59.3p
22
Peter Ragnar
Berga SOK
2:43:40.981940
+23:34.141340
59.3p
23
Paul Larsson
Gustafs goif
2:43:57.983640
+23:51.143040
59.2p
24
Micael Gustavsson
Källbottens IK
2:44:24.986380
+24:18.145780
59.0p
25
Fredrik Enquist
Axa SC
2:45:02.990170
+24:56.149570
58.7p
26
Robert Johansson
Karlslunds IF Skidförening
2:46:49.1000830
+26:43.160230
57.9p
27
Andreas Svensson
Åkersberga SK
2:48:32.1011120
+28:26.170520
57.2p
28
Anders Johansson
högbo gif
2:50:46.1024560
+30:40.183960
56.3p
29
Thomas Andersson
Näs IF
2:52:09.1032850
+32:03.192250
55.7p
30
Tomas Gutke
Uddevalla IS
2:52:19.1033850
+32:13.193250
55.7p
31
Per Hansson
Axa SC
2:52:55.1037420
+32:49.196820
55.4p
32
Alexander Svensson
Täby OK
2:53:35.1041490
+33:29.200890
55.2p
33
Mattias Andersson
If Spirit IF
2:56:26.1058500
+36:20.217900
54.1p
34
Robert Andersson
Baggetorps IF
2:57:02.1062130
+36:56.221530
53.9p
35
Markus Näslund
IK Stern
2:57:10.1062950
+37:04.222350
53.8p
36
Christoffar Brushej
København SK
2:57:59.1067840
+37:53.227240
53.5p
37
Jonas Bengtsson
IFK Lidingö SOK
2:59:38.1077790
+39:32.237190
52.9p
38
Lars Lindqvist
IKJ Haninge
3:00:33.1083260
+40:27.242660
52.6p
39
Björne Kullin
Stockholms Rullskidklubb
3:02:02.1092150
+41:56.251550
52.1p
40
Michael Sinding
Asker
3:03:45.1102440
+43:39.261840
51.5p
41
Ulf Axelsson
Axa SC
3:03:49.1102840
+43:43.262240
51.5p
42
Mats Billstein
Vattenfall IF Älvkarleby
3:03:52.1103110
+43:46.262510
51.5p
43
Peter Englund
Åshammars IK
3:04:38.1107770
+44:32.267170
51.2p
44
Torkel Gustafsson
IK YMER
3:04:51.1109030
+44:45.268430
51.1p
45
Ulf Söder
Ericsson Stockholm IK
3:06:11.1117000
+46:05.276400
50.7p
46
Jonas Ålund
Axa SC
3:06:59.1121860
+46:53.281260
50.4p
47
Edvard Brinck
Beerford
3:08:07.1128610
+48:01.288010
50.1p
48
Joakim Fredriksson
Roslagslänna sk
3:10:14.1141380
+50:08.300780
49.4p
49
Dan Lindgren
Korsnäs IF
3:10:46.1144590
+50:40.303990
49.2p
50
Jerker Helge
Axa SC
3:11:22.1148140
+51:16.307540
49.1p
51
Jakob Söderström
Täby
3:12:31.1155050
+52:25.314450
48.7p
52
Mikael Vuotari
ABB IF
3:20:04.1200330
+59:58.359730
46.5p
53
Mikael Brunell
Axa SC
3:21:34.1209310
+1:01:28.368710
46.1p
54
Per Höglin
Tullinge SK
3:24:37.1227610
+1:04:31.387010
45.3p
55
Mikael Andreasson
Borås SK
3:25:28.1232790
+1:05:22.392190
45.1p
56
Mikael Bäckström
Eds SK
3:29:42.1258190
+1:09:36.417590
44.0p
57
Johan Thunholm
Växjö OK
3:37:24.1304340
+1:17:18.463740
42.2p
58
Fredrik Millde
mälarö sok
3:40:33.1323270
+1:20:27.482670
41.5p
59
Michael EK
IFK Mora SK
3:49:56.1379580
+1:29:50.538980
39.5p
60
Håkan Andersson
Ibm-Klubben
4:00:05.1440490
+1:39:59.599890
37.6p
61
Lars Danielsson
Tullinge SK
4:06:19.1477840
+1:46:13.637240
36.5p
-
Magnus Lundin
Avesta OK
23:59:58.8639700
-
-
Janne Skarner
Clas Ohlson IF
23:59:58.8639700
-
-
Peter Abrahamsson
SK Björnen
23:59:59.8639800
-
-
Urban Carlsson
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Elwin
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Hedqvist
IFK Vaxholm
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Högman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Tellåsen
Karlstad
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
23:59:59.8639800
-