Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2009-03-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 19
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Michael Eriksson
Lillehammer SK
2:54:01.1044000
82.4p
2
Martin Nordrum
Ringebu
2:55:36.1053500
+1:35.9400
81.5p
3
Stian Remseth Andresen
No Club
2:56:01.1056000
+2:00.11900
81.3p
4
Åsmund Røe
No Club
2:56:07.1056600
+2:06.12500
81.2p
5
Anders Høst Mølmen
No Club
2:56:32.1059100
+2:31.15000
81.0p
6
Anders Molander Skavlan
Lyn Ski
2:58:45.1072400
+4:44.28300
79.8p
7
Eivind Knutsen
Oddersjaa Ssk
2:59:15.1075400
+5:14.31300
79.5p
8
Henrik Struksnæs
Kjelsås IL
3:00:02.1080100
+6:01.36000
79.1p
9
Magne Lund Hansen
Runar IL
3:00:12.1081100
+6:11.37000
79.0p
10
Sjur Moe Grevsgård
Geilo IL
3:00:59.1085800
+6:58.41700
78.6p
11
Erik Olsen
Lørenskog SK - Ski
3:01:06.1086500
+7:05.42400
78.5p
12
Anders Hagen
No Club
3:01:45.1090400
+7:44.46300
78.2p
13
Mikael Løvik Olausson
Ringkollen Skiklubb
3:02:18.1093700
+8:17.49600
77.9p
14
Sindre Løseth
Inderøy IL
3:02:27.1094600
+8:26.50500
77.8p
15
Fredrik Stenen
Øyer
3:02:45.1096400
+8:44.52300
77.6p
16
Knut Sindre Mølmen
Birkebeineren IF
3:02:50.1096900
+8:49.52800
77.6p
17
Anders Wahl
IL Ros
3:02:52.1097100
+8:51.53000
77.6p
18
Espen Kveli
Lierne IL
3:04:06.1104500
+10:05.60400
77.0p
19
Håvard Nygaard
Bjørn Myhre Sport
3:04:56.1109500
+10:55.65400
76.5p
20
Halvor Weberg
Konnerud IL
3:05:03.1110200
+11:02.66100
76.5p
21
Jens Jakobsen
Nes Ski
3:05:28.1112700
+11:27.68600
76.3p
22
Anders Engene Bjåland
Gol IL
3:06:18.1117700
+12:17.73600
75.9p
23
Kristoffer Goplen
Torpa Ski
3:06:25.1118400
+12:24.74300
75.8p
24
Sondre Hove Andersen
Lyn Ski
3:06:52.1121100
+12:51.77000
75.6p
25
Herman Kornerud Christensen
Bjørn Myhre Sport
3:07:41.1126000
+13:40.81900
75.2p
26
Chr. August Francke
Bærums Skiklubb
3:08:06.1128500
+14:05.84400
75.0p
27
Alexander Jørgensen
Vegårshei IL
3:08:23.1130200
+14:22.86100
74.9p
28
Amund Øverjordet
Eidsvoll SK
3:08:46.1132500
+14:45.88400
74.7p
29
Hans Høisveen Nannestad
Veldre Ski
3:08:47.1132600
+14:46.88500
74.7p
30
Tryg-Arne Alnes Løkkeborg
Emblem IL Langrenn
3:08:56.1133500
+14:55.89400
74.6p
31
Jonas Torgersen
Asker SK
3:09:36.1137500
+15:35.93400
74.3p
32
Ingar Fauskrud Vike
Lismarka Skilag
3:09:46.1138500
+15:45.94400
74.2p
33
Martin Hallberg
Fossum IF
3:09:59.1139800
+15:58.95700
74.1p
34
Eivind Odden Solberg
Rustad IL
3:10:02.1140100
+16:01.96000
74.1p
35
Sindre Sandbakken
Røa IL
3:10:02.1140100
+16:01.96000
74.1p
36
Vegard Vinje
Lyn Ski
3:10:03.1140200
+16:02.96100
74.1p
37
Erik Rokkerud
Strømmen OG Lillestrøm SK
3:10:28.1142700
+16:27.98600
73.9p
38
Truls Hestengen
Rustad IL
3:10:47.1144600
+16:46.100500
73.7p
39
Simen Nyland
IL Bjørn
3:11:16.1147500
+17:15.103400
73.5p
40
Sjur Messel Nafstad
Ullensaker SK
3:12:01.1152000
+18:00.107900
73.2p
41
Vegard Nes
Ogndal IL
3:13:00.1157900
+18:59.113800
72.7p
42
Joachim Pettersen
Strømmen OG Lillestrøm SK
3:13:14.1159300
+19:13.115200
72.6p
43
Einar Fannemel
Hornindal IL
3:13:15.1159400
+19:14.115300
72.6p
44
Pål Sønsteby
Østre Toten Skilag
3:13:28.1160700
+19:27.116600
72.5p
45
Henrik Engerholm
Konnerud IL
3:14:05.1164400
+20:04.120300
72.2p
46
Tarjei Solli
Grøa IL
3:14:14.1165300
+20:13.121200
72.2p
47
Ola Doksrød Strande
Gjerpen IF
3:14:28.1166700
+20:27.122600
72.1p
48
Morten Nilsen
Nybygda IL
3:14:32.1167100
+20:31.123000
72.0p
49
Peder Huitfeldt
Heming IL
3:14:35.1167400
+20:34.123300
72.0p
50
Espen Mellbye Larsen
Asker SK
3:14:57.1169600
+20:56.125500
71.8p
51
Anders Rudi
Sel IL
3:15:19.1171800
+21:18.127700
71.7p
52
Håkon Sælen
Fossum IF
3:15:27.1172600
+21:26.128500
71.6p
53
Simen Kosinski Pedersen
Bærums Skiklubb
3:16:09.1176800
+22:08.132700
71.3p
54
Carl Henrik Carlsen
Rustad IL
3:16:22.1178100
+22:21.134000
71.2p
55
Jørgen Barland
Sannidal IL
3:17:01.1182000
+23:00.137900
70.9p
56
Joachim Klungseth
Oseberg Skilag
3:17:09.1182800
+23:08.138700
70.9p
57
Ole Røgeberg
Kjelsås IL
3:17:23.1184200
+23:22.140100
70.8p
58
Njål Engen Ekre
Søre ÅL IL
3:17:32.1185100
+23:31.141000
70.7p
59
Fredrik R. Mikalsen
Konnerud IL
3:17:49.1186800
+23:48.142700
70.6p
60
Teodor K. Nilseng Danielsen
Nittedal IL
3:17:54.1187300
+23:53.143200
70.6p
61
Morten Severin Saue
Bærums Skiklubb
3:18:04.1188300
+24:03.144200
70.5p
62
Lars Anders Hoel
Valldal IL
3:18:06.1188500
+24:05.144400
70.5p
63
Eirik Kjølstad Sandberg
Rustad IL
3:18:18.1189700
+24:17.145600
70.4p
64
Sondre Haugen
Mesnali SL
3:19:06.1194500
+25:05.150400
70.1p
65
Marius Prestegård
No Club
3:19:39.1197800
+25:38.153700
69.8p
66
Peder Stadaas
Heming IL
3:19:42.1198100
+25:41.154000
69.8p
67
Torgeir Skjeldnes
Brøttum IL
3:20:09.1200800
+26:08.156700
69.6p
68
Håvard Olaisen Hagen
Kjelsås IL
3:20:18.1201700
+26:17.157600
69.6p
69
Trygve Garmo
Garmo IL
3:20:23.1202200
+26:22.158100
69.5p
70
Vegard Blomseth Johnsen
ÅS IL
3:20:57.1205600
+26:56.161500
69.3p
71
Kristoffer Nylund
Jil Grorud
3:21:21.1208000
+27:20.163900
69.1p
72
Niclas S. Andersen
Drøbak-frogn IL
3:21:41.1210000
+27:40.165900
69.0p
73
Martin Sæther Aarhus
Oppegård IL
3:22:06.1212500
+28:05.168400
68.8p
74
Fredrik Døhl Mostad
Fossum IF
3:22:14.1213300
+28:13.169200
68.8p
75
Martin Galleberg
Konnerud IL
3:22:30.1214900
+28:29.170800
68.7p
76
Kristoffer Kleppestø
IL Ros
3:22:54.1217300
+28:53.173200
68.5p
77
Lars Eriksrud Kåsine
Rustad IL
3:22:55.1217400
+28:54.173300
68.5p
78
Asbjørn Nilsen Riseth
Bærums Skiklubb
3:23:57.1223600
+29:56.179500
68.1p
79
Sondre Helgesen
Sjåstad
3:24:11.1225000
+30:10.180900
68.0p
80
Sondre Evjen
Lier IL
3:24:24.1226300
+30:23.182200
67.9p
81
Mads Buhaug
Øyer og Tretten IF
3:24:42.1228100
+30:41.184000
67.8p
82
Eirik Fløtlien
Brøttum IL
3:25:08.1230700
+31:07.186600
67.6p
83
Mats Walby
Gjøvik SK
3:25:10.1230900
+31:09.186800
67.6p
84
Haakon Guttormsen
Ringkollen Skiklubb
3:25:56.1235500
+31:55.191400
67.3p
85
Matias Oppedal
Fana IL
3:26:32.1239100
+32:31.195000
67.1p
86
Espen Antonsen
Nes Ski
3:26:55.1241400
+32:54.197300
66.9p
87
Eskild Skov Pedersen
IL Jardar
3:26:59.1241800
+32:58.197700
66.9p
88
Jonas Holberg
Ronglan IL
3:26:59.1241800
+32:58.197700
66.9p
89
Morten Grundstad
Asker SK
3:27:48.1246700
+33:47.202600
66.6p
90
Andreas Helbæk
Viggja IL
3:28:13.1249200
+34:12.205100
66.4p
91
Sveinung Brenno Flæthe
Gol IL
3:29:28.1256700
+35:27.212600
66.0p
92
Martin Andre Berg Ousdal
Sollihøgda Ski og Salongskytterlag (SSS)
3:29:40.1257900
+35:39.213800
65.9p
93
Atle Malthe Sørenssen
Ringkollen Skiklubb
3:29:53.1259200
+35:52.215100
65.8p
94
Brage Skaare Rist
Lyn Ski
3:29:55.1259400
+35:54.215300
65.8p
95
Jonas Evensen
Team G
3:30:21.1262000
+36:20.217900
65.6p
96
Håkon Lund Torkildsen
Tynset IL
3:30:26.1262500
+36:25.218400
65.6p
97
Sondre Tallaksrud
Skimt
3:31:31.1269000
+37:30.224900
65.2p
98
Sondre Unnestad
Skiptvet IL
3:32:07.1272600
+38:06.228500
65.0p
99
Morten Buchholdt
Stor-elvdal SK
3:32:08.1272700
+38:07.228600
65.0p
100
Anders Åsheim
Konnerud IL
3:32:43.1276200
+38:42.232100
64.8p
101
Mathias Hamar
Møkkis IL
3:33:21.1280000
+39:20.235900
64.6p
102
Erik Rønning
JH langrenn
3:34:14.1285300
+40:13.241200
64.3p
103
Torgeir Johansen
Jevnaker IF
3:35:03.1290200
+41:02.246100
64.0p
104
Knut André Hardang
Konnerud IL
3:35:15.1291400
+41:14.247300
63.9p
105
Martin Kihle Løberg
I.F Ørn
3:35:51.1295000
+41:50.250900
63.7p
106
Haakon Gedde-Dahl
Hokksund IL
3:36:47.1300600
+42:46.256500
63.4p
107
Henrik Gunnerød
Konnerud IL
3:36:52.1301100
+42:51.257000
63.3p
108
Kristian Myhre Hellerud
Kongsvinger IL
3:37:21.1304000
+43:20.259900
63.2p
109
Pål Jostein Petersen Onsrud
Team Treig - Gjøvik
3:38:06.1308500
+44:05.264400
62.9p
110
Henrik Østmoe Strand
Njård
3:38:13.1309200
+44:12.265100
62.9p
111
Gunnstein Østerhus
Tryggheim vg
3:38:16.1309500
+44:15.265400
62.9p
112
Anders Grindahl
Hernes IL
3:38:52.1313100
+44:51.269000
62.7p
113
Eirik Bjune Skåtun
Oseberg Skilag
3:40:25.1322400
+46:24.278300
62.1p
114
Rudi André Søråsen
Kjelsås IL
3:40:42.1324100
+46:41.280000
62.1p
115
Didrik Dukefoss
Lillehammer SK
3:40:47.1324600
+46:46.280500
62.0p
116
Marius Kaspersen
Drammens Ballklubb
3:41:09.1326800
+47:08.282700
61.9p
117
Øyvind Strømsholm Pettersen
Frosta IL
3:41:11.1327000
+47:10.282900
61.9p
118
Sigurd Eggen
Alvdal IL
3:42:23.1334200
+48:22.290100
61.5p
119
Christoffer Grette
Lier IL
3:42:36.1335500
+48:35.291400
61.4p
120
David Gottfridsson
No Club
3:44:49.1348800
+50:48.304700
60.7p
121
Ola Haug
Stokke IL
3:46:46.1360500
+52:45.316400
60.1p
122
Ole Kristian Frydenlund
Brumund IF - ski
3:48:05.1368400
+54:04.324300
59.7p
123
Nicolai Skjærpe
Sandnes IL
3:48:08.1368700
+54:07.324600
59.7p
124
Martin Aske
Andebu IL
3:48:15.1369400
+54:14.325300
59.7p
125
Sondre Halden
Lyn Ski
3:48:31.1371000
+54:30.326900
59.6p
126
Tor Olav Øyen
Eidsvåg IL
3:49:04.1374300
+55:03.330200
59.4p
127
Bjørn Øyvind Ottesen
Vang IL
3:49:28.1376700
+55:27.332600
59.3p
128
Theodor Holstad
No Club
3:49:35.1377400
+55:34.333300
59.3p
129
Øyvind Lavoll
Runar IL
3:50:16.1381500
+56:15.337400
59.1p
130
Simen Fjuk Vestreng
Bsf
3:50:30.1382900
+56:29.338800
59.0p
131
Morten Minde
Agresso BIL
3:50:45.1384400
+56:44.340300
58.9p
132
Truls Fjeldstad
Trysil Hundekjørerklubb
3:55:27.1412600
+1:01:26.368500
57.6p
133
Andreas Sætre Hammerlund
Asker SK
3:55:46.1414500
+1:01:45.370400
57.5p
134
Eivind Dypedal
Stokke IL
3:56:01.1416000
+1:02:00.371900
57.4p
135
Halvor Grytting
Harpefoss IL
3:56:14.1417300
+1:02:13.373200
57.3p
136
Erik Christiansen
Orkanger IF
3:56:16.1417500
+1:02:15.373400
57.3p
137
Joakim Grande
Redalen IL
3:56:34.1419300
+1:02:33.375200
57.2p
138
Mats Nordhagen
Brøttum IL
3:57:13.1423200
+1:03:12.379100
57.1p
139
Anders Opsahl Bredesen
No Club
3:58:23.1430200
+1:04:22.386100
56.7p
140
Torkil Eide Solstad
IL Tyrving
3:58:45.1432400
+1:04:44.388300
56.6p
141
Mikkel Karlsen
BVIF
3:59:19.1435800
+1:05:18.391700
56.5p
142
Yuuma Yoshida
wassamu
3:59:54.1439300
+1:05:53.395200
56.3p
143
Marius Guddahl Halvorsen
Oslo Kajakklubb
4:03:01.1458000
+1:09:00.413900
55.5p
144
Hans Marius Uthuus
No Club
4:03:05.1458400
+1:09:04.414300
55.5p
145
Haakon Sønsteby
Ringkollen Skiklubb
4:03:08.1458700
+1:09:07.414600
55.5p
146
Marius Øie
Nordbygda Løten Ski
4:05:02.1470100
+1:11:01.426000
55.0p
147
Kristian Nordby
Hedalen IL
4:05:11.1471000
+1:11:10.426900
54.9p
148
Iver Andreas Blokkum
IL Ternen
4:05:58.1475700
+1:11:57.431600
54.7p
149
Anders Rhoden
Bjørn Myhre Sport
4:06:18.1477700
+1:12:17.433600
54.7p
150
Per Anders Eskås
Team Eskås
4:07:12.1483100
+1:13:11.439000
54.4p
151
Jon Petter Furnee
Asker Skøyteklubb
4:08:59.1493800
+1:14:58.449700
54.0p
152
Simen Skaansar
Lillehammer SK
4:09:10.1494900
+1:15:09.450800
53.9p
153
Kristen Gjeterud
Grue Finnskog IL
4:10:39.1503800
+1:16:38.459700
53.6p
154
Per Einar Henriksen
Skoppum IL
4:11:14.1507300
+1:17:13.463200
53.4p
155
Eirik Bergsjø
Höland IL
4:11:23.1508200
+1:17:22.464100
53.4p
156
Henrik Harsem
Øvrevoll Hosle IL
4:11:45.1510400
+1:17:44.466300
53.3p
157
Haakon Garseg Mørk
BVIF Langrenn
4:12:38.1515700
+1:18:37.471600
53.1p
158
Stian Lie
OTO
4:12:50.1516900
+1:18:49.472800
53.0p
159
Christian Sørnes Karlsen
Kjelsås IL
4:12:55.1517400
+1:18:54.473300
53.0p
160
Øyvind Høsser
No Club
4:15:26.1532500
+1:21:25.488400
52.4p
161
Alexander Blom
Nittedal IL
4:15:57.1535600
+1:21:56.491500
52.3p
162
Daniel Wennberg
Statoil B.I.L.
4:18:35.1551400
+1:24:34.507300
51.7p
163
Per Magnus Dahl
Strandbygda IL
4:19:27.1556600
+1:25:26.512500
51.5p
164
Eirik Lyngbakken Indahl
Konnerud IL
4:19:44.1558300
+1:25:43.514200
51.4p
165
Knut Fredrik Ramm
Fossum IF
4:20:44.1564300
+1:26:43.520200
51.2p
166
Halvor Myhrvold
No Club
4:20:49.1564800
+1:26:48.520700
51.2p
167
Simen Hellem
No Club
4:20:51.1565000
+1:26:50.520900
51.2p
168
Per Meinich
No Club
4:20:56.1565500
+1:26:55.521400
51.2p
169
Andreas Trolldalen
Andebu IL
4:21:42.1570100
+1:27:41.526000
51.0p
170
Lars Christian Vold
Njård
4:21:55.1571400
+1:27:54.527300
50.9p
171
Tore Rud-Johansen
Lillehammer Orienteringsklubb
4:24:33.1587200
+1:30:32.543100
50.4p
172
Kristian Myhrer
Eidsvoll SK
4:25:18.1591700
+1:31:17.547600
50.2p
173
Even Brage Bråtå
No Club
4:25:36.1593500
+1:31:35.549400
50.1p
174
Tron Syverud
Oppsal IF
4:27:02.1602100
+1:33:01.558000
49.8p
175
Øystein Slokvik
IL Jardar
4:27:12.1603100
+1:33:11.559000
49.8p
176
Håkon Eikeland Grepperud
ORMSUND ROKLUB
4:32:59.1637800
+1:38:58.593700
48.6p
177
Ole Jakob Ulberg
Sör-Fron IL
4:34:58.1649700
+1:40:57.605600
48.2p
178
Torstein Råbøl Mæhlum
Søre Ål SK
4:35:03.1650200
+1:41:02.606100
48.2p
179
Espen Haugen
Oppegård
4:36:52.1661100
+1:42:51.617000
47.8p
180
Magne Hurum
Ck Toten Tråkk
4:38:26.1670500
+1:44:25.626400
47.5p
181
Morten Messel
Bjørndal IF
4:38:38.1671700
+1:44:37.627600
47.5p
182
Anders G. Haraldsen
Ringerike SK
4:41:52.1691100
+1:47:51.647000
46.9p
183
Magnus Åsland Hansen
No Club
4:43:55.1703400
+1:49:54.659300
46.5p
184
Olav Andreas Tuterud Nordølum
Øyer og Tretten IF
4:45:16.1711500
+1:51:15.667400
46.3p
185
Christian Stormdal Hexeberg
No Club
4:46:28.1718700
+1:52:27.674600
46.0p
186
Marius Dalseg Sætre
Øvrevoll Hosle IL
4:46:29.1718800
+1:52:28.674700
46.0p
187
Roy Even Omlid
Kjapp IL
4:47:02.1722100
+1:53:01.678000
45.9p
188
Kristian Moen
Kil
4:48:07.1728600
+1:54:06.684500
45.7p
189
Mats Hagtvedt Dammen
Bækkelagets SK
4:49:35.1737400
+1:55:34.693300
45.5p
190
Ole Aleksander Venger Pedersen
Eidsvoll SK
4:51:52.1751100
+1:57:51.707000
45.1p
191
Tore Torp
IL Sverre Sykkel
4:52:34.1755300
+1:58:33.711200
45.0p
192
Sander Stenseth
Søre Ål SK
4:53:37.1761600
+1:59:36.717500
44.8p
193
Endre Torp
IL Sverre Sykkel
4:54:12.1765100
+2:00:11.721000
44.7p
194
Ole Martin Brennsæter
No Club
4:57:30.1784900
+2:03:29.740800
44.1p
195
Kim Uglum Reenskaug
No Club
4:57:31.1785000
+2:03:30.740900
44.1p
196
Tommy Marthinsen
Nore Vvs
5:00:34.1803300
+2:06:33.759200
43.6p
197
Vegard Breen
Eidsvoll SK
5:02:13.1813200
+2:08:12.769100
43.4p
198
Joar Fystro
Søre Ål SK
5:03:00.1817900
+2:08:59.773800
43.2p
199
Eirik Foslie Aabøe
Abildsø
5:03:00.1817900
+2:08:59.773800
43.2p
200
Erik Grimm Strømme
No Club
5:03:14.1819300
+2:09:13.775200
43.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Magnus Lerkerød
Bjørndal IF
5:04:20.1825900
+2:10:19.781800
43.0p
202
Eirik Lerum Vigerust
No Club
5:08:03.1848200
+2:14:02.804100
42.4p
203
Henning Nordmoen
Tynset IL
5:08:49.1852800
+2:14:48.808700
42.3p
204
Vegard Vee
No Club
5:10:20.1861900
+2:16:19.817800
42.1p
205
Simen Støen
Bodö
5:11:53.1871200
+2:17:52.827100
41.9p
206
Fredrik Dalen
Ringerike Sykkelklubb
5:12:06.1872500
+2:18:05.828400
41.8p
207
Petter Schiøtz
Jareteigen ski
5:15:46.1894500
+2:21:45.850400
41.3p
208
Sigbjørn Grini
No Club
5:21:53.1931200
+2:27:52.887100
40.4p
209
Karl Sverre Roberg
Ivrig
5:21:58.1931700
+2:27:57.887600
40.4p
210
Daniel Andersen
Skimt
5:22:19.1933800
+2:28:18.889700
40.4p
211
Peder Bache-Mathisen
Sport 1
5:23:32.1941100
+2:29:31.897000
40.2p
212
John Alfred Brennsæter
Minnåsens Skitråkkerlaug
5:24:30.1946900
+2:30:29.902800
40.1p
213
Kenneth Alexander Austad
Sport 1 Gruppen
5:24:32.1947100
+2:30:31.903000
40.1p
214
Tomas Gundersen
Kik
5:27:00.1961900
+2:32:59.917800
39.7p
215
Petter Hjelvik Søberg
Hjelvik IL
5:35:31.2013000
+2:41:30.968900
38.6p
216
Tom Erik Amundsen
No Club
5:40:49.2044800
+2:46:48.1000700
37.9p
217
Øystein Fjellvåg
Kjelsås IL
5:42:14.2053300
+2:48:13.1009200
37.8p
218
Mads Tomter
Vest-Torpa UL
5:43:19.2059800
+2:49:18.1015700
37.6p
219
Mathias Lødding
No Club
5:43:53.2063200
+2:49:52.1019100
37.6p
220
Espen Riseng
Sport 1 Gruppen
5:45:39.2073800
+2:51:38.1029700
37.4p
221
Harald Hammer
Skimt
5:50:48.2104700
+2:56:47.1060600
36.8p
222
Fredrik Seim
Holmen IF
5:51:16.2107500
+2:57:15.1063400
36.7p
223
Nicolai Bjørge
No Club
5:53:20.2119900
+2:59:19.1075800
36.5p
224
Matteo Long
No Club
5:54:01.2124000
+3:00:00.1079900
36.4p
225
Emil Alexandersson
Stora Tuna IK SK
5:54:15.2125400
+3:00:14.1081300
36.4p
226
Petter Fagerlund Asla
No Club
5:54:24.2126300
+3:00:23.1082200
36.3p
227
Jean-Laurent Jordaney
Sci Club Valdigne Mont Blanc
5:54:57.2129600
+3:00:56.1085500
36.3p
228
Vegard Jensen
Søndre høland IUL
5:55:33.2133200
+3:01:32.1089100
36.2p
229
Magnus Knap
Møkkis IL
6:07:36.2205500
+3:13:35.1161400
34.9p
230
Thomas Kalsnes
No Club
6:11:38.2229700
+3:17:37.1185600
34.5p
231
Petter Bergendal
Møkkis IL
6:19:31.2277000
+3:25:30.1232900
33.7p
232
Nikolai Ravn Aarskog
Sandnes Skiskytterlag
6:20:04.2280300
+3:26:03.1236200
33.7p
233
Simen Bulterud Neerland
No Club
6:23:52.2303100
+3:29:51.1259000
33.3p
234
Simen Lindøe
Ac
6:27:41.2326000
+3:33:40.1281900
32.9p
235
Hans Jacob Kavli
No Club
6:27:45.2326400
+3:33:44.1282300
32.9p
236
Anders Thoresen
Søndre høland IUL
6:28:55.2333400
+3:34:54.1289300
32.8p
237
Espen Bakke Torgersen
No Club
6:37:37.2385600
+3:43:36.1341500
32.1p
238
Jan-Erik Jacobsen
No Club
6:43:01.2418000
+3:49:00.1373900
31.6p
239
Erlend Sie
ICA
7:13:15.2599400
+4:19:14.1555300
29.2p
240
Espen Gundersen
Hasselkroken winners
7:21:53.2651200
+4:27:52.1607100
28.6p
241
Andreas Dahl
No Club
7:27:06.2682500
+4:33:05.1638400
28.2p
242
Ole Håvard Lunde Rustad
No Club
7:37:43.2746200
+4:43:42.1702100
27.5p
243
Christoffer Lysne Elgåen
Aurand IL
7:42:48.2776700
+4:48:47.1732600
27.2p